Nejbližší koncerty
 • 09. 07. 2022VYSTOUPÍ: AC/DC CZECH TRIBUTE, PURPLE MANIA, DEAD DANIELS...
 • 09. 07. 2022Zputnik (punk-electronica) Rissla (symphonic hard rock) ...
 • 12. 07. 2022V Rock Café Southock se uskuteční výjimečný koncert roku ...
 • 16. 07. 2022Motosraz Bahno Louny 2022 - Motorhead CZ Revival, Blue Ro...
 • 16. 07. 2022Vystoupí kapely: Plexis, Jaksi Taksi, Appel Juice, Nízká ...
 • 22. 07. 2022ETEF – Enter The Eternal Fire festival, 22.-23. 7. 2022 ...
 • 22. 07. 2022Páteční deathmetalový večer ve společnosti kapel : BLOODP...
 • 23. 07. 2022OpenAir koncert pražské rockové kapely Dead Daniels v měs...
ASMODEUS – PŘÍJEZD KRÁLE PO 25 LETECH, NYNÍ I JAKO ČERNÁ NEBO ORANŽOVÁ GRAMODESKA

DEMIURG – Signed By Evil CD 2010, Metal Swamp

Demiurg je kvartet z Moravskoslezského kraje, konkrétně z Havířova. CD nazvané Signed By Evil je druhým studiovým zásekem této dosud pro mě neznámé kapely. Jaké „zlo“ se tedy ukrývá v muzice skupiny Demiurg nejlépe zjistím pečlivým a soustředěným poslechem.

Demiurg produkují death metal technického rázu. Hned s prvními tóny skladby Justifiable Violence mně to doteklo. Chuck Schuldiner je zpátky! Ne, není. To jen čtyřem šikovným muzikantům, konkrétně Michal Bohunovský – bicí, Martin „Megoš“ Vaněk – basa, Jakub „Beny“ Beneš – kytara, Lumír Krömer- kytara, zpěv, se podařil husarský kousek. Skladby zaznamenané na CD Designed By Evil, totiž znějí, jakoby se nevešly na alba Human nebo Symbolic od Death, ležely někde dlouho v šuplíku a po letech byly exhumovány. Podobnost čistě náhodná:o). To, co se může jevit jako pouhé kopírování hudebních ikon, lze ovšem na druhou stranu brát také jako určitou poctu a uznání. Navíc je-li toto učiněno s nadhledem a grácií sobě vlastní, čehož všeho u Demiurg nalézám v hojném množství, nemám s tím problém. Vzletné kytarové melodie, řízné riffy, zvonivé basové vyhrávky, dynamické bicí party. Nic nechybí. Nic, co bych už někde neslyšel, ale přesto to má své kouzlo. I skřehot Lumíra Krömera jakoby z hrdla mistra Schuldinera vypadl. K tomu napomáhá i kvalitní zvuk ze studia Digaz v Karviné, který si Demiurg i sami pohlídali a myslím, že se jim to povedlo. Všechny nástroje jsou dobře slyšet a nezbývá, než se nechat unášet dravými tóny na vlnách melodického death metalu, který se dobře poslouchá.

Celkem osm autorsky původních skladeb, z toho dva instrumentály Virtual Machine a Sorrow, která je věnována památce Chucka Schuldinera. Osmistránkový buklet obsahuje všechny potřebné informace, včetně anglických textů a nezbytné foto celé kapely.

Jinak na tomto CD naleznete také multimediální stopu s klipem Attack From The Other Side ze stejnojmenného prvního alba a video dokument ze studiového nahrávání desky. Pokud tedy máte rádi klasické Death a nevadí vám jistá „nepůvodnost“ projevu, Signed By Evil vám bude dozajista šmakovat, stejně jako mně.

Seznam skladeb:
 1. Justifiable Violence
 2. Whisper
 3. Unrooted
 4. The Night Hunt
 5. Virtual Machine
 6. Alone
 7. The Way To Evil
 8. Sorrow (In A Memory Of Chuck)

Čas: 35:12

www.demiurg.wz.cz
www.bandzone.cz/demiurg
www.myspace.com/demiurgczechband
www.metalswamp.com

Zveřejněno: 09. 02. 2012
Přečteno:
3153 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Mafek | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář