ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Březovská metalová noc - infočíst info »

Infernal Fest VI - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

7. 9. 2019
Chatová osada Luh, Sušice
Šumava AGAINST Sušice, Chatové osadě LUH 7.9.20...

13. 9. 2019
Divadlo pod lampou, Plzeň
Plzeňské Divadlo pod lampou bude v pátek 13. září...

14. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

21. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 21. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » YOB, PALLBEARER

28. 9. 2014YOB, PALLBEARER

23.9.2014, Praha – Strahov 007
Putování pryč, hloubkové vrty do beztvaré prázdnoty, skličující okamžiky cesty na onen svět, vesmíry bez světla lákají a vábí rozbolavělou mysl. Kdo měl touhu tyto expedice marnosti zažít, našel si v úterní večer cestu na strahovskou Sedmičku, kde se uskutečnil po všech stránkách nádherný koncert dvou amerických doomových kapel. Dnes už možno napsat legendární YOB přizvali na evropské turné méně známé, ale žánrově podobné PALLBEARER. Na vystoupení jsem se neskutečně těšil, jelikož minulé představení YOB, které se konalo před třemi lety také v 007, bylo mimořádným zážitkem. Kapelu PALLBEARER jsem doposud znal pouze z poslechu doma, a abych pravdu řekl, nikdy jsem nevěděl úplně přesně, kam si ji v sobě zařadit. Po instrumentální stránce se mi obě jejich desky hodně líbí i přes občasnou vyumělkovanost, ale vokálu jsem nikdy nepřišel příliš na chuť, trochu ukňouraný, někdy takový nevýrazný a často vyzdvihující melodičnost, v mnohých pasážích podpořený doprovodným zpěvem. Ale na druhou stranu jsem si zase říkal, že živé vystoupení by mohlo být dobré, syrovější, tvrdší. (Štěpán)

Konečně jsme sešli po několika schodech do toho nizoučkého klubu, který mě snad nikdy nezklamal zvukem a shledali jsme, že vše je nachystáno na hudební produkci, basák YOB Aaron Riesenberg vzadu u pultíku s tričky a hudebními nosiči, plné lednice chlazených nápojů za barem a opět skvělá cedulka sdělující, že se jedná o nekuřáckou akci. Počet návštěvníků vypadal také velmi slibně, tak jen, už aby to začalo! (Štěpán)

S PALLBEARER mám problém. Snažil jsem se mnohokrát sžít s jejich debutem, ale po čase jsem ho odložil se slovem nebaví. Utekly dva roky a je tu ta samá situace. Tlačil jsem si novinku do uší horem spodem a nic. Nechápu, že můžu být tak out, když jsou PALLBEARER všude tak cenění a bráni bezmála jako senzace. (úsměv) Naživo mě ale i přes mou skepsi bavili mnohem víc, a dá se říct, že jsem si je v určitých momentech užil. Z desky si nemůžu zvyknout na vokál Bretta Campbella, na Sedmičce tomu tak nebylo. K ocenění však byla především jasně srozumitelná a propracovaná kytarová hra obou borců, a podle mě dobře zvolený výběr skladeb, kdy nedostaly prostor ty utahanější věci z desek. Kdyby potom bylo jejich vystoupení o závěrečnou skladbu (která v sobě měla hodně dobrého, přesto zaváněla exhibicí) zkráceno, byl by můj dojem ještě o něco lepší. Ale i tak dobrá práce.  (Coornelus)

PALlBEARER, tato čtveřice z Arkansasu předvedla čtyřicetiminutový set poskládaný ze čtyř skladeb. Do posluchačů nahrnula tři skladby z nové letošní desky „Foundations of Burden“. Jedná se o druhý plnohodnotný počin kapely. Poslouchám muziku, a jak jsem doufal, tak se i stalo, že to, co mě doma moc nebaví, z pódia zní mnohem, mnohem lépe. Songy „World´s Apard“, „Foundations“ a „Watcher in the Dark“ působily přesvědčivějším, tvrdším dojmem. Z desky je vnímám baladicky rockově, tady to byl doom metal. Výrazně vše podpořil opět parádní zvuk, zkrátka, co bylo slyšet, bylo i vidět na práci muzikantů. Kytarista a hlavní zpěvák Brett Campbell  dobře riffově souzněl s Devinem Holtem obsluhujícím druhou kytaru, jenž zvládal melodické postupy. A musím přiznat, že mě tady ta hudebnost bavila. Basa Josepha D. Rowlanda si zavrčela, rytmicky podpořila houstnoucí dav posluchačů při donekonečna opakovaném potřásání (nechci psát mlácení) hlavou. Závěr vystoupení obstarala píseň „Given to the Grave“ z prvního alba „Sorrow and Extinction“. Táhlá desetiminutovka s vynikající souhrou všech členů kapely, skutečná doomová deprese využívající kontrastu akustických i efekty přeměněných zvuků. Pro mě vrchol vystoupení, i
proto, že kratičký text této skladby dává méně prostoru vokálu. Nemůžu si pomoct, ale ani tady, myslím tím v kontextu celého vystoupení, mi zpěv neseděl. Je to, podle mě, takové sterilní, neenergické pozadí hudebního projevu kapely. (Štěpán)

YOB nastupují bez nějakého zdržovacího zkoušení a nekompromisně zahalí klub do zoufalství. Smrt už je na obzoru, vědomí spí, duše je nepřipravená, strach je hluboký a mučivý. Pro mě bezesporu jedna z nejlepších doomových kapel současnosti rozjíždí hodinu a čtvrt trvající minimalistickou procházku. První věc, která tady zazněla, je „Ball of Molten Lead“, nic lepšího pro mě vybrat kapela asi nemohla, protože deska „The Illusion of Motion“ z roku 2004 patří k mým nejoblíbenějším a tato píseň je její úvodní. Ale to, co následuje, je pro mě naprosto překvapující a snad jsem se s něčím podobným ještě nikdy na koncertech nesetkal. Chybí jen úvodní tři slova Mika Scheidta „Time to wake up“, ale jinak poslední album „Clearing the Path to Ascend“ zazní od začátku do konce. Před nedávnem jsem psal recenzi právě na tuto desku, a tak ta znalost jednotlivých skladeb jen umocnila neobyčejný zážitek. A jako doma při poslouchání si říkám, že to snad není možné, co YOB dokážou vymyslet a předat posluchačům, tak tady úplně skučím blahem, protože ta jistota, přesnost, výraz a naléhavost je nepřekonatelná. Nádherný zvuk živého vystoupení ještě podporují efekty ozvěny v Mikově hlase, zvláště pak ve chvílích, kdy šeptá, v těch přenádherných pasážích písně „Unmask the Spectre“, kdy žiletka pod jazykem musí být přeci slyšet. A přesnost, ta přesnost všech interpretů je nebývalá, tohle jsou chvíle, kdy si říkám, jak je pomalá muzika těžká na hraní, protože tohle zahrát bez chyby je neobyčejně obtížné, protože tady by byla každá nerovnost strašně cítit. Neskutečná energie, tvrdost ve všech pasážích včetně těch akustických je omračující.  Hotovo, vyřízeno, nevnímám okolí, je jen hudba a emoce. A aby toho ještě nebylo málo, tak mě YOB na závěr zdrtí skladbou „Adrift in the Ocean“ z předposlední desky „Atma“. Neošidili ani tón a konec v minimalisticky doomové konsekvenci je impozantní. (Štěpán)

Když Mike Scheidt hrábne do strun, člověk hned ucítí známé mrazení v zádech a ví, že je to ono. Tenhle chlapík s výrazem stárnoucího dřevorubce, jenž vypadá úplně jinak v civilu s vlasama do culíku a s lenonkama na nose, než když řve do mikrofonu a vzduchem lítají jeho dlouhé vlasy, má zkrátka auru velkého umělce. O tom, že YOB jsou momentálně jednou z nejlepších kapel na pomezí doomu a sludge, není sporu. Podobné koncertní stavy, jako tomu bylo tento večer, se u mě dostavily naposled na loňském koncertě NEUROSIS, to nebude náhoda. Zdánlivý minimalismus protkaný celým setem vyvrcholil geniální osmnáctiminutovou ukolébavkou „Marrow“, na jejímž konci nechybělo málo a zamačkával jsem slzu. O tak krásnou skladbu se jedná. Ať už ale YOB přidali na plynu v „Nothing To Win“, nebo dřímali v pomalých pasážích, pořád měl jejich koncert náboj, a to trval pomalu hodinu a půl. Sympaticky vystupující kapela, prvotřídní hudební nápady, skvělá instrumentace... nemám co dodat. Jeden z koncertů roku, bez debat. (Coornelus)

Je nádherné něco podobného zažít. Díky pořadatelům z agentury K.Y.E.O. a Aardvark, díky návštěvníkům za to, že se odhodlali navštívit tuto mimořádnou akci a hlavně díky všem muzikantům za deset písniček, které zazněly tento večer, protože toto je umění, které povznáší, tohle je hudba, která má schopnost odstřelit nás od té obklopující a všeobjímající reality. (Štěpán)

Fotky: Coornelus

Celá galerie

sdílet
Přečteno: 1221x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 28. 9. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 15) Yob Yob y Yob Yob Yob Yob Yob Yob PALLBEARER PALLBEARER PALLBEARER PALLBEARER PALLBEARER PALLBEARER

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

25. 8. 2019 | Autor: Johan
FLASH THE READIES vydávají album DUNAčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Mikael
THE COMPLICATION našli s novou deskou smysl životačtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nové album a video švédských melodiků IN MOURNINGčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový song od japonských COFFINSčtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Johan
Detaily nového alba AS I LAY DYING a třetí video Shaped by Firečtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
PERIPHERY mají nové videočtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip MONOLORDčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
Odvezte si z Metal Madness 2019 právě vycházející vinylovou verzi zatím posledního alba navrátivší se MORTIFILIEčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
INFERNO příští rok zahraje v Malajsiičtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Bury
CANNABIS CORPSE mají nové animované videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

16. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

METALLICA, GHOST, BOKASSA
Datum: 24. 8. 2019 12:27:32
Autor: Bury
Titulek: Oficiální live video

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:32:30
Autor: Admin
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:22:24
Autor: ancient
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 10:02:44
Autor: Vit
Titulek: Deicide

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 07:35:47
Autor: Lukas
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama