Nejbližší koncerty
  • 17. 07. 2024Oldschool death metalová kapela Jungle Rot z USA hrající ...
  • 21. 07. 2024Black'n'rollová senzace ze Skotska dorazí poprvé do Ostra...
  • 27. 07. 202427.7 první ročník festivalu Leviathan Open Air, fotbalové...
  • 09. 08. 2024Druhá zastávka nukleární fúze proběhne v Kestřanech na fo...
  • 20. 08. 2024Ruská pagan metalová kapela Arkona se vrací do Ostravy s ...
  • 22. 08. 2024More Noise For Life Vol. 16 BASTARD ROYALTY - Crust co...
  • 23. 08. 202423.-24. 8. 2024, fotbalové hřiště Lužná u Rakovníka SQUA...
  • 24. 08. 2024TOUTATIS FEST První ročník jednodenního plzeňského fest...
TELEPATIE VI

Zastávka Reaping Death Tour v pražském Matrixu

Kolem šesté  hodiny, na kterou byl anoncován začátek koncertu, se žižkovský Matrix začínal teprve plnit.


Skluz byl minimální a před půl sedmou otevíralo žatecké ZLO, jedna ze dvou českých kapel, které v Praze doplňovaly turné Watain a Deströyer 666 s názvem Reaping Death Tour. Old school riffy i vizáž, zejména „elasťáky“ působily neskutečně. Hudebně jednoduchý old school black se zapamatovatelnými riffy. Kapela má zatím na kontě demo Evangelium 666 a připravuje vydání prvního řadového alba. V Matrixu zazněly, kromě jiného, skladby Signum Diabolicum, Satan a smrt, Poslední úder zvonu a cover Master´s Hammer.

Počet příchozích postupně narůstal a před už poměrně slušně zaplněný klub nastoupili Root. Kapela byla perfektně sehraná, ale to je u ROOT spíš už standard. Big Boss měl ten večer slušně našlápnuto, takže úvodní pozdrav věnoval mimo jiné také všem přítomným homosexuálům a po několika dalších písních vtipně slovně sundal nedobytného fanouška, který mu neustále cloumal mikrofonem. Kromě skladeb z novějších desek samozřejmě zazněly klasiky jako Hřbitov, 666 nebo Píseň pro Satana, při kterých šílel celý sál.

Po krátké přestávce se na pódiu objevila australská, ale již několik let v Evropě usazená, black thrash úderka DESTRÖYER 666. K.K. Warslut za mikrofonem a spol. se do toho opřeli opravdu slušně, bohužel na celkovém vyznění se podepsal špatný zvuk. V porovnání s deskami na mě kapela díky tomu působila mnohem více monotónně, což byla určitě škoda.

Poté se scéna začala připravovat na příchod švédských bubáků WATAIN. Prasečí hlavy, svíce a obrácené kříže sice nejsou nic extra nového, ale působivé to je stále. Bohužel, ne zrovna nejlepší zvuk pokračoval i u headlinera, ale jak bylo vidět, běsnícímu davu pod pódiem to příliš nevadilo. V porovnání se Satyricon, se kterými bývají po vydání Sworn to the Dark občas díky svému „hyped“ black metalu srovnáváni, působí jejich vystoupení víc jako rituální obřad s dominantním zaříkávačem Erikem Danielssonem za mikrofonem než jako klasický koncert. Atmosféru dokreslovalo i jeho nasvícení, které mu dodávalo až nepozemský zjev. Když sálem v během písně Legions of the Black Light zazníval text „...we march towards the Other side“, běhal z toho trochu mráz po zádech. Došlo i na zkropení předních řad (snad) umělou krví, ale upřímně, chytnout to naplno, jako někteří z návštěvníků, bych opravdu moc nechtěl… Celkově se ale jednalo o velmi silný koncert, kde Watain hráli většinu svých zásadních skladeb (namátkou Wolves Curse z aktuálního alba Lawless Darkness nebo Sworn to the Dark a Satan´s Hunger z alba předchozího) a kde byla i díky ostatním kapelám skvělá atmosféra.


Zveřejněno: 04. 11. 2010
Přečteno:
3757 x
Autor: Bubu | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář