DARK GAMBALLE

28. května 2010, Uherské Hradiště, klub Mír

Konec května se ponese v Uherském Hradišti ve znamení tvrdé muziky. V klubu Mír se sejde silná sestava v čele se třemi špičkovými spolky, které probrázdily nejen Evropu a koncertovaly na pódiích po boku světových metalových ikon. Po šesti letech přichází očekávané šesté album Melancholy Pessimism, které bude na této akci slavnostně pokřtěno a vy u toho nesmíte chybět! Domácí miláčci vyprodukovali pro vás zbrusu nový opus, na kterém se opravdu vyřádili. A to jak hudebně, tak i textově. Čeká vás směsice brutálního death metalu, hardcore, grindu a thrash metalu s intry a vsuvkami cimbálu a housliček. Máte rádi jejich nadhled a humor? V tom případě se těšte na bonus, kde si tentokráte vzali na paškál styl zvaný country. Než si ale vychutnáte tuto nahrávku ve svém přehrávači, přijďte na velkou oslavu do klubu, který už zažil plno slavných jmen. Kromě oslavenců Melancholy Pessimism se na vás těší spolky Tortharry, Pandemia, Dirty Talking a AmöbiA. A nejen to, tvůrci nové desky „End Of Vermin Nations“ slibují zajímavé hosty. Zkuste si tipnout kmotra akce. Přijde božský Kája Gott, Paul Speckmann z Master, Marthus z Cradle of Filth, Elton John, Jiří Pomeje, Jožka Černý nebo Vašek bez Evy? Nechte se překvapit, někdo z nich to určitě bude! A třeba si z této akce právě vy odnesete lístek na další zajímavou hudební událost v čele s legendárními Švédy Grave. I lístek na Czech Death Fest bude totiž v osudí přichystané tomboly. Kromě toho můžete na slosovatelnou vstupenku vyhrát například rockové časopisy, cdčka, trička nebo jiné hodnotné ceny. Akce začíná již od 19 hodin, nenechte se pozdním příchodem ochudit o žádnou učinkující kapelu.

Uherskohradišťská death/grind banda Melancholy Pessimism v čele s charismatickým vokalistou Vlastou „Killy“ Mahdalem čeří vody hudební scény už od roku 1992. Svou muziku obohacuje i prvky moravského folklóru, na kontě má demo a 5 alb. Kapela učinkovala i po boku slavných hvězd (např. Napalm Death, Kataklysm) po mnoha zemích Evropy. V sestavě těchto moravských chasníků jste mohli v minulosti zaregistrovat i známá jména jako třeba Martin „Marthus“ Škaroupka (Cradle of Filth) nebo Petr „Chris“ Kryštof (ex-Krabathor). Kvůli nepřízni osudu byla kapela nucena několikrát svou činnost přerušit, ale od roku 2008 už znovu baví na pódiích své fanoušky a brzy na ně vychrlí novou porci svérázné muziky podpořenou energickou pódiovou show.
http://bandzone.cz/melancholypessimism

Tortharry, death metalová kapela z Hronova, píše svou bohatou historii již od roku 1991. Vydala celkem 3 dema, 6 CD, 5 videoklipů, několik kompilací a má za sebou stovky koncertů po celé ČR a mnoha zemích Evropy, před třemi roky dokonce navštívila i Brazílii po boku uznávaných spolků Belphegor a Gorgoroth. Scénu obohacuje nejen skvělou muzikou, ale i vlastním festivalem Czech Death Fest s účastí špičkových kapel z naší republiky i zahraničí. V Uherském Hradišti se můžete těšit na set složený nejen ze skladeb z poslední desky „Round Table Of Suicide“, kterou vydala rakouská firma Noisehead Records a jež sklidila plno příznivých ohlasů. Technicky propracovaná muzika vás během vystoupení jistě přivede do varu a rozproudí vám krev v žilách.
http://www.tortharry.com

Chebská death metalová skupina Pandemia je na hudební scéně od roku 1995. Za 15 let své existence vydala dohromady 2 dema, 1 EP, 4 CD a 1 DVD. Hojně koncertuje po celé Evropě a v roce 2003 odehrála největší latinskoamerické turné, které metalová skupina vůbec kdy uskutečnila. Představila se v 11 zemích od Mexika po Argentinu a většinu koncertů vyprodala! O dva roky později si jihoamerické turné zopakovala, tentokrát navštívila 6 zemí. Nyní koncertně propaguje své poslední album „Feet Of Anger“ z října minulého roku, které nahrála v německém studiu Stage One s věhlasným producentem Andy Classenem. A máte se na co těšit, v prestižních německých rockových magazínech se v bodování toto skvělé album tahalo  o první místa například i s novinkou metalových ikon Slayer!
http://www.pandemia.cz

Dirty Talking, grindová smečka z Hulína, spatřila světlo světa v roce 2000. Od té doby stvořila celkem 4 nahrávky, nejnovější dílo „Částice zla“ vyšlo loni na podzim a hostuje zde i Killy z Melancholy Pessimism.
http://dirtytalking.mysteria.cz

Death/groove parta AmöbiA z Dolního Němčí vznikla již v roce 2004, ale rozjezd přichází až v minulém roce, kdy vydala první demo nahrávku a začíná se více koncertně představovat veřejnosti.
http://bandzone.cz/amobia


 

Zveřejněno: 20. 05. 2010
Přečteno:
2788 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář