PUSTINA

HYPNOSIS – Seeds Of Fate CD 2006, Bent Records

Francouzská tříčlenná parta Hypnosis přichází se čtvrtým řadovým albem pod čtvrtým labelem. Pro nás je možná zajímavý fakt, že v čele kapely stojí dívka se jménem Cindy Goloubkoff, které by mohlo znamenat, že prapředci se vyskytovali na našem území. Zmiňovaná Cindy zpívá a hraje na kytaru, Patrice má na starosti baskytaru a Pierre kytaru, zpěv a mašinky. Z výčtu je zřejmé, že kapela je bez živého bubeníka. A těžko říct, zda by byl přínosem. Hudební orientace Hypnosis je sice převážně death metalová, ale výrazně moderní, nebo lépe řečeno avantgardní, industriální, kybernetická, odlidštěná. Kapela sama sebe označuje jako progressive hybrid death metal a do této muziky by snad ani bicmen z masa a kostí nepasoval.

Přiznám se, že průnik do tvorby Hypnosis pro mě vůbec nebyl lehký. Nepomohla ani poměrně dlouhá stopáž jednotlivých skladeb a vlastně celého alba. Těžko se mi hledaly záchytné body, ve skladbách jsem se obtížně orientoval a nebyl jsem schopen poznat, která skladba zrovna hraje. Z písniček čiší všudypřítomný chlad, nervozita a vůbec samé temné věci. Ale několik pozorných poslechů postupně odhalilo jakýsi skrytý půvab materiálu, byť půvab lehce zvrácený. Do kytarových eskapád jsou nabušeny většinou hodně rychlé strojové bicí, pod kytarami se velice často vynořují umělé zvuky, které občas vyjedou nahoru a ostatní nástroje potlačí. Oba vokalisti se s tím vůbec nemažou, Pierre většinou používá hrubý hlas, ale často střídá polohy – od murmuru přes řev až po recitaci, Cindy zpívá nervním vysokým hlasem, který nemá nic společného s operním preludováním, ale možná trochu připomene zpěvačku polských Darzamat.

Tohle CD není určeno pro netrpělivé jedince ani příznivce jasně strukturovaných skladeb. Naopak milovníci řízeného chaosu a avantgardy si zřejmě budou libovat. Já jsem zhruba uprostřed obou protipólů a na podobnou hudbu musím mít vysloveně náladu. Ale kvalitu materiál má, takže to vidím za sedm.

Seznam skladeb:

  1. Genesis Of Destruction
  2. Stone Cold Embrace
  3. Soul Mirror
  4. The Room
  5. Erosion Of Thoughts
  6. Altered Reality
  7. Low Life Process
  8. Gllitering Words
  9. Seed Of Fate

Čas: 59:27

www.hypnosismetal.fr.st


Zveřejněno: 05. 02. 2007
Přečteno:
2832 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář