TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

23.7.2013, Praha - Vagon

Světoznámý mistr bicích a vynikající skladatel Carmine Appice – pověstný ve spojení se jmény Ozzy Osbourne či Rod Stewart – spolu se svou americkou blues rockovou skupinou CACTUS, která byla v 70. letech přezdívaná jako „americký Led Zeppelin“, vystoupí v Čechách. Exkluzivní koncert se uskuteční ve spolupráci s agenturou Alfedus music už 23. července 2013 odbitím 20. hodiny v klubu Vagon. Legendy se vrací!

V rámci českého koncertu seznámí formace Cactus své fanoušky s nedávným počinem digi packem – CD/DVD – The Collection, který představila v dubnu na exkluzivní autogramiádě v pražském Hard Rock Café. Novinka The Collection okusila světlo světa v březnu 2013 a obsahuje tři zatím nevydané originální nové skladby, jednu živou bonus nahrávku a původní vydané songy, které byly při této příležitosti nově remixovány a remastrovány. Na DVD je záznam živých koncertů, jež kapela odehrála během července 2012 v Německu.

Carmine Appice proslul především jako bubeník Ozzyho Osbourna. Svou hudební kariéru postavil ovšem i na dalších významných jménech hudební scény jako Jimmy Page, Pink Floyd, Joe Cocker nebo Def Leppart. Napsal několik hitů pro Roda Stewarta, např. jeden z nejznámějších singlů „Da Ya Think I'm Sexy?“. Působil v americké rockové kapele Vanilla Fudge a nahrál LP společně s Jeff Beckem & Tim Bogertem.

Skupina Cactus se v 70. letech stala jednou z nejpopulárnějších kapel a ovlivnila další umělce jako Van Halen, Monster Magnet, King’s X, Billy Sheehan a další. V roce 1972 nastal nenadálý rozpad CACTUSu, ovšem roku 2006 formace ohlásila nečekaný COMBACK! Aktuální sestavu tvoří Carmine Appice – bicí a zpěv, Jim McCarty – kytara,  Jimmy Kunes – zpěv, Randy Pratt – harmonika a Pete Bremy – basová kytara a zpěv.

www.alfedusmusic.com

Zveřejněno: 11. 07. 2013
Přečteno:
2789 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář