Nejbližší koncerty
  • 27. 09. 2023Hrají: Našrot, Ylo Africký Slon, Smíšený Pocity. Vstup: 2...
  • 28. 09. 2023 28. Podrobnosti Událost pořádá Anime Torment a Diva...
  • 29. 09. 2023Tento pátek dorazí do sluje pekelná trojice ze Švýcarska!...
  • 30. 09. 2023Žižkův vraždící palcát fest, vol. 52, 25 let akce
  • 30. 09. 2023 - - - - - - Profanity - Technical Death Metal - https:...
  • 30. 09. 202325 LET METALSHOP x CRŸT – SPECIÁLNÍ KONCERT V JABLUNKOVĚ!...
  • 04. 10. 2023CHALK HANDS (UK) & Červen > 4.10. < @ Anděl Music bar, Pl...
  • 06. 10. 20236.října 2023 se v Jablunkovském Rokáči sejdou čtyři velmi...
HEIDEN – Andzjel

TIAMAT, PAIN, Rays Of The Sun

"Když začli hrát Pain, jsem se málem posral!". Tak tahle slova jsem zaslechl od jednoho z fanoušků, vycházejícího z pražského Abatonu, po skončení akce, prostřednictvím které nám Shindy přinesl do vlasti proslulá jména evropské scény. V prostorách, zasvěceným již dobře známých, se dnes odehrál koncert "pár exeláns", kde nechyběl dostatek energie ani melancholie.

Chvilku po plánovaném začátku měli všichni přítomní možnost houpnout se v rytmech tuzemské kapely RAYS OF THE SUN, kteří hned na začátku přiznali jisté oslabení v sestavě. Zřejmě čerstvou novinkou tento večer byl fakt, že je opustil z osobních důvodů kytarista a zpěvák. Musím přiznat, že méně členů v sestavě bylo trochu znát na síle jejich skladeb a místy bych si dovolil tvrdit, že silně. Nicméně zahráli, řekl bych, velmi slušně. S přibývajícím počtem odehratých skladeb se nejistota vytrácela a sál Abatonu se slušně zaplnil. Nakonec si myslím, že většina přítomných litovala sotva půlhodinového vystoupení a snesla by i daleko delší produkci.

Ale to už se na scéně začalo chystat vše pro PAIN, o kterých se hodně šeptá, že dokáží zahrát i v malém klubu koncert s iluzí zimního stadionu. Potvrzuji. Když nám všem známý Peter vyrazil na pódium, kotel velmi zhoustl. A což teprve, když se na stage dostavil i zbytek doprovodné kapely. Na tomto místě musím drobet opravit článek na Fobia zine, jež sloužil jako pozvánka na koncert, kde stojí, že Petera doplňuje na koncertech známý ansámbl hudebníků z HYPOCRISY. Důvod je prostý. Na postu kytaristy a basáka se zjevily dvě sličné děvy a v tu chvíli kotel zhoustl podruhé :-). Show byla maximální. Je pravda, že kytaristka byla trošku prkenná a nejen mně připomínala Donnu ze seriálu Beverly Hills, ale takové už ty ženské, rockerky, bývají:-). Hrálo se především z posledních dvou alb a nechyběly hitovky, jako Shut Your Mouth, On and On, End Of The Line nebo Eleanor Rigby. Peter, oděný ležérně v košili a kravatě, předvedl velmi slušný výkon coby vokalista a myslím, že o jeho géniovi nemůže nikdo pochybovat. Jediné, co mě trochu zamrzelo, byly z playbacku pouštěné samply, namísto živého klávesisty. Ale budiž. I tak, ohlas návštěvníků byl obrovský a PAIN málem z pódia neodešli.

Po jednom přídavku (právě již zmiňované On and On) vše na několik desítek minut utichlo a vše se chystalo pro legendární švédskou formaci TIAMAT. A pak se konečně na pódiu objevil charismatický Johan, do půl těla svlečený, a TIAMAT rozjeli svou show. Velmi kvalitně reprodukované skladby, především ze starších alb, všechny přítomné přímo uhranuly. Johan, poněkud aristokratického chování a držení těla, jen málokdy popustil svůj kamenný výraz a vydal známku uspokojení. Nicméně myslím, že ohlas publika byl natolik výrazný a dojemný, že to i s ním muselo kapku pohnout. Alespoň zbytek kapely vypadal nebývale rozjařeně a nakonec TIAMAT třikrát přidávali a s velkým díky odcházeli z pódia. Na jeden z přídavků si také přišel zazpívat refrén již v civilu oděný Peter z PAIN. Nádherný zážitek plný spontánního nadšení. Mám velkou radost, že jsem se dočkal i starých songů, jako jsou Whatever nebo Cold Seed.

Návštěvnost Abatonu byla dle mého názoru více než slušná a atmosféra tak výborná, že nikomu, ani kapelám se zřejmě dnes nechtělo domu.Jestliže jste se z jakýchkoli důvodů vykašlali na tuto velmi kvalitně propagovanou akci, tak vězte, že to byla velká chyba. Obrovský, i když díky TIAMAT trochu melancholický :-), zážitek v sobě budu nosit velmi dlouho.


Zveřejněno: 12. 01. 2005
Přečteno:
3400 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

24. 01. 2005 19:04 napsal/a skipi
no
jenom jestli to byl dooometalovy postoj a ne namrdanecky postoj:-)
14. 01. 2005 03:30 napsal/a richard
Bomba
Skvělé byly všechny tři kapely. Ale TIAMAT mě nasrali ža ve Sleeping Beauty vynechali tu náklepovou pasáž. Jsem měl pořádný doomový postoj a neměl jsem co ustávat :-)
14. 01. 2005 03:29 napsal/a richard
Bomba
Skvělé byly všechny tři kapely. Ale TIAMAT mě nasrali ža ve Sleeping Beauty vynechali tu náklepovou pasáž. Jsem měl pořádný doomový postoj a neměl jsem co ustávat :-)
13. 01. 2005 22:36 napsal/a skipi
jj
absolutni souhlas....koncert jak ma byt!! a k boji Pain vs. Tiamat....u me vyhral Pain
13. 01. 2005 12:37 napsal/a Klaris
super
poradne narachnutej koncert jak ma byt, skoda, ze jsem velkou cast videla jen skrze objektiv... priste na to prdim lidi :-.) Koukejte prijit, protoze fotky jsou jen slabym odvarem toho, co v Abatonu opravdu probehlo.