ETEF 2020

2. ročník největšího mezinárodního metalového festivalu v ČR opět ve Zlíně, městě rocku! Pamatujete si na velkolepý metalový svátek jara ve Zlíně? V loni zde v rámci 1. ročníku Metalmanie vystoupil i metalový král Max Cavalera se svou partičkou SOULFLY.

Agentura Pragokoncert se pustila do budování nové jarní metalové tradice, a tak si kromě volna na velikonoční pondělí zaznamenejte do svých nových diářů na rok 2005 i datum metalového svátku ? 11.3.2005 ? sportovní hala Novesta ve ZLÍNĚ, 2. ročník největšího mezinárodního metalového festivalu METALMANIA 2005.

V rámci 1. ročníku jsme ve Zlíně přivítali kromě již zmiňovaných brazilců SOULFLY, na jejichž vystoupení prostě nelze jen tak zapomenout i další hvězdy svého ?tvrdého? oboru, Moonspell (Portugalsko), Morbid Angel (USA) a mnoho dalších. Dramaturgie 2. ročníku, který by kvalitativně rád předčil svého předchůdce, se připravuje, ale již dnes jsou potvrzeni dva hlavní headlineři festivalu, a tak se všichni metaloví fanoušci můžou těšit na CRADLE OF FILTH (GB) a na APOCALYPTICU (Fin).

Kapela Cradle Of Filth, vzniká v Anglii (Suffolk) a jejich hudba se dá popsat jako romanticko-gotický black metal. Zpěvák Dani má klasicky skřípavý hlas, doplněný hlubokými hrdelními tóny, jejich kytary jsou nenapodobitelné a gotický zvuk jen doladí konečný temný a zlý efekt. Kapela hraje v různých složeních od roku 1991 a i přes několik vážných personálních bouří, vydává jedno lepší album než druhé. Dokonce natáčí i horrorový film, jehož jedinou chybou je to, že nelze sehnat na videu, šiřitelný je jen přes internet. Kapela koncertuje jak divá, ve Vatikánu jsou dokonce zatčeni a vězněni, což jim ale jen zvýšilo prodejnost alb a popularitu.

Přijďte se podívat na jejich první živé vystoupení této legendy v ČR, určitě to bude stát zato, hala Novesta na to bude i z jara dost strašidelná!

Apocalyptica

Podle zdrojů různých encyklopedií, nejstarší dosud funkční cello bylo vyrobeno v roce 1572 Italem Amatim, Kremonským mistrem, který určitě nemohl tušit, že vzdálení příbuzní jeho vylepšeného violoncella budou jednou osazeni před zesilovači a komby a že s nimi bude při živých vystoupeních jedné skupiny tak tvrdě nakládáno?

Finská Apocalyptica nemá ve světě obdoby ? kvartet klasicky vychovaných cellistů, kteří úspěšně spojili zdánlivě odtržené světy klasické hudby a tvrdého rocku bez zatlačení jednoho ze stylů do pozadí. Od roku 1993, kdy tito absolventi Sibeliovy Akademie poprvé zvedli své smyčce v hněvu tvrdé muziky, natočili již několik úspěšných alb ať už předělávek Metalliky, dalších metalových skupin, či vlastní hudební tvorby ? všechny byly vesměs kladně přijaty jak posluchači, tak kritikou. Tito famózní cellisté z Helsinek už prodali se svým uměním přes půl milionu desek a uspořádali konecrty ve více jak 20 zemích světa včetně České Republiky.

Přijďte a shlédněte jejich šílenou strunnou show, a jak to kluci se svými nástroji umí, jak jsou citliví a přesto tvrdí - jsou to správní muži.

11. března 2005 Vás pojme do svých temných prostor hala Novesta ve Zlíně, kde na Vás čekají hvězdy přímo pekelné. Agentura Pragokoncert pro Vás, pravé metalové fanoušky, přichystala navíc krásný metalový dáreček k vánocům ? vstupenky na Metalmanii 2005 si již od 1.12.2004 můžete zakoupit ve všech předprodejních sítích Ticketpro, Ticket-Art, Ticketstream a Ticketportal (i přes Ticketportal na SLOVENSKU!) a v agentuře Pragokoncert na tel. čísle 577 432 420 či 777 701 591 a e-mailu: dupalova@pragokoncert.com za speciální ?vánoční? cenu 450,-Kč avšak pouze do 1.1.2005!!! Poté se cena zvedne na 550,-Kč.

Více informací najdete na www.pragokoncert.com a www.mastersofrock.cz.

Tak neváhejte a napište Ježíškovi, nebo ještě lépe, kupte svým milovaným metalistům pěkný dáreček pod stromeček.


Zveřejněno: 14. 12. 2004
Přečteno:
2795 x
Autor: Redakce | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

27. 12. 2004 09:45 napsal/a marty
info
dalsi kapely pridame do clanku, jakmile je budeme vedet od poradatele, jinak text je prebrany beze zmen od poradajici agentury Pragokoncert,....
23. 12. 2004 16:14 napsal/a peklop
nechutny
akce to bude asi dobra, ale takhle debilni kecy a PR omacku jsem uz dlouho necet. Ten clanek je psanej, jak kdyby to byla reklama na samer isa feat kelly family v bravu a ne metalovej festak
21. 12. 2004 20:55 napsal/a LM
kdo dalsi
Nevite nahodou ktere dalsi skupiny se maji akce zucastnit?
19. 12. 2004 18:36 napsal/a richard
mrdat pragokoncert
Skvela policejni akce ve Zline. Kecy, kecy, kecy, nic nez zasrane reklamni kecy. Metalmania pokud vim byla minimalne 3x v Ostrave, takze hovno 2. rocnik. A na cradlech jsem byl v Praze a predskakovali jim Silenti pokud si vzpominam nekdy v 97 nebo 98. Proste mrdat pragokoncert:-)