Nejbližší koncerty
ASMODEUS - "Pobřeží královny Marie"

LEGION - Normal is not to believe - demo 1997 - selfrelease

Je mi líto, že hned z počátku musím začít kritikou. Nemůžu si to ale odpustit, protože zvuk tohoto dema je hrozný a místy to hraničí s poslouchatelností. Vynikají pouze bicí, které mají ovšem zvuk jako papírové krabice nebo kuchyňské hrnce (apel na zvukaře), a zpěv kterej je dost dobrej. Jako zvlášť originální se mi jeví použití záda zmrazujícího ječáku. Kytary, pokud jsou slyšet, tak mají zvuk jak motorová pila.

Po hudební stránce se ovšem jedná o slušnou práci. Kluci hrajou death metal s notnou dávkou melodie. Mám dokonce dojem, že jsem v pár písničkách zaslechl podivné zvuky synťáku, ale v tom zvukovém chaosu se to nedá poznat a možná to byl jen kytarový efekt.

Po instrumentální stránce na tom nejsou Legion vůbec špatně. Zvlášť bych chtěl vyzvednout bubeníkův um (on je také na demu slyšet nejvíc).

Legion si s obalem moc práce nedali. Obal je černobílý, graficky ne moc dobře propracovaný, i když obrázek na přední straně je krásně a jemně brutální. Na obalu nechybí kontakt, názvy skladeb, ani jména interpretů.

Závěrem bych chtěl říct, že muzika, kterou Legion produkují, není vůbec špatná (ba naopak), ale propříště bych jim poradil, aby si kluci ušetřili na kvalitnější studio a s tím zvukem to dotáhli do konce.


Zveřejněno: 18. 06. 1998
Přečteno:
3630 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář