ETEF 2020

CALIBRE ZERO – Jugando con fuego CD 2009, STF Records

Španělská hudební scéna je pro mě španělskou vesnicí. V povědomí mám akorát drtiče Haemorrhage a Avulsed, srandisty Mägo de Oz a šlus. Calibre Zero jsou firmou představování jako explozivní rockmetalová skupina, která vychází z Motörhead, ranné Metalliky či Black Sabath a také ze španělských skupin Baron Rojo a Muro.

Ale skutečnost je diametrálně odlišná, hlavně onu explozívnost v tvorbě Calibre Zero hledám marně. Občas se sice objeví jakás takás podobnost z výše uvedenými ikonami (nemyslím teď španělské party, o těch nevím zhola nic), ale celkové provedení alba je prachbídné. V podstatě lze paušalizovat – nevýrazné skladby s otřesným španělským zpěvem (nevadí mi jazyk, ale zpěvák je skutečně mimo), obstarožním zvukem a průměrnými instrumentálními výkony. Z celého materiálu lehce vybočuje jen song Nada que perder, který má alespoň trochu solidnější základ a snad i díky svižnějšímu, takřka thrashovému tempu dokáže alespoň vytáhnout z letargie, do které se při poslechu okolního marastu dostávám.

Závěrečné hodnocení bych si, s dovolením, vypůjčil ze hry Němý Bobeš českého velikána Járy Cimrmana, kde jsou nepoměrně zajímavější zážitky cestujícího Jeřábka komentovány slovy „nuda, nuda, šeď, šeď“.

P.S. CD obsahuje videoklip ke skladbě Rock hasta morir, který provedením a nápady „skvěle“ zapadá do hudební nicoty produkované Calibre Zero.

Seznam skladeb:
 1. Rock hasta morir
 2. Asi es como siempre sere
 3. Es el momento
 4. Dilo alto
 5. Nada que perder
 6. Jugando con fuego
 7. Como un perro fiel
 8. Derrotando miedos
 9. La espiral
 10. Gran ciudad
 11. Buenos tiempos
 12. Quien quieres ser

Čas: 42:20

www.myspace.com/calibrezerorock

 


Zveřejněno: 23. 09. 2009
Přečteno:
2834 x
Hodnocení autora:
3 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář