Nejbližší koncerty
  • 15. 08. 2020Ústečtí WYRM pokřtí letošní album Purge podpoří je KRAAKE...
  • 22. 08. 2020Rotten Fest Open Air 2020 22.8.2020 venkovní areál Sklu...
  • 25. 08. 2020První pražský koncert deathmetalových Poppy Seed Grinder ...
  • 05. 09. 2020Montana Metal Fest: Depresy, Dehydrated, Orkrist, Morn...
  • 05. 09. 2020Třetí ročník open air festu konajícího se v areálu Kaliko...
  • 05. 09. 2020Sušice - Chatová osada LUH mini D.I.Y. open air festival...
  • 12. 09. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí:AGGRESSIVE TYRANTS...
  • 18. 09. 2020V rámci svého minitour nás poctí svojí návštěvou mocní SI...
PUSTINA

Pondělí 17.10.2011 - Brno - Melodka

CORPOSANT (Křest CD!)
MODERN DAY BABYLON (první český djent!)
SUFFOCATE WITH YOUR FAME
TORTHARRY
DESCENT OF THE SCARLET SKIES

DEFACING FEST 9
Pondělí 17.10.2011 - Brno
MELODKA, enter - 18:00, start – 18:30

KAŽDÝ ŠESTÝ PŘÍCHOZÍ OBDRŽÍ ZDARMA NOVÉ EP CORPSOSANT "MY HARD REBORN" !!!

SOUTĚŽE O CENY VĚNOVANÉ SAMOTNÝMI KAPELAMI !!!

Sotva nám odeznělo osmé vydání tradičního Defacing Festu, už se nám pomalu blíží jeho říjnové deváté pokračování, které proběhne opět za účasti vybraného lineupu pětice kapel. Tentokrát na to půjdeme trošku netradičně a experimentálně a místo klasického modelu zahraničního hosta a několika supportů vám představíme českou špičku moderních metalových žánrů (djent, deathcore nebo metalcore), kde se nedá přesně říct kdo je supportem a kdo headlinerem. Jde o vyrovnanou soupisku talentovaných mladých kapel v čele s očekávané nové EP křtícími CORPOSANT a to vše pod dohledem zkušených death metalistů TORTHARRY. Pojďme si nyní jednotlivé soubory představit podrobněji.


CORPOSANT – Brno | death/crossover
www.bandzone.cz/corposant
Hlavním programem večera bude i díky slavnostnímu křtu očekávaného třetího EP "My Hard Reborn" (nástupce prvního bezejmenného dema - dodnes k poslechu na www.myspace.com/buttermetal - a EP "Mussacra" z roku 2008), které si jako čas a místo vzniku zapsalo srpen 2011 a prověřené lipovské Studio Šopa, vystoupení téhle stále mladé, přesto již dostatečně zkušené jihomoravská pětice, jejíž kvalita stoupá hudebně i koncertně strmě vzhůru. Z původně téměř nu-metalové kapely se v nové tvorbě stává moderní hybrid beroucí tu z deathu, tu z metalcore, tu z deathcore a pokukující i po současném djentu. Základem je vysoká technická úroveň všech zúčastněných, kterou si nový materiál, který samozřejmě na Melodce předvedou, žádá.
Tahle partička přihodí do programu večera vydatnou porci současné progresivní tvrdé muziky. Můžete se těšit na zemité kytarové riffy a řevy, nepravidelné rytmy, ale i na výrazné melodie ve zpívaných refrénech, to vše v čele s vynikajícím neposedným frontmanem Kubou Adámkem, který vám názorně předvede, jak vypadá nefalšovaný deathcorový rarášek :)


MODERN DAY BABYLON – Teplice | djent/djent/djent...
www.bandzone.cz/moderndaybabylon
Poprvé na Moravě se představí první český představitel současným metalem hýbající progresivní větve djentu. Tomáš RAclavský vám svou osmistrunnou kytarou v instrumentálním duu s bubeníkem předvedou ryzí djent, ze kterého vám vypadají všechny vlasy a možná i zuby... Takový zvuk jste u tuzemského hudebníka určitě ještě neslyšeli a jelikož se právem glorifikovaní Periphery do Česka asi jen tak nepodívají, může vám projekt Modern Day Babylon aspoň částečně přiblížit, jak zní syrový djent na živo. Dvojice na Melodce přehraje svoje čerstvé debutové EP "The Manipulation Theory".


SUFFOCATE WITH YOUR FAME – Praha/Černošice | deathcore
www.bandzone.cz/suffocatewithyourfame
Tahle pražsko-černošická šestice vystupovala dříve pod správně death metalovým označením Suffocate With Your Vomitus, nyní však poprvé v Brně vystoupí už pod svým novým, lehce upraveným názvem Suffocate With Your Fame. Tihle těžkotonážní deathcoristé už toho za svou krátkou historii stihli poměrně hodně, ať už jde o únorové předskakování trancecoreovým krabům Attack Attack! nebo další akce s Texas In July, Trigger The Bloodshed, The Dead Lay Waiting nebo Here Comes The Kraken, účast na letošním žánrovém LT-festu (bývalý Severní vítr) nebo rovněž letošní vítězství v talentové soutěži Metalgate Massacre, díky kterému právě dotočili své debutové CD "New World Order". Je rozhodně na co se těšit, protože jejich živá performance zabíjí 


TORTHARRY – Hronov | death metal
www.bandzone.cz/tortharry
Aby se vám ze všech těch matematických pasáží, protirytmů a moderny nezatočila hlava, máme pro vás v programu i nějakou tu přímočarou řezničinu. Tu obstarají velezkušení techničtí death metalisté Tortharry, kteří v letošním roce slaví neuvěřitelných 20 let působení na scéně. Kromě samotného působení Tortharry je kapela na scéně známá i díky dvěma dalším výrazným aktivitám.
Jednak jsou pořadateli parádního a oblíbeného festivalu MetalGate Czech Death Fest, jednak působilo na scéně dlouhá léta i jejich alterego v podobě nejlepšího česko-slovenského Sepultura/Soulfly revivalu, kterému se mimo prvotřídní instrumentace povedlo i díky zapojení tribalního bubnování naprosto věrně přenést do tuzemských klubů atmosféru slavného pralesního kmene.


DESCENT OF THE SCARLET SKIES – Brno/Znojmo | metalcore/crossover
www.bandzone.cz/dotss
Tato brněnsko-znojemská formace, známá také pod zkratkou DOTSS, si hlasitě říká o místo na scéně a ačkoliv na ní působí docela krátce, její členové už jsou poměrně zkušenými muzikanty – kytaristy Shortyho a EPSe si můžete pamatovat z působení v nu-metalových Broken Sight, EPS je též současným basistou emo rockových Final Fiction, rytmická sekce Rody a Petr spolu působila ve znojemských techno thrashových Sinful Channel, zatímco nového zpěváka Kubu Kristena můžete znát z koncertů brněnských mladíčků Astronaut On A Cloud.
Hudebně jde o soudobý technický metalcore s přesahy do deathcore a dalších příbuzných žánrů a těšit se můžete i na čisté vokály, screamo či maximálně současnou pódiovou prezentaci. Úplně nejlíp uděláte, když si jejich debutové EP "Love Is In The Earth" i s bookletem STÁHNETE ZDARMA z jejich Bandzone profilu (link v sekci Info o kapele) a přesvědčíte se tak o kvalitě této formace na vlastní uši :)

www.bandzone.cz/fan/defacingfest

Pořadatel:
Marek Odehnal (Viper), kontakt: marek.odehnal@centrum.cz


Zveřejněno: 29. 09. 2011
Přečteno:
2814 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář