Nejbližší koncerty
 • 26. 09. 2020Selfexile, Narcoleptic, Ytivarg, Shampoon Killer, Incarna...
 • 26. 09. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: ETERNAL EVIL - bl...
 • 26. 09. 2020Hrají: ZNOUZECTNOST ( Plzeň ), NAŠROT ( Havl. Brod ), ATO...
 • 26. 09. 2020Po vydařeném letním blackmetalovém večírku jsme se rozhod...
 • 27. 09. 2020Koncert skupin POWER 5, MY PUSE a THE PANT. Akce je v ned...
 • 03. 10. 2020Hrají: XIII. STOLETÍ ( Jihlava ), STOKER ( Brno ), KELWIN...
 • 09. 10. 2020Hrají: VISION DAYS ( Brněnec ), ZPUTNIK ( Praha ), DRIÁK ...
 • 17. 10. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: VIOLENTOR - infe...
TELEPATIE

MUNZIFAI – Cesty po hvězdách CD-R 2009, vlastní náklad

Munzifai z Kladna (a okolí) existují od roku 2003, prošli řadou personálních změn (od počátku jsou v kapele kytarista a zpěvák Jirka Štepánovský s kytaristou Martinem Ryšavým) a skoro každý rok přišli s novým demosnímkem. Těžko říci, proč se zatím nedočkali plnohodnotného nosiče... třeba za to můžou právě ty neustálé výměny muzikantů. Nicméně momentálně je kapela v plné síle, basový nástroj obsluhuje a občas pěje Šárka Kneblíková a do bubnů tluče David Černý.

Munzifai nehrají nikterak objevnou muziku, ale starý (pro někoho) dobrý hard and heavy s českými texty. A slovo, které mi při poslechu Munzifai neustále přichází na mysl, není pro kapelu zrovna pochvalné. Neotesanost. Jak muzika, tak texty jsou neohrabané a upracované, typicky bigbítovo – hardrockové. Stokrát slyšené riffy, skoro pořád v jednom tempu, ani rychle, ani pomalu... Ještě slabší je to se zpěvem. Jirka snad ani nezpívá, spíš podivně vykřikuje neškoleným hrubým hlasem. Ani Šárka, která v Motorkářovi dostala poměrně velký sólový prostor, nezpívá dobře. Je zřetelně slyšet, jak moc by potřebovala nějaké lekce zpěvu, protože pečlivá intonace a frázování jí nic neříká. Možná za to ani nemůže, slova chvílemi musí drmolit, aby do podkladu pasovala. Strašidelným zážitkem je sborové óóóóóoooóóóóóooo právě ve druhé skladbě – to považuji za ztrátu soudnosti, brrr.

Ale abych jen nenacházel chyby... pár pozitiv by se taky našlo. Skladby mají v rámci stylu hlavu i patu, kapela je slušně sehraná a zvuk z Hostivaře je výborný – všechny nástroje zní ukázkově, baskytara a bicí přímo lahůdkově.

V textech se řeší slasti a strasti života – kromě oddechového Motorkáře se textař věnuje vážnějším tématům a snaží se vypořádat s rutinním stylem života (Seriál) nebo odchody (Cesty po hvězdách).  Jenže slova jsou poskládána hodně jednoduše, těžkopádně.. a jsme zase u té upracovanosti.

Seznam skladeb:
 1. Seriál
 2. Motorkář
 3. Cesty po hvězdách
 4. Věřím

Čas: 14:50

www.bandzone.cz/munzifai


Zveřejněno: 05. 01. 2010
Přečteno:
2892 x
Hodnocení autora:
4 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář