Nejbližší koncerty
  • 15. 06. 2024Vyplujte s DRAD DANIELS na Vltavu a zažijte jedinečné kon...
  • 15. 06. 2024Legenda kalifornské hardcore scény Downset přijíždí poprv...
  • 16. 06. 2024DOWNSET. ( USA ) Legendární hardcore kapela z Los Angele...
  • 19. 06. 2024Trap metalová senzace z USA Dropout Kings přijíždí poprvé...
  • 19. 06. 2024WAYFARER (USA) + DREADNOUGHT (USA)
  • 25. 06. 2024Black metalová mašina HULDER z USA vyráží na své "VERSES ...
  • 27. 06. 2024CELESTE (FR) + SLAŤ
  • 29. 06. 2024ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2024: STILLBIRTH (DE) FLESH...
Apocalyptic Form Of Death - Metal Festival

Ve dnech 10.–12. srpna 2006 proběhne ve Svojšicích u Přelouče již pojedenácté festival BRUTAL ASSAULT. Letošní ročník slibuje další mohutnou expanzi a dokazuje, že pořadatelé nemíní stagnovat.

Naopak rok od roku je jejich nabídka pestřejší a slibuje stále více zahraničních lákadel pro fanoušky různorodých extrémních žánrů. Díky účasti mnoha prvoligových metalových kapel aspiruje 11. ročník Brutal Asaultu na to, aby se stal  nejvýznamnější metalovou akcí nejen v České republice, ale ve středoevropském regionu vůbec.
 
Těžko rozhodnout, kterou kapelu považovat za hlavní tahák akce, headlinerů se tentokrát sešla celá řada:
Velikým lákadlem zejména pro fanoušky atmosférického (či „symfonického“) black metalu budou spolutvůrci tohoto žánru – Norové DIMMU BORGIR. Své jméno si udělali ve druhé polovině 90. let, ale v novém století chytli nový, ještě mrazivější a symfoničtější dech. Velmi exkluzivním hostem budou také FEAR FACTORY z USA, kteří v 90. letech určovali duch doby se svým odlidštěným cyber metalem. V současné době se představují s novou aktuální tváří roku 2006... Pokud se vrátíme k DIMMU BORGIR, tak zjistíme, že v tomto roce nebudou jedinými zástupci legendární norské blackmetalové scény, MAYHEM zkrátka „byli u toho“ a nebýt jich, žánr by dnes možná vypadal a vyvíjel se jinak. Letos se vracejí se (staro)novým vokalistou Atillou a od jejich vystoupení se očekává mnohé. Zkrátka nepřijdou ani příznivci nejextrémnějších žánrů. MORBID ANGEL patří k absolutní deathmetalové špičce, mnozí fanoušci žánru je považují za vůbec nejkvalitnější kapelu ve své branži. O jejich živém nasazení, které je stejně extrémní jako jejich projev, se budeme moci rovněž přesvědčit ve Svojšicích. Pro milovníky „staré školy“ jsou připraveny lahůdky z nejvybranějších – grindcoroví veteráni NAPALM DEATH a neméně vytrvalí hardcoristé SICK OF IT ALL, znovuobnovení deathmetalisté GOREFEST, či němečtí thrasheři DESTRUCTION spolu s  Angličany onslaught. Pokud budete chtít po všech těchto ušních průplaších opět trochu zjemnit, můžete se zasnít do melodií finských melancholiků AMORPHIS. I tato kapela shodou okolností prodělala výměnu na postu frontmana a jejich živé vystoupení slibuje nejen snové a kolébavé momenty, ale i pořádný skandinávský odvaz.
 
Kromě osvědčených stálic se však pořadatelé již tradičně nebáli zalovit ani ve vodách mladších, nadějných kapel nebo těch, které jsou svojí tvorbou více úzkoprofilové. Řada návštěvníků tak dostane možnost vůbec poprvé se zkonfrontovat s jejich tvorbou, nebo je alespoň poprvé vidět na našich pódiích. To ovšem neplatí o jazz-art-noise-metalových zběsilcích z Itálie EPHEL DUATH. Tato skupina si již srdce návštěvníků tohoto letního festivalu získala a vrací se „mezi své“ a připravené. Stejně tak uchvátili izraelští etno-doomoví progresivisté ORPHANED LAND svým pražským vystoupením po boku PARADISE LOST. I jejich festivalový set bude plný skočných i zádumčivých blízkovýchodních melodií, to vše v excelentním muzikantském balení. Vysokou technickou úroveň spojenou s moderním projevem, kde ovšem není nouze o emoce mohou nabídnout mladé talentované kapely GOJIRA a TEXTURES, moderní směr a zvuk v metalu propagují i Dánové MNEMIC. Vůbec poprvé přijedou do Česka francouzští blázni CARNIVAL IN COAL, jejichž hudba je jedním velkým experimentem, navíc prošpikovaným svérázným smyslem pro humor. Zastánce brutálního deathmetalového rozpoložení jsou připraveni nažhavit i SEVERE TORTURE a SKINLESS, každá z kapel přistupuje ke „smrtícímu umění“ trochu jinak, ale obě si i během koncertních zastávek ČR vydobyly uznání, a to i za svou živou prezentaci. Nejen jejich fanoušci si určitě nenechají ujít ani drtivý set nadrcených Finů ROTTEN SOUND. Na opačné škále temp a emocí se budou pohybovat irští doommetalisté MOURNING BELOVETH se svou jako med se táhnoucí, sebevražedně pomalou a rozervanou muzikou. Kromě zmíněných interpretů je potvrzeno mnoho dalších zahraničních formací. Pro plný výčet účinkujících si prohlédněte festivalové stránky www.brutalassault.cz. Kompletně na festivalu vystoupí více než 50 kapel z celého světa.
 
Diváci samozřejmě nebudou ochuzeni ani o špičky české a slovenské scény. A i zde dojde k zajímavým setkáním napříč metalovými generacemi, od legend až po mladé talenty. Zatím přislíbili svou účast nezničitelní ROOT, laureáti ocenění Anděl 2005 v kategorii „hard & heavy“ ADOR DORATH nebo slovenští náladotvorní i brutální melodici DEPRESY.
 
A nyní ještě souhrn nejdůležitějších informací pro návštěvníky: 11. ročník festivalu Brutal Assault se koná ve Svojšicích u Přelouče. Místo leží 20 km jihozápadně od Pardubic. Kyvadlová autobusová doprava bude jezdit z Pardubic od autobusového a vlakového nádraží. Kemp bude otevřen od středy 09.08.2006 od 15:00 hod. Festival začíná ve čtvrtek v 15:00 hod., v pátek a sobotu se hraje od 11:00 hod. Kempování je pro účastníky festivalu zdarma, stejně jako již tradiční CD kompilace po okraj naplněná interprety letošního ročníku.
V předprodejích stojí vstupné na celý festival 700 Kč, na místě 850 Kč, na místě pouze na sobotu 550 Kč.
K ceně je třeba připočítat 50 Kč vratný eko-poplatek. Každý návštěvník dostane při prvním vstupu pytel s festivalovou CD kompilací, festivalovým programem a instrukcemi. Použijte prosím tento pytel pro vaše odpadky v kempu. Když donesete tento pytel naplněný odpadky ke vstupu, dostanete zpátky eko-poplatek 50 Kč.
Návštěvníky čeká v areálu několik překvapní, které by se nemohly honosit tímto přízviskem, pokud by nezůstala skryta. Těšte se tedy na novinky, které minulý rok ještě nedostaly šanci.
Další užitečné informace (aktualizovaný seznam účinkujících, možnosti dopravy atd.) sledujte na oficiálním festivalovém webu:
www.brutalassault.cz

Zveřejněno: 06. 06. 2006
Přečteno:
3864 x
Autor: Redakce | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

14. 06. 2006 16:12 napsal/a Peklop Zlomocny
tesime se tesime
jasne ze se tesime, treba ja uz nejmin od losnkyho cervna ated uz se tesim na BA za rok :-) Doufam, ze to prekvapeni bude treba dostatecny zazemi co se tyka WC :-)