Nejbližší koncerty
 • 28. 02. 2024UNDERCROFT Death/Thrash metal (Chile) DEKAPITED Thrash...
 • 06. 03. 2024Stíráš si pot z čela při paralýze volbou během listování ...
 • 08. 03. 2024Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ), ...
 • 09. 03. 2024Tortharry, Murmur, Bloodcreek
 • 12. 03. 2024DAVID ELLEFSON (ex-Megadeth) - Bass Warrior Tour 2024. P...
 • 15. 03. 2024- - - First Spring HARDCORE THERAPY - - - 15. 3. 2024 - -...
 • 29. 03. 2024NAURRAKAR Nuclear Misanthropic Black Metal https://www....
 • 04. 04. 2024Conflict (uk), Ginnungagap (cz)
FORGOTTEN SILENCE - Vemork Konstrukt

CD-R 2015, vlastní náklad / hard rock/heavy metal / Česko

Skupina WHATROCK pochází z východočeské Jaroměře a její prvopočátky sahají vlastně až do hlubokých školních let některých současných členů, konkrétně do roku 2006, kdy se začalo formovat základní jádro kapely. Po několika letech zkoušení a hledání vhodných muzikantů se složení v čele se zpěvačkou ustálilo v roce 2012, kdy v podstatě vykrystalizovala aktuální sestava, která na jaře 2013 představila posluchačům část svojí tvorby ve studiové podobě, prostřednictvím třípísňového EP „Led a slzy“.

Letos se pak skupina propracovala ke svému debutovému, vlastními silami vydanému CD s názvem „Hra s ohněm“, na němž se prezentuje 10 autorskými písněmi, jejichž autory jsou společně bubeník Zdeněk Borecký (texty) a kytarista Ondra Bezvoda (hudba). Muziku, kterou Východočeši produkují, bych označil jako kombinaci hard rocku a heavy metalu, s docela řádnou porcí chytlavých a zajímavých melodií, podpořených hutným spodkem a především výrazným dívčím vokálem.

Na úvod alba nás ovšem nečeká zrovna ten úplně nejlepší kousek, jelikož první song „To jsme my“ s docela fádním textem a mému uchu nepříliš lahodícím mužským sborem neřadím mezi favority této nahrávky, a jako otvírák bych si dokázal představit některou z mnohem silnějších skladeb, které deska přináší. Naštěstí se prakticky hned vzápětí laťka kvality výrazně zvedá a to díky dvojce „Mraky se blíží“ a především třetí v pořadí písni „Everest“ (za pozornost jistě stojí videoklip vytvořený právě k tomuto songu), kterou považuji za jeden z vrcholů CD, stejně tak, jako následující baladu „Čas jít spát“, jenž má opravdu velice příjemnou a silnou atmosféru. Vysoký standard si udržuje i titulní věc „Hra s ohněm“ a rozhodně nesmím zapomenout zmínit ani sedmičku „Sluha dvou pánů“.

Celkově je slyšet, že kapela už je nějaký ten pátek pohromadě a působí tím pádem velmi sehraným dojmem, příjemným potěšením je pak i výkon zpěvačky Zdeňky Pozůstalové, která na desce předvádí hodně energický a především jistý výkon.

Jak už jsem uvedl, nahrávka vychází vlastním nákladem v podobě CD-R s potiskem a poměrně strohým (čtyři strany), ale graficky pěkně zpracovaným bookletem. Natáčení probíhalo v srpnu a září loňského roku pod taktovkou Petra Skaly z pardubických SEBASTIEN.

„Hra s ohněm“ je určitě povedeným debutem, doufám, že skupině její elán a nasazení vydrží i do budoucna a my se od ní dočkáme dalších, minimálně stejně zajímavých počinů. Hodnocení 7 a půl bodu.

Seznam skladeb:

 1. To jsme my
 2. Mraky se blíží
 3. Everest
 4. Čas jít spát
 5. Hra s ohněm
 6. Fantazie
 7. Sluha dvou pánů
 8. Na kolenou
 9. Déšť z oceli
 10. Já rád hrát (bonus)

Čas: 41:47

Sestava:
 • Zdeňka Pozůstalová – zpěv
 • Ondřej Bezvoda – kytara
 • Matouš Borecký – baskytara
 • Pavel Hrdlička – klávesy
 • Zdeněk Borecký – bicí

ROZHOVOR

www.whatrock.cz
www.bandzone.cz/whatrock

Zveřejněno: 21. 08. 2015
Přečteno:
4199 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Mikael | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář