Nejbližší koncerty
  • 28. 10. 2025GOATBURNER (FIN) - death metal - powerviolence – sludge ...
  • 29. 10. 2025HIGH ON FIRE (USA) Legendární stoner sludge-metalová k...
  • 31. 10. 2025Salamandra na svém tradičním koncertě na domácí půdě před...
  • 01. 11. 2025Křest nové desky Colosalist, na kterém vystoupí i další s...
  • 07. 11. 2025Rock Café Jablunkov hostí trojici kapel : Colosalist (NO/...
  • 08. 11. 2025Punkový večírek s výjimečnou sestavou kapel je tady! Těši...
  • 08. 11. 2025Další ročník Waiting for the Winter je před námi a s ním ...
  • 09. 11. 2025Temný a syrový listopadový večer v podání black metalovýc...
COLOSALIST - album "Two Suns" vychází 9. 9. 2025

Draco Hypnalis - Imagination CD 2007, Zero Budget Productions

Draco Hypnalis pro mě byli do dnešních dnů pouze pojmem, který jsem znal z doslechu, ale nikdy neslyšel, proto setkání s jejich novou deskou pro mě bylo ještě příjemnějším překvapením, než pro jejich fanoušky, kteří již vědí o co jde.

Těžko, velice těžko tuto kapelku zařadit, protože míchá více stylů a to na úrovni velmi vysoké. Když už bych tedy měl škatulkovat, napsal bych pro Draco Hypnalis – atmospheric progressive death black metal. Ve skutečnosti to vypadá tak, že se jedná o vyrovnanou směsku všech výše uvedených stylů s velkým citem pro melodii, rytmus, časté nepravidelnosti, změny temp a to vše s mohutnou podporou kláves.

Další zjištění, které vždy když se zadaří příjímám s povděkem, na celém albu nenajdete horší skladbu, nahrávka je výjimečně vyrovnaná. Vůbec by mi nevadilo, kdyby album nebylo rozčleněno na skladby, celá kompozice je poskládána velmi důmyslně a tak se ani chvíli nenudíte.

Zvuk je takový zvláštní, mě nepříliš sympatický a to hlavně z důvodu bicího automatu, navíc velice špatně zvukově vychytaného. Když porovnám s nedávno recenzovanou „kapelou“ Festung Nebelburg, kde se člověk opravdu musí zaposlouchat aby poznal, že se nejedná o živé bicí, připadá mi tento automat amatérský. Ovšem pouze zvukově!!! Jinak nemám výhrady, naprogramován je výborně. Druhá věc, která mi na celém albu hodně vadí je zahuhlaný zpěv, který dělá víc škody než užitku, ale to je také možná zvukem.

Zmínil jsem dvě zásadní věci, které by se na této nahrávce daly vychytat, ovšem tak se děje při porovnání se světovou scénou. Tato kapela má dle mého soudu na hodně a pokud neuvažuji zvuk, Draco Hypnalis mají výborné, svěží nápady, které by ještě mohli posunout českou část melodického undergroundu o pěkný kus dál, jen tak dál!

Čas: 55:53

Seznam skladeb:

  1. Woe In Paralytic Symphony
  2. The Sincere Wander Through Illusion Untouched
  3. The Catacombs Of Wild Passion
  4. Yet The Come And Leave No Distress
  5. The Ones In Shelter Know No Evil
  6. Symphony In E-Minor
  7. The Fortune That Shall Not End In Disorder
  8. The Intimate And The Severe
  9. Mozart – Allegro
  10. Untied By The Bearers Of Strength

Web: www.dracohypnalis.ic.cz 


Zveřejněno: 07. 11. 2007
Přečteno:
3826 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Dharm | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář