DARK GAMBALLE

23.4.2011. PRAHA – Exit Chmelnice, Koněvova 219, 20.00 hod.

Support: Pumpa (CZ)

Další ikona amerického jižanského rocku míří do Prahy! Blackfoot po dlouhých letech vyráží na evropské turné a poprvé v historii zahrají také v Česku! Jižanské vlajky tentokrát zavlají v pražském klubu Exit Chmelnice v sobotu 23.4.2011.

Kapela Blackfoot pochází z floridského Jacksonville, známé to líhně jižanských kapel světového formátu (Lynyrd Skynyrd, Molly Hatchet). Všichni původní členové (Walker, Medlocke, Hargrett, Spires) jsou indiánského původu a jméno svého kmene Blackfoot použili i pro název kapely. Velice zdařilý albový debut No Reservations vydávají již v roce 1975. Průlomovým albem se pro kapelu stává deska Strikes z roku 1979, kde Blackfoot svůj ortodoxní jižanský rock koření prvky čerstvě obrozeného britského metalu. Ve stejném duchu pak pokračují i na deskách Tomcattin (1980) a Marauder (1981). S platinovou deskou Marauder přichází pro Blackfoot vrchol popularity, kapela vystupuje v roce 1981 v britském Doningtonu na tehdejší největší světové přehlídce tvrdého rocku. Tvorba  Blackfoot je oproti dalším slavným jižanským skupinám charakterizována kratšími a mnohem drsnějšími a syrovějšími skladbami.

V roce 1983 přichází do kapely slavný klávesista Ken Hensley z Uriah Heep a kapela s ním natáčí alba Siogo (1983) a Vertical Smiles (1984), která se nesou ve znamení většího příklonu k heavy metalu.

V polovině osmdesátých let však přichází posluchačský odliv zájmu o jižanský rock a kapela se poprvé rozpadá. S nástupem let devadesátých se vrací na scénu s alby Medicine Man (1990) a After The Reign (1994). Na těchto deskách se Blackfoot vracejí ke svým jižanským kořenům. Po další odmlce přichází obnovení koncertní činosti až v roce 2004, které nezbrzdí ani úmrtí původního bubeníka Spirese. Kapela pilně koncertuje v zámoří a představí se i na prestižních evropských festivalech (Arrows Rock, Sweden Rock).

Dubnový koncert Blackfoot bude po nedávných Molly Hatchet dalším velkým svátkem pro všechny příznivce jižanského rocku! Pražská zastávka bude jediným koncertem Blackfoot ve střední a východní Evropě a koncertní playlist bude obsahovat všechny jejich letité hity, které již dnes patří k absolutní southern rockové klasice! Zazní např. Train Train, Railroad Man, Baby Blue, Fly Away či pravá jižanská balada Highway Song. Blackfoot přijedou v sestavě Greg T.Walker - basa, zpěv, Charlie Hargrett - kytara, Mike Estes - zpěv, kytara a Kurt Pietro - bicí.

Info a vstupenky - ag.Ozzy a potkan-tel.603 531 943,e-mail: ozzyapotkan@seznam.cz, www.ozzyapotkan.cz

Vstupné 590,-Kč

Předprodej vstupenek též v sítích
www.ticketpro.cz,www.ticketstream.cz,www.ticket-art.cz a www.ticketportal.cz,www.eventim.cz
Související odkazy:www.exitchmelnice.cz, www.blackfootrocks.com


Zveřejněno: 28. 03. 2011
Přečteno:
2783 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář