Nejbližší koncerty
  • 17. 07. 2024Oldschool death metalová kapela Jungle Rot z USA hrající ...
  • 21. 07. 2024Black'n'rollová senzace ze Skotska dorazí poprvé do Ostra...
  • 27. 07. 202427.7 první ročník festivalu Leviathan Open Air, fotbalové...
  • 09. 08. 2024Druhá zastávka nukleární fúze proběhne v Kestřanech na fo...
  • 20. 08. 2024Ruská pagan metalová kapela Arkona se vrací do Ostravy s ...
  • 22. 08. 2024More Noise For Life Vol. 16 BASTARD ROYALTY - Crust co...
  • 23. 08. 202423.-24. 8. 2024, fotbalové hřiště Lužná u Rakovníka SQUA...
  • 24. 08. 2024TOUTATIS FEST První ročník jednodenního plzeňského fest...
BASINFIREFEST 2024

?Důležité je umřít šťastný, když už člověk musí umřít.? Motto vyjadřující název německé kapely Die Happy u jehož kormidla stojí půvabná, temperamentní češka Marta Jandová, dcera rockového ?táty? Petra Jandy.

Kapela Die Happy vydává novou, v pořadí již 5 desku s názvem ?Bitter To Better?. Následovat bude světové turné v rámci něhož se díky agentuře Pragokoncert představí hned 2x také fanouškům v ČR! 29.11.2005 vystoupí od 19:00 hodin v Praze, v klubu Roxy a den nato, 30.11. 2005 otevřou slavnostně svým koncertem nový klub ve Zlíně na Čepkově ? Masters Of Rock Cafe! Speciálním hostem obou koncertů bude kapela Jaksi Taksi.

Název jejich debutového alba ?Supersonic Speed? (Nadzvuková rychlost) celkem výstižně vyjadřuje dosavadní dění kolem kapely. Die Happy se hned na začátku kariéry stali jednou z nejvýznamnějších německých rockových kapel vedených ženou. Neutuchající pracovní tempo, které je provázelo od jednoho alba a turné k druhému jim pomohlo upevnit si tuto pozici. A aby toho nebylo málo, jednotliví členové se podíleli na dalších studiových projektech, ze kterých byla nejznámější spolupráce zpěvačky Marty Jandové s Apocalypticou.

Postupem času se kapela naučila ovládat svou energii a po letech rychlé jízdy si v roce 2004 dala pauzu, aby  se mohla plně soustředit na tuto novou desku. Díky pomalejšímu tempu a také díky skutečnosti, že členové kapely žijí v současnosti daleko od sebe (Stuttgart, Berlín, Dortmund, Švýcarsko), konečně objevila kapela nový způsob práce. Dříve skládali písničky především během zkoušek, zatímco dnes pracují jednotlivě ve svých domácích studiích. ?Potom se sejdeme, vzájemně si přehrajeme naše nápady a společně na nich pracujeme. Každý si pak vezme tyto nové verze zpět domů a pracuje na nich dál?, vysvětluje basista Ralph Reiker. Součástí tohoto procesu jsou ale nadále také živé zkoušky. Jak zdůrazńuje Marta: ?Písničkou jsem si jistá, až když se při ní mohu vyřádit?.

Technika hraní Die Happy je čím dál vyspělejší a přesnější, což umožňuje kytarám projevit svou sílu formou riffů a vytváří se tak prostor melodické baskytaře. Tento vývoj však nijak nezjemňuje jejich tvorbu, což dokazuje skvělá rocková skladba ?In Love?, která je jednou z nejtvrdších, kterou kdy napsali. Poutavý text této skladby je vyjádřením Martina současného duševního rozpoložení. ?Jen jsem chtěla vykřičet do světa, jak moc jsem zamilovaná, protože když se takhle cítíte, na ničem jiném vám už nezáleží?.

Díky své nové, úžasně rozmanité a chytlavé desce ?Bitter To Better? vstoupili Die Happy s jistotou do vyšší ligy.

Nenechte si ujít jejich jedinečná živá show, plné energie a výbušnosti, které vás nenechají v žádném případě chladnými a vdechnou vám neutuchající pocit životního optimismu.

Nezapomeňte tedy! 29.11. Praha, klub Roxy a 30.11. Zlín, Masters Of Rock Cafe!

Vstupenky na oba koncerty jsou k dostání ve všech předprodejních sítích TicketPro, Ticket-Art, Ticketportal, Ticketstream a ve všech obvyklých předprodejích. Více informací a možnost objednání vstupenek na dobírku najdete také na www.mastersofrock.cz a v pořádající agentuře Pragokoncert na tel: 577 432 420 či 777 701 591

Zdroj: Pragokoncert


Zveřejněno: 18. 10. 2005
Přečteno:
3407 x
Autor: Redakce | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář