KLADIVO NA PÝCHU

LÁĎA CHOCHOLOUŠ – Andaluzia CD-R 1996, Láďa Chocholouš

Přiznám se, že i když se mi nějaká nahrávka hodně nelíbí, snažím se na ní najít nějaká pozitiva, neurážet interpreta a volím tak trochu diplomatický tón. V případě cédéčka Ládi Chocholouše ale všechna diplomacie stranou. Vůbec netuším, jak mohlo někoho napadnout poslat tohle „sakra“ dílo do metalového webzinu – snad jen jako recesi. Ale já na recesistickou recenzi zrovna nemám náladu...

On už obal varuje totálně komunistickou grafikou a názvy skladeb na náladě nepřidají, a že Láďa vypadá tak nějak socialisticky, to taky o něčem předem svědčí. Ale třeba je obal i názvy skladeb fór, říkám si a vkládám pálenku do mechaniky. Po prvních tónech je (mi) zle. Ještě za poslechu první skladby začínám psát výhrůžný e-mail šéfredaktorovi, že není ani Silvestr ani Apríl, tudíž doba na legraci. Tady totiž všechna legrace stranou. Nechutná, odporná, hnusná, uširvoucí (víc slov mě teď nenapadá a zapínat net a hledat synonyma se mi nechce), taková je Láďova produkce.

Abych učinil povinnosti zadost, pokusím se krátce charakterizovat styl téhle debility. Představte si borce s kytarou a naprogramovanými klávesami někde v restauraci nebo v baru v roce 1985, kterej do nechutných syntetických pazvuků a sladkobolných tónů kytary kvílí něco o Ave Marii, Ztracených láskách, Lásce v údolí, Sarině nebo Gabriele. Že má nahrávka mizerný zvuk, to už je mi úplně fuk. A přiznávám se k něčemu, co jsem ještě nikdy neudělal – z důvodu zachování aspoň části duševního zdraví jsem CD nedokázal poslechnout celé, dal jsem minutu z každé skladby (abych třeba nepropás nějakou skrytou perlu) a pak přemýšlel, co tím kolečkem a obalem provedu... Momentálně nejsem na nikoho nasrán, takže „dar“ nepřichází v úvahu. Ale třeba se najde někdo, kdo by si to „rád“ poslechl, takže jsem ochotný investovat do obyčejného poštovného a tomu, kdo se první ozve na můj e-mail, CD zaslat.

Dal bych nula bodů, to tu ale nejde, protože nula v administraci rovná se recenze bez hodnocení. Tak teda 1, ale berte to jako tu nulu.

Seznam skladeb:

nebudu vypisovat, škoda času

Čas: 44:41


Zveřejněno: 12. 02. 2009
Přečteno:
2833 x
Hodnocení autora:
1 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

12. 02. 2009 11:22 napsal/a DW
Nanana
Láďa se v davu neztratí!