Nejbližší koncerty
  • 17. 02. 2023Páteční death grind jízda ve Farářově sluji.Vystoupí : CR...
  • 17. 02. 2023Farářovy narozeniny.Zástup gratulantů na čele s italskými...
  • 18. 02. 2023Farářovy narozeniny.Zástup gratulantů na čele s italskými...
  • 22. 02. 2023DAVID ELLEFSON Band (USA, ex - Megadeth), METALCRAFT Kol...
  • 24. 02. 2023Numerologové přisuzují roku 2023 dobré vyhlídky, součet v...
  • 25. 02. 2023Dr Fleischman /PL/ - jazznoisepunk, Bumfrang3 - postpunkn...
  • 25. 02. 2023FRONT LINE FEST V Pátý ročník tradiční (nejen) death met...
  • 03. 03. 2023CONFLICT (uk) anarchopunk https://www.facebook.com/CONFL...
ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

19. 11. 2021, Bratislava - Randal

Hoci v momentálnej situácii sa koncerty skôr presúvajú alebo rušia, prichádza príjemné prekvapenie. Z horúceho Grécka, jednej z kolísok starých božstiev 19. novembra do bratislavského Randalu zavítajú jedni z euróspkych blackmetalových bohov. Možno ste už na to prišli aj sami, ale pokiaľ nie, reč je o ROTTING CHRIST. Support budú tejto legende robiť naše domáci obľúbenci DOOMAS. 

V čase vzniku v roku 1987 Rotting Christ v domovskom regióne patrili medzi prvých pioniérov, čo sa týka kapiel tvrdých žánrov. Zároveň svojou tvorbou, ktorá bola najskôr grindcorovo ladená a neskôr prešla do gothic metalu a black metalu, udali zvukový vzor, akým sa v 90. rokoch minulého storočia riadila celá grécka blackmetalová scéna. 

Tieto legendy fungujú už viac ako tridsať rokov a patria medzi najdlhšie existujúce blackmetalové zoskupenia. Základnými kameňmi kapely sú súrodenci Sakis Tolis (vokály/gitara) a Themis Tolis (bicie), ktorí sú nemennou stálicou zloženia od vzniku až do teraz. Zvyšok posledné tri roky dopĺňajú basgitarista Kostas Heliotis a gitarista Kostis Foukarakis. 

Čo sa týka tvorby, doposiaľ majú Rotting Christ na konte trinásť štúdiových albumov, z ktorých zatiaľ posledný vyšiel v roku 2019 pod názvom The Heretics. Okrem nich za svoju kariéru urobili aj množstvo EP, DVD, rôznych kompilácií a vydali knihu mapujúcu históriu kapely Non Serviam: The Official Story Of Rotting Christ, ktorá vyšla v roku 2018 a je dostupná v niekoľkých jazykoch, okrem iných aj v češtine. 

Koncertné vystúpenia ROTTING CHRIST sa v posledných rokoch vypracovali k dokonalému zážitku a ich klubové koncerty sú intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým. ROTTING CHRIST sú proste v súčasnosti vo vrcholnej forme, čo potvrdzujú reakcie nadšených fanúšikov z celého sveta.

Predskokanov gréckym legendám bude robiť tá naša doommetalová DOOMAS na čele s otcom najväčšieho slovenského festivalu extrémneho metalu Gothoom Peťom Beťkom. Kapela vznikla  v roku 2006 a odvtedy už dosiahla naozaj mnoho úspechov nielen na našom území, ale aj vo svete. 

Doomas majú na konte dva štúdiové albumy, z ktorých zatiaľ posledný vyšiel v roku 2015 pod názvom La Muerte. Ich najaktuálnejším počinom je EP z roku 2019 Portal. 

Nenechajte sa viac ponúkať, ale príďte si v novembri sami naživo vychutnať vynikajúce vystúpenie dua metalových legiend!

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/rotting-christ-doomas-v-bratislave-2021-11-19/


Zveřejněno: 17. 10. 2020
Přečteno:
262 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář