Nejbližší koncerty
  • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
  • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
  • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
  • 29. 06. 2024ATOMSKI RAT - banda ze Srbska hoblující už 15 let netradi...
  • 06. 07. 2024Hard Skin (uk)
  • 06. 07. 2024ROCK CAFÉ SOUTHOCK & FAJTFEST PROUDLY PRESENTS: SWORN EN...
  • 10. 07. 2024Jihoafrická grindcore smečka GROINCHURN se po letech vrac...
  • 12. 07. 2024Půjde o Conselfiniho první evropské tour a stejně tak o p...
HUSMAN FEST 2024

19.6. - 20.6.2009 - Trhové Sviny / Autocamp

APOCALYPTIC FORM OF DEATH – opan air 2009
19.6.-20.6.2009 – Autocamp /  Trhové Sviny
Oficiální web festivalu: www.afod.ic.cz

Úvodní akce letní festivalové sezóny hlásí plnou sestavu. Letošní ročník festivalu Apocalyptic Form of Death vypukne v pátek 19.6. a stejně jako po minulé roky bude trvat dva dny. Nemění se ani místo konání festivalu, kterým zůstává krásná louka nedalo městečka Trhové Sviny s možností parkování a stanování.

Město Trhové Sviny leží cca 20 Km jižně od Českých Budějovic na úpatí Novohradských Hor. Místo konání festivalu se nachází zhruba 1,5 Km za městem v areálu bývalého autocampu. Areál je situován do rozlehlé louky obklopené lesním porostem. Camp, parkoviště, koupaliště a celé zázemí festivalu je v bezprostřední blízkosti.

Samozřejmostí zůstává non-stop občerstvení a bohatý výběr alkoholických i nealkoholických nápojů. Prodej CD, triček, mikin a dalšího merchandise zajištěn.

Camp bude pro fans oficiálně přístupný již od čtvrtečních odpoledních hodin. Ještě týž večer proběhne tradiční before party.

Oficiálně festival začíná 19.6.2009 v 17:00 hod.
Pokud dorazíte, budete mít možnost shlédnout následovní kapely:

HOLLENTHON
Jako hlavní kapela se představí tato symfonicko black metalová horda z Rakouska. Od svého debutového alba „Domus Mundi“ z roku 1999 si získala velké množství fanoušků po celém světě a kladné ohlasy přicházejí i z odborných kruhů. Kapela byla nominována hned ve třech kategoriích Metal Storm Awards 2008, z čehož jedna nominace náležité za loni vydané, výborné album „Opus Magnum“. Můžete se těšit na profesionální provedení a skvělý zážitek.

FLESHGOD APOCALYPSE
Italský temperament v black deathovém šatu s příchutí agrese, technické propracovanosti a zběsilé rychlosti. I tak by se dali charakterizovat atraktivní Italové FLESHGOD APOCALYPSE, kteří se na deskách AFODu představí poprvé a hned ze svou debutovou deskou „Oracle“ vydanou koncem března.

HELFAHRT
Německá pagan black metalová kapela brousí temnou scénu už více než 10 let a má za sebou turné s kapelami jako KORPIKLANII, GRAVEWORM, KAMPFAR nebo EQUILIBRIUM. Bojovná síla německých předků a střípky germánské mytologie prosakují jejich alby „Sturmgewalt“ a „Wiedergang“ a vy společně s nimi můžete vnořit do chladných zákoutí dávné historie.

FLESHLESS
Stálice české scény a záruka výborné kvality. Grindově laděný death v podání Vláďovi skupiny vás strhne do kotle a jen tak nepustí. Profesionální provedení a zuřívá rychlost s melodickými linkami kytar jsou charakteristické znaky, která pánové předvedli i na aktuální fošně „Hate Is Born“.

MATER MONSTIFERA
Další zástupci domácí scény a představitelé atmosférického black metalu. Na kontě mají několik dem a jedno studiové album, kterého následovník vzniká právě v tomto roce a vy budete mít unikátní možnost nahlédnout pod pokličku desku ještě před jejím vydáním. Loňský singl „Beletseri“ co-to naznačil a tak se můžete těšit na výbornou show doprovázenou pyrotechnickými efekty.

COLP
Úderný HC thrash metal sebou přivezou pánové z Českých Budějovic vystupující pod jménem COLD. Po roční pauze a s novou posilou za baskytarou vám naservírují dávku metalu ve stylu MESHUGGAH.

ABSTRACT
Experimentální posila ze Slovenska. Ve složitých linkách jejich instrumentální hudby naleznete skryté kouty temných duší a výčet všech lidských pocitů a vjemů. V březnu minulého roku vydali album „The Pantomime in Neosolium“ a vy budete mít možnost si ho vychutnat naživo.

TORTHARRY
Další z řady českých stálic. První demo „Mezi Nebem a Peklem“ vyšlo v roce 1991 a bylo první a poslední s českým jménem. Po dvou dalších demech přišli na rad řadová alba, z nichž poslední, šesté, vyšlo v listopadu minulého roku. Kapela bude koncertovat na celé řade větších či menších festivalů a tak na AFOD dorazí krásně rozehřátá a napálí do vás svůj death metal.

MINORITY SOUND
Opět zástupci českých zemí, tentokrát ale jedna z nejmladších kapel festivalu. MINORITY SOUND vznikli v roce 2007, ale členové nejsou žádní začátečníci. Ozon valí s POPPY SEED GRINDER a Gulesh měl tu čest s RETURN TO INNOCENCE a RITES OF UNDEATH. Dvojice se sešla, aby vdechla život elektronicky lazenému, modernímu death metalu s murmurovým zpěvem a složitými kytarovými linkami, ve kterých se snoubí melodie s rychlostí v doprovodu řady samplů.

ARCH OF HELL
Melodici z Brna vyjeli se svou aktuální deskou „One Day“ na dlouhé turné, které ukončí právě na AFODu. Kapela nabídne melodický metal s výbornými kytarami a zajímavou kombinací ženského vysokého a mužského murmurového zpěvu. Celou atmosféru pak ještě podpoří klávesy a housle. Mladá síla a velká dávka energie, kterou určitě stojí za to vidět naživo.

FOB
Táborská parta nabroušená jako husitská sudlice řeže vždy do živého. Jinak to ani neumí. Do koncertních bitev si obléká metalcoreové podvlékačky, ušité z plátna tkaného s až math-rockovou precizností, přes které převléká naprosto nezpochybnitelný deathmetalový kabát, rozedraný agresivním vokálem až na kůži. Ve jménu Jana Žižky!

Další dva představitelé slovenských metalových koutů jsou důvěrně známými jmény. GALADRIEL se po drobných personálních problémech vrací na scénu v plné sestavě a ukážou vám, proč jejich aktuální počin „Renascence Of Ancient Spirit“ sklízí jenom pozitivní ohlasy. Jejich slovenští kolegové INFER sebou přinesou specifický black death. Jejich až nelidské tempo je podpořeno skvělými hráčskými schopnostmi, melodickými riffy, brutálním death/black vokálem a ultra rychlými bicími. Díky těmto vlastnostem se jejich deska „Anti-Human“ rychle dostala do podvědomí lidí a oni se postavili na špici současné slovenské metalové tvorby.

Poslední dva zahraniční hosté jsou z Rakouska. DISTASTE potěší příznivce HC grindu a AZAHEL´S FORTRESS temné, black metalové duše.

Z ostatních českých kapel budete mít možnost vidět výborné BELLIGERENCE. Elektronický black metal představí GORGONEA PRIMA a pomalejší, temnější odnož black metalu odehrají SECRET OF DARKNESS a WINSELLAND. Death metal budete slyšet v podání kapel DIEVISION a STIGMA, thrash grind v podání YORPU a temnými doomovými vodami nás provedou EVERLASTING DARK. Na poslední chvíli se letošní sestavy zařadili italští řezníci BLASPHEMER. Očekávejte technický death metal v té nejsyrovější podobě...

 


Zveřejněno: 26. 05. 2009
Přečteno:
3439 x
Autor: Yvor | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář