KLADIVO NA PÝCHU

Na přelomu roku vydané minialbum "Children Of The Blackest Hole" sklidilo nadšené recenze po celém světě.  Následně v lednu doplnil sestavu kytarista Mr. Theorodick a pětičlenná sestava pražských gotiků natočila video k baladě "Gunslinger‘s Blues".

MFDnes: "Cathedral In Flames natočili úchvatnou desku."

Gav The Gothic Chav: "Essentially, this is equally superb as both a debut AND a Gothic rock record."

ChainDLK: "Plenty dramatic, and a little bit creepy, something you just have to hear."

Fobia: "Album se velmi rychle stane návykovým."

Sanctuary: "Dlouho se nezjevil natolik zajímavý gothic rockový debut."

Koncerty jsou díky koronaviru odsunuty na neurčito, nicméně Phil Lee Fall, Gatsby, Ambra von Bernstein, Billac deVille & Mr. Theorodick v současnosti dokončují nahrávání desky s pracovním názvem Desperado. Finální mix proběhne na podzim v legendárním skotském studiu Sub Station v Rosythu tak, aby deska vyšla před koncem tohoto roku.

Gatsby: "Celou desku opět produkuji a míchám, jen si tentokrát si na pomoc vezmu Duncana Aitkena ze Sub Station, který spolupracoval mimo jiné s The Jesus and Mary Chain, Faith No More, Primal Scream nebo Rolling Stones. Chci pro nás prostě dokonalý zvuk a slovy Oscara Wilda – „Jsem skromný, s tím nejlepším si vystačím!“

Osm skladeb autorské dvojice Gatsby a Phil Lee Fall bude opět ve znamení nekompromisního gothic rocku 21. století. Vedle hymnického hitu Desperado, který ovšem bude ve speciální extended verzi určené jen pro album, se na desce objeví i ledově baladická Providence, rychlý a agresivní kus Blacktrain nebo melodická pocta zesnulému Ennio Morriconemu Drinking In The Car. A také jedno překvapení v podobě sólové skladby Ambry von Bernstein s názvem Dia de Los Muertos. 

Phil Lee Fall: "Zatímco Children byla deska plná horka, potu a prachu, Desperado vypadá zatím na zimní album. Těšte se na ještě klenutější a ledovější melodie, více sborů a ruce přimrzlé na volantu. Prostě gothic rock temnej, ostrej a studenej jako irská whisky s ledem.”

Jako ochutnávku Cathedral In Flames vydali singl s titulní hymnou Desperado, který je aktuálně k dostání na všech hudebních platformách (Spotify, Apple Music, Youtube Music, Deezer, Google Play a další) a sklízí pozitivní ohlasy.

Skladba Desperado je i součástí kompilace Dark Tunes from Czech and Slovak Caves, vol. 2, na které Sanctuary mapuje to nejlepší z české a slovenské temné hudební scény roku 2020.

cif@cathedralinflames.com

www.cathedralinflames.com


Publikováno: 30. 07. 2020
Autor: Johan

Fotogalerie