Nejbližší koncerty
  • 17. 06. 2025Underground black metalová kapela Impurity z Brazílie hra...
  • 18. 06. 2025Proč se nenaladit na letní festivalovou sezonu a nejít si...
  • 20. 06. 2025O Slunovratu se některá hudba obrací slunci zády. Marip...
  • 21. 06. 2025Kapely: INGROWING (CZ) EPICARDIECTOMY (CZ) GOLEM OF GO...
  • 21. 06. 20255. ročník metalového minifestivalu nabídne vystoupení top...
  • 22. 06. 2025V neděli 22. června proběhne v pražském Kulturním centru ...
  • 24. 06. 2025HATEBREED, nezlomná hardcorová síla založená v roce 1994 ...
  • 28. 06. 2025Rotten Fest - Sklub open air areál před Sklubem 28.6.20...
MAGICK MUSICK 2025

AAEN ANIMA – Madhin / Křídla Propasti Světa MCD-R 2003, vlastní náklad

Aaen Anima potřetí. Potřetí se svou nezařaditelnou a nestravitelnou produkcí. Personální zemětřesení znamenalo výměnu prakticky celé sestavy, samozřejmě kromě velitele Aaena, který se opět postaral o hlasy, kytaru elektrickou i akustickou a navíc přispěl i energií. Tu dodali i dvě nové postavy – klarinetista Zirkon a baskytaristka Ascela.

Jestliže mi předchozí nahrávka přišla trošku přístupnější než prvotina, tenhle produkt je naopak mnohem tvrdší oříšek. Mám veliké potíže poslouchat těch třináct a půl minuty vícekrát za sebou, ale zkouším to, abych neodsoudil materiál k záhubě po letmém dotyku. A tak při nelibých tónech klarinetu, prapodivném brblání, šeptání, kytarovém drnkání, basovém bublání a kuňkání nevím čeho přemýšlím, co tím chtějí hudebníci sdělit. Po třech pokusech to vzdávám a potřetí konstatuji, že to ví nejspíš jen oni a možná hrstka podivínů, kterým tyhle neobvyklé tóny něco říkají.

Zatím jsem nepitval zvuk, ale ten je u všech dosud vyslechnutých nahrávek takřka stejný – hodně undergroundový v pravém slova smyslu, navíc jsou skladby podivně usekané, jakoby jim chyběl konec.

Možná ještě pár slov ke slovům, protože skladby jsou otextovány, ač rozumět „zpěvu“ prakticky není (ale texty jsou součástí balení). Veršíky jsou to celkem zajímavé, taková avantgardní poezie a jeden obrat celkem dobře charakterizuje celý předkládaný materiál: „je šílený stejně jako hudba“ a já dodávám „stejně jako hudba Aaen Animy“.

Seznam skladeb:

  1. Rose
  2. Křídla propasti světa
  3. Z padajícího spánku
  4. Tak krásné nespat uprostřed noci
  5. V

Čas: 13:35

www.sweb.cz/aaen_anima 


Zveřejněno: 01. 04. 2007
Přečteno:
3954 x
Hodnocení autora:
2 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář
Poslední komentáře