Nejbližší koncerty
 • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
 • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
 • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
 • 29. 06. 2024ATOMSKI RAT - banda ze Srbska hoblující už 15 let netradi...
 • 03. 07. 2024Busking Párty 2024 #2 Druhá Busking párty bude převážn...
 • 06. 07. 2024Hard Skin (uk)
 • 06. 07. 2024ROCK CAFÉ SOUTHOCK & FAJTFEST PROUDLY PRESENTS: SWORN EN...
 • 10. 07. 2024Jihoafrická grindcore smečka GROINCHURN se po letech vrac...
TELEPATIE VI

ŠAŠCI V MANÉŽI - Kocór f tróbě, CD-R 2009, vlastní vydání

Další Morčata na útěku, pomyslel jsem si zděšeně při letmém obhlédnutí CD Kocór f tróbě od kvarteta muzikantů z jihomoravských Bučovic. Beru to jako výzvu a vkládám potištěné, vypálené CD-R značky Verbatim do mechaniky přehrávače, jsa připraven na věci budoucí. Moje nejčernější obavy z produkce Šašků se naštěstí nevyplnily.

Hybný heavy rock, s jemnými doteky heavy metalu a své nesporné místo zde mají i progresivní party. Jasně, muzika to není nikterak objevná, ale díky dobrým instrumentálním výkonům všech členů kapely nahrávka skutečně hraje a je celkem radost ji poslouchat. Kdepak, žádný uprděný bigbít se nekoná. Celkem osm autorsky původních kompozic složil hlavní mozek a zručný kytarista David "Dave" Šebesta, vyjma skladby Mrtvola (Dead Love), kterou složil Ludvík Čihánek. O lyrickou stránku se postaral zpěvák Milan Holzer. Kvartet doplňuje rytmická sekce Zdislav Šebesta - basa a Vladimír Pila - bicí. Texty opět halb und halb anglicky s čestinou.

Výrazná jihomoravská melodie zde zanechává svou stopu a občas mně dává vzpomenout na dnes již prachem zavátou brněnskou skupinu Drunk President, která se prezentovala podobným feelingem. Dva výtečné instrumentální kousky Cirkus a Instrumental Progress jsou ozdobou "Kocoura v troubě". Skousnout se kupodivu dají i na romantickou notu naladěné skladby Mrtvola (Dead Love) či Řeka touhy. To vše hlavně díky šikovnosti výše zúčastněných a přehledu nad věcí, s jakou je nabízený materiál servírován. Zpěv Milana Holzera není nijak afektovaný, má přirozenou barvu hlasu, intonovat umí, takže pohoda. Kytarista a hlavní skladatel David Šebesta nezapře svou hudební lásku k Nuno Bettencourtovi (Extreme) a jemu podobným kytarovým mohykánům.To vše je samozřejmě nepřeslechnutelné i v tvorbě skupiny a nejvíc hned v první skladbě Hard Man.

Zvuk pořízený ve studiu Davos (např. Diphteria - Claustrophobic) je zdařilý a všechny nástroje si můžete v klidu vychutnat. Na první nahrávku to není vůbec špatná práce, tedy až na ten ne zrovna moc duchaplný obal a název. lKocóra f tróbě  lze doporučit těm posluchačům, kteří mají rádi poctivou, kvalitní hard rockovou smršť, s více než třemi akordy. Házím šaška do manéže.

Seznam skladeb:

 1. Hard Man
 2. Made Of...
 3. Sunshine Forever
 4. Cirkus
 5. Řeka touhy
 6. Justice
 7. Instrumental Progress
 8. Mrtvola (Dead Love)

Čas: 33:25

www.bandzone.cz/sascivmanezi


Zveřejněno: 05. 04. 2010
Přečteno:
3811 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Mafek | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

05. 04. 2010 13:32 napsal/a DW
Ano
poslouchal jsem bandzone a pánové - navrhuji opustit buranskou prezentaci, který tu máme už opravdu habaděj a pojďte to pojmout trochu vážně - muzika sice nic co by člověka posadilo na zadek, ale příjemnej mix melodiky a snahy o sem tam progresivní zvuk. Muzika vás baví, to je vidět, ale myslim, že nebude problém trochu zvážnět. A Milan nechť pokračuje v procvičování anglické výslovnosti a bude to v pohodě.
05. 04. 2010 13:21 napsal/a Pavel
blbý název
Pro mě užasná muzika a bezva kapela, .....jen nevím proč se kapela prezentuje tak blbými jmény a nazvy....