Nejbližší koncerty
 • 23. 02. 2024Plzeň, Pod Lampou
 • 24. 02. 2024SEVEN (České Budějovice) + DEAD DANIELS (Praha) společně ...
 • 28. 02. 2024UNDERCROFT Death/Thrash metal (Chile) DEKAPITED Thrash...
 • 06. 03. 2024Stíráš si pot z čela při paralýze volbou během listování ...
 • 08. 03. 2024Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ), ...
 • 09. 03. 2024Tortharry, Murmur, Bloodcreek
 • 12. 03. 2024DAVID ELLEFSON (ex-Megadeth) - Bass Warrior Tour 2024. P...
 • 15. 03. 2024- - - First Spring HARDCORE THERAPY - - - 15. 3. 2024 - -...
TRNY& ŽILETKY Třetí hlas

G.O.R.E. – Never Sober Level CD 2007 – Khaaranus Productions

Že se grindu na Karvinsku daří, není třeba nijak zvlášť zdůrazňovat. Malým důkazem rozvoje tamnější scény je v pořadí již druhé album pohodářů z G.O.R.E. Avšak předtím, než alba „From Second Side“ (2006) a aktuální „Never Sober Level“ vůbec vznikly musela tato povedená čtveřice urazit klasickou cestu v podobě hledání optimální sestavy, prvních krůčků ve vlastní diskografii a postupného zrání výrazu. Velkou vzpruhou pro kapelu byl především příchod kytaristy Pitrise (mj. Total Death, Felisha) v r.2004?, který dokompletoval osiřelou trojici zakládajících členů – pro žánr skvěle kvalifikovaného vokalistu Jožina, basáka Čidara a tlučmajstra Vildu. Právě doplnění sestavy a snad již definitivní vyřešení personálních rošád se spřízněnými Disfigured Corpse umožnilo G.O.R.E. vrhnout se plnými silami do prznitelské práce se značnou dávkou svojského humoru navrch.

Tím se ostatně vyznačuje i aktuální novinka „Never…“, která nevyšla u nikoho jiného než u známých grindových mecenášů Khaaranus Productions. Nutno poznamenat, že G.O.R.E. se svým grind/deathem vydavateli ostudu neudělají, byť si s vymýšlením instrumentálních špeků do figur a vypalovaček příliš velkou hlavu nedělají (i když jak kde). Co potěší na první poslech je průzračná grindová poloha, kterou žene vpřed především řádně zahuhlaný vokál a šikovná a nekompromisní hra kytary, která si nejednou vypůjčí nějaký ten osvědčený prvek či neškodnou kudrlinku od svého sofistikovanějšího bratříčka – death metalu.

Když se povede zvuk, hraje se hned líp – to ostatně platí i na desce a z muziky G.O.R.E. je cítit ohromné nadšení pro věc, takže výsledkem je dvanáct vydařených ultrapařeb v luxusním balení. Jestliže jsem v předešlé recenzi chválil kořeně z Rubufaso… za nekompromisní přímočaré pojetí, tady to musím říci dvojnásob – hlavně pro cca první půlku placky, neboť v té druhé už přichází o kapánek složitější kytarové postupy za doprovodu nezbytných sypaček a Jožinových řevů a skřeků. ..A nebyl by to grind, kdyby nechyběly různá „šokující“ intra a cizorodé mluvené vsuvky – i když tady už se s těmito zpestřovadly spíše šetří (příznivcům těchhle vykutáleností to ale kapela vynahrazuje klasickým bookletem plným různých průpovídek a stylově nezaměnitelných chuťovek). Nu a aby se i na konci odcházelo od přehrávačů s úsměvem, přichází super předělávka tanečního hitu č.1 r.1995. V trochu krátkém coveru si nabroušené kajtry a Jožinova záhrobní angličtina podávají ruce s úderností dýzy a dodnes úctyhodným zpěvem (věřím, že by na tohle Melanie Thornton bez váhání zapařila). Prima tečka na závěr a příznivcům poctivého pařivého grindu nezbývá než vřele doporučit…

Čas: 28:47

Seznam skladeb:

 1. Stiff Ass, macrophallus much passion, more gel.
 2. Why pay for love, when all are free.
 3. Black bell is white heart thrashing after some time is knock down, we hope to white.
 4. Ears tearing sound of vibrator is smashing up womens inward organism (…mans too!).
 5. When thousand womens are pouring one palate is too little.
 6. Pink lady already isn’t smell good long lips are darken.
 7. Long life for king of animals! Pig is king! Eat him all!
 8. Food? To me!, Sex? To me!, Hooch? To me! Work? It’s your job!
 9. Look at toilet bowl reminds me of your face baby.
 10. Widgeon is finding snake for nightfly!
 11. Song about Greenpeace man vomiting not so good swallow tofu cheese.
 12. Bush is piG. Fidel CastrO still alive. HitleRrrrrrrrr. Is Usama rEally?

web kapely: http://www.goregrinddeath.com

web vydavatele: http://www.khaaranus.wz.cz


Zveřejněno: 15. 08. 2007
Přečteno:
3699 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Marquise | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář