TELEPATIE

7. března 2011, Praha, Retro Music Hall, 19:30

Vážení přátelé, příznivci, pamětníci, kamarádi, dámy a pánové!

Zpěvák Jiří Schelinger se narodil 6. března 1951 a v sedmdesátých letech se stal absolutní ikonou tuzemského hard rocku. Jeho odkaz ale žije dál! I po třiceti letech od tragického skonu se mnoho skupin a zpěváků stále hlásí k jeho tvorbě. Stejně na něj vzpomínají jak jeho příznivci, tak i ti, kteří jej vzhledem k datu svého narození nemohli nikdy vidět.

Bratr Jiřího, Milan Schelinger, se ve spolupráci s agenturou Alfedus a vydavatelskou společností Supraphon rozhodl uspořádat vzpomínkový koncert plný hostů a překvapení. Večerem bude provázet Milan Schelinger se svou skupinou. Vystoupí Jirkovi souputníci, dětský pěvecký sbor Řetízek i přední čeští zpěváci Aleš Brichta, Kamil Střihavka a další. Nebude chybět ani promítání dobových videoklipů. Firma Supraphon aktuálně vydává obsáhlé 3CD, které bude slavnostně pokřtěno a dojde k jeho premiérovému prodeji za speciální cenu. Zároveň bude předána diamantová deska za celoživotní dílo a více než milion prodaných nosičů s hlasem Jiřího Schelingera.

Koncert proběhne v pondělí 7. března 2011 v pražském Retro Music Hall od 19:30. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketstream za 290 Kč, na místě pak za 350 Kč.

Ještě před samotným večerním aktem proběhne slavnostní odhalení pamětní desky Jiřího Schelingera. Bude umístěna na domě, v němž umělec vyrůstal, aby kolemjdoucím připomínala tohoto výjimečného zpěváka. V těchto dnech dílo v životní velikosti zpracovává akademický sochař Pavel Míka. Slavnostní odhalení se uskuteční v pondělí 7. března 2011 v 15 hodin v ulici Čestmírova 266/18, Praha 4 – Nusle.

www.jirischelinger.cz
www.schelinger.cz

Zdroj: Alfedus Music

Zveřejněno: 06. 02. 2011
Přečteno:
2831 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář