Asmodeus

Už za dva týdny, přesně 9.12., zavítá do Divadla Archa legendární slovinská kapela LAIBACH, aby zde oslavila 30. výročí svého vzniku.

Limitovaná edice vstupenek, kterou pořadatelé připravili pro nějvěrnější příznivce a vedle vstupu na koncert umožňovala také shlédnutí dvou raritních filmů se skupinou spjatých a osobní setkání s Laibach, je již vyprodána.V prodeji tak zůstavají již “jen” standardní vstupenky na koncert, který vypukne ve 20:30 hod.

Skupina Laibach vznikla v roce 1980 v hornickém městečku Trbovlje ve středním Slovinsku. Záhy po svém založení připravila projekt Vykřičené čtvrti, který byl ale pro kritiku tamního městského zastupitelstva, ještě před realizací zakázán. Jelikož s totalitní cenzurou pak skupina bojovala ještě několik let, debutovala v zahraničí – nejprve v Německu a následně v Anglii. Skutečný průlom však vyvolala „až“ deska Opus dei z jara 1987, kterou zaštítilo britské vydavatelství Mute a následující nahrávka Sympathy For The Devil z roku 1989, se kterou se Laibach rozjeli na rozsáhlé turné po Evropě a Spojených státech. Nálepka kontroverzní kapely, skvělé coververze hitů např. od Opus, Queen, Beatles nebo Rolling Stones, svébytná industriální hudba, nekonveční úprava Bacha, Wagnera či státní hymny, odvážné multimediální projekty...to vše způsobilo, že si svět Laibach záhy zamiloval a miluje je dodnes.

Kapela se v Praze zastaví v rámci evropského turné “Laibach Revisited”, které odkazuje na právě vydané stejnojmenné dvojalbum, které přináší na jednom nosiči remasterované první album Laibach (z roku 1985) doplněné o bonusové nahrávky a na druhém CD výběr skladeb z let 1980-1986 v nových aranžích.

Vstupenky jsou k dostání v pokladně Divadle Archa za 550,- Kč a v distribučních sítích Ticketpro a Ticketportal za 590,- Kč.

Koncert pořádá punx not dead ve spolupráci s Divadlo Archa.

Více informací na http://www.laibach.nsk.sii, www.archatheatre.cz, www.ticketpro.cz a www.ticketportal.cz.

PR servis:
VIS-A-VIS PRODUCTION s.r.o.
Katka Dědková, dedkova.katka@volny.cz, 724 444 539

 

Zveřejněno: 24. 11. 2010
Přečteno:
2799 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář