Asmodeus

31.10.2014, Praha - Meet Factory

Electroindustrial, hellectro, aggrotech, harsh electro a celá řada dalších smrtících elektronických subžánrů by dnes nejspíš nezněla stejně, kdyby se před 28 lety Belgičan Johan Van Roy nerozhodl začít dělat vlastní hudbu. Inspirován průkopníky žánru EBM jako Front 242 nebo The Klinik, založil Johan projekt s názvem Suicide Commando a už od prvního alba „Critical Stage“ roku 1994 bylo jasné, že tohle bude něco extra.

Postupem času Van Roy vydal čtrnáct nabouchaných studiových desek (tu poslední s názvem „When Evil Speaks“ loni), na kterých cizeloval svou nekompromisní hradbu beatů, syntetizátorů a charakteristického jedovatého vokálu. Ten jen podtrhuje výbušnou textovou složku, ve které Suicide Commando ostře balancují na tenounké hranici provokace a dobrého vkusu. Koncerty charismatického frontmana, doplněného na pódiu maniakálním živým bubeníkem a klávesistou, tak připomínají budíček s razancí atomové pumy, který má divákům nemilosrdně strhat z očí pásky pohodlné slepoty vůči realitě.

Suicide Commando přijede svou živelnou show s intezitou metalové smršti vůbec poprvé za téměř třicetiletou existenci představit i do České republiky. A premiéra – stylově na Halloween – to bude monstrózní!

http://www.youtube.com/watch?v=N6GnolqLgk
Suicide Commando – Die Motherfucker Die (official video)

Na svou koncertní prvotinu u nás se 31. října těší i další zajímavé elektronické jméno. Alexander Pitzinger drtí se svým projektem Painbastard kluby svou přísnou elekotronikou už od roku 1995. Na hřbetě má šest alb i spolupráce s lidmi z projektů jako Diorama nebo [:SITD:].  A vzhledem k tomu, že své první turné po Německu odehrál před 8 lety právě se Suicide Commando, můžeme právem tušit, že Painbastard není žádné ořezávátko. Však se o tom přesvědčíte na vlastní uši.

http://www.youtube.com/watch?v=U925-KTdNF8
Painbastard – Nervenkrieg (live)


Je už poměrně tradicí, že na akcích Sanctuary.cz dostává zaslouženě prostor i některý z tuzemských zástupců.  Tentokrát uvidíme slovensko-český projekt Gaping Chasm, který se na pódia vrátí poprvé po předlouhých osmi letech hibernace. Ústřední postavou projektu je Ergo, který se elektronice věnuje už od poloviny 90. let a byl i hybnou silou za kultovním elektronickým fanzinem Crewzine. I tady se tedy rozhodně bude nač těšit.

http://www.youtube.com/watch?v=69p2SKEwUC8
Gaping Chasm – Another Day On Paradise


Takhle ostře elektronický Halloween tu ještě nebyl. Party fucking bloody hard!

SUICIDE COMMANDO (B), PAINBASTARD (D), GAPING CHASM
31. října 2014  (klub se otvírá v 19:00)
Praha, Meet Factory (Ke Sklárně 3213/15) 
Vstupenky:  390 Kč + poplatky (předprodej Ticketstream, Eventim a na pokladně Meet Factory) / 490 Kč na místě.


Zveřejněno: 27 10. 2014
Přečteno:
2786 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář