TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

Červen 2012 - Velké Mezříčí, Krnov, České Budějovice, Mnichovo Hradiště, Pardubice, Bílina

SEPULTURA

www.sepultura.com

Zde hudba: www.myspace.com/sepultura

Zde video: www.youtube.com/results?search_query=sepultura


&


SPECIAL GUESTS


NE 10.6.2012 VELKÉ MEZIŘÍČÍ / JUPITER CLUB
www.jupiterclub.cz

PO 11.6.2012 KRNOV / MC KOFOLA
www.kofolamusicclub.cz

ÚT 12.6.2012 ČESKÉ BUDĚJOVICE / KD VLTAVA www.kdvltava.cz

ST 13.6.2012 MNICHOVO HRADIŠTĚ / VOSTROV www.vostrov.cz

ČT 14.6.2012 PARDUBICE / KD IDEON
www.pvv.cz

PÁ 15.6.2012 BÍLINA / BOŘEŇ MYSTERIA OPEN AIR

www.borenmystria.eu


Zveme Vás na turné legendy světové metalové scény, brazilské pralesní partičky Sepultura v Červnu 2012. Turné postupně zasáhne Velké Meziříčí, Krnov, České Budějovice, Mnichovo Hradiště, Pardubice a Bílinu. Sepultura přijíždí podpořit své aktuální album Kairos, které vyšlo u hudebního vydavatelství Nuclear Blast 24.Června 2011.


Aktuální album Kairos se setkalo s velkým ohlasem rockových fanoušků po celém světě a je označováno za přirozeného následovníka kultovního alba Roots. Tak jako předcházející bylo i toto album nahráno v Trauma studiích v brazilském městě Sao Paulo. Produkce se ujal respektovaný producent Roy Z. (Judast Priest, Halford, Bruce Dickinson, Helloween atd..)


Sepultura se na hudební scéně pohybuje vice než 27 let a již se z ní stala kultovní metalová instituce.


Celosvětově uspěla se svým vlastním hudebním stylem, který ovlivnil celou generaci mladých kapel a který v sobě kombinuje prvky thrash metalu, death metalu, hard core s prvky tradiční brazilské lidové hudby. Sepultura v portugalštině znamená hrobka. Základ kapely byl položen již v roce 1980, kdy spolu začali hrát bratři Max Cavalera (zpěv, kytara) a Igor Cavalera (bicí). Samotná kapela vznikla v roce 1984, kdy se k bratřím Cavalerům připojili kytarista Jairo Guedez a basskytarista Paulo Jr. V roce 1985 vydala své první EP nazvané Bestial Devastations. Následující rok vyšlo první album kapely nazvané Morbid Visions. Po vydání Morbid Visions kapelu opustil Jairo Guedez a na jeho místo nastoupil Andreas Kisser. V roce 1987 vyšlo druhé album Sepultury pojmenované Schizophrenia, které bylo zlomem v historii skupiny. Všechna dosavadní alba vyšla u značky Cogumelo Records. Právě album Schizophrenia zapříčinilo to, že kapela podepsala smlouvu s Roadrunner Records. Pod hlavičkou Roadrunner records vyšlo v roce 1989 album Beneath The Remains, které bylo následováno dlouhým evropským turné. V roce 1991 se z dílny Sepultury vynořilo album Arise, které vyšlo 4. dubna. Díky tomuto počinu se kapela stala jednou z nejvíce velebených skupin 90. let. Následující album pojmenované Chaos A.D. vyšlo v roce 1993 a bylo velkým hitem mezi fanoušky metalové hudby, navíc se na něm poprvé začal objevovat zvuk punku. Tento trend pokračoval i na následujícím albu Roots (vydáno 1996). Nový zpěvák Derrick Green nahradil Maxe Cavaleru v roce 1997. Společně s Greenem kapela v roce 1998 vydala album Against. A po té následující album Nation. Na těchto dvou albech se Sepultura začala vzdalovat thrash metalu. V roce 2002 vyšlo živé album Under A Pale Grey Sky, což je záznam posledního koncertu Maxe Cavalery se Sepulturou. V témž roce vyšlo i EP Revolusongs. V roce 2003 skupina vydala album Roorback, které přineslo spoustu pozitivů. Pod hlavičkou SPV Records již vyšlo živé album Live in Sao Paulo. V dubnu roku 2006 vyšlo album Dante XXI a skupina vystoupila v Praze. Předposlední album A-Lex vyšlo v roce 2009 a dočkalo se skvělých reakcí jak fanoušků tak hudebních kritiků.


A tak neváhejte a přijďte si nechat promasírovat své sluchovody zvuky pravého brazilského pralesního peklíčka!


Hosté:


HAMMERCULT

(Izrael – Neo Trash Metal)

www.hammercult.com

www.myspace.com/hammercult

Nové E.P. album ´Rise of the Hammer´ vyšlo 5.11.2011 u Sonic Attack Records www.sonicattackrecords.com

&

TORTHARRY

(ČR – Death Trash Metal)

www.tortharry.com


Zveřejněno: 20. 03. 2012
Přečteno:
2786 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář