- Bilance roku 2025 + co bude v roce 2026?
- Princ temnot navždy opustil tento svět
- Břitvě 2024 vládnou FAÜST, THULSA či několik tradičních jistot
- Bilance roku 2024 + co bude v roce 2025?
- VOIDMONGER – Průvodce albem „Lies of Aquarius“
- Karel Kahovec, GEORGE & BEATOVENS
- GUYOĐ – We oftentimes get inspired just by ocean-related imagery in our minds, which ultimately spark ideas for songs.
- RUFF MAJIK – Česká republika je od naší poslední návštěvy na vrcholu našeho seznamu, kam se nejvíc těšíme!
- 08. 01. 2026Prvním akcí roku 2026 bude večer v duchu norského black m...
- 09. 01. 2026Hrají: DEBUSTROL legendární thrash metal ( Mladá Boles...
- 10. 01. 2026Pěkně zostra nám rok 2026 odpálí grindcore večer za účast...
- 10. 01. 2026Hrají: AQVA SILENTIA ( Frýdek-Místek ), ILEGALITY (...
- 16. 01. 2026METALCORE OVER KABINET BOUND TO BREAK (alternative m...
- 24. 01. 2026BLEEDING EARS METAL MEATING je zpáty! Čtvrté pokračování...
- 24. 01. 2026Benefiční koncert pro kamaráda postiženého roztroušenou s...
- 24. 01. 2026Benefiční koncert pro kamaráda postiženého roztroušenou s...

Kniha o Obscene Extreme Festivalu vyjde už brzy
Finišujeme. A máte se na co těšit. Kniha o Obscene Extreme vyjde už brzy!!!
Něco se v zákulisí OEF už nějakou dobu připravuje… A tentokrát to bude bomba!!! Konečně, po dlouhých letech, tisících hodinách práce, desítkách rozhovorů a spoustě vzpomínek je tento projekt před dokončením.
Práce na tomto díle finišují a vy si ho budete moci pořídit na letošním Obscene Extreme. Rádi bychom vám proto tuto knihu představili.
Můžete se pochopitelně těšit na spousty rozhovorů s lidmi, kteří na OEF pracovali a pracují. S lidmi, kteří jsou jeho obrovskými podporovateli. Se členy kapel i s celou rodinou Urbanců, která za festivalem stojí, včele s kapitánem týmu Čurbym.
V knize je zahrnuta i obrovská spousta ohlasů muzikantů, kteří na OEF hráli, zažili tu neopakovatelnou atmosféru a někteří o ní velmi košatě povyprávěli. Taky se můžete těšit na množství skvělých a raritních fotek z historie i současnosti festivalu a další speciální kapitoly, vzpomínky a zajímavosti.
Kniha bude rozdělena do čtyř sešitů, abyste si mohli kdykoliv kterýkoliv z nich vzít a přečíst a nebyla to bichle o několika kilech, protože sami víme, jak se tyto obrovské knihy špatně čtou. Sešity budou vložené do překrásného šubru, takže je budete mít pěkně pohromadě.
A co vlastně toto dílo obsahuje?
Rozhovory s lidmi, kteří byli na úplném začátku velmi nepostradatelní, Michal Syrovátka jako provozovatel Bojiště nebo Jirka Zackl, který vám na prvním ročníku vařil. Nemohli jsme zapomenout na další tváře festivalu jako jsou Tom Corn, náš první stage manager, Dan a Albert, kteří roky třímali v rukou kamery, Marián, bývalý dvorní zvukař OEF, barmistr Jarda, všeumělec Chymus, fotřík OEF stage crew Ďábel, šílený nepostradatelný člen freak crew Fousage nebo dnešní stage manager Daneczek.
Pochopitelně jsou zde i rozhovory s velkými podporovateli Obscene Extreme festivalu z celého světa. Takže tady mají své místo Danny Lilker, Giulio the Bastard, Luis Sendón, Elis a další zahraniční persony, které jsou pro OEF velmi důležité. Jsou jeho letitými podporovateli a neváhají utratit těžce vydělané peníze, aby na OEF přicestovali jen tak, prostě ho podpořit a přijet se pobavit.
Nebude chybět část věnovaná OEF World Tour, kdy se festival ukázal i na dalších kontinentech. Krásný report od tehdy ještě mladíka Fabia, který se zúčastnil celého šíleného world tour. Rozhovory s lidmi v pozadí jako je Kriz, naše mexická spojka, Naru, japonský samuraj, David Metrás, který nám pomáhal v Kanadě nebo Jason, náš australský kamarád a další zajímavosti ze zákulisí těchto naprosto šílených a vyčerpávajících akcí.
Očekávaný a rozhodně v knize nejdelší rozhovor je se šéfem festivalu Čurbym, kde se dozvíte opravdu mnohé, ale vyzpovídali jsme i celou jeho rodinu a vlastně všechny, kteří už přes dvě dekády jedou v tom tvrdém jádru organizace OEF. V knize tedy mají prostor Aneta, Monika, Naty, Mirka, Martin Chmelíček, Áda nebo Bilos a spousta dalších.
Celá OEF kniha bude prostoupena velkým množstvím speciálních článků a foto příloh, které vám představí to, co máme rádi a co už léta podporujeme. Veganství, charita nebo Kinder Grinder koutek, prostě vše, co je s festivalem spojené.
Když teď vidíme, jak se konečně kniha skládá stránku po stránce, máme opravdu radost, protože od prvotního nápadu po realizaci uplynulo moře času, ale stálo to za to. Kniha vyjde ve dvou mutacích, české (700 ks) a anglické (1300 ks) a poprvé bude v prodeji na letošním Obscene Extreme festivalu v Trutnově na Bojišti. Takže pokud ji chcete mít doma, nezapomeňte se pro ni zastavit!!!

Autor: Bury
- 01. 01. 2026 / Peťan
Kompletní line-up a vstupenky na THRASH NIGHTMARE FEST 2026! ... - 01. 01. 2026 / Johan
DRUTTY - "Lašské bahno" vyšlo 24. 12. 2025 ... - 31. 12. 2025 / Bury
Obscene Society 2026 v dubnu v Pardubicích ... - 30. 12. 2025 / Bury
Obscene Extreme fanzine je tady!!! ... - 30. 12. 2025 / Johan
Klub 007 Strahov - program leden + únor 2026 ... - 29. 12. 2025 / Johan
Nový singl AWRIZIS ... - 25. 12. 2025 / Bury
AMORPHIS mají nový videoklip ... - 23. 12. 2025 / Bury
Obscene Extreme Festival představuje další kapely pro rok 2026 ... - 23. 12. 2025 / Johan
HEXVESSEL a ALUK TODOLO zahrají v dubnu 2026 v Praze ... - 22. 12. 2025 / Johan
SATAN KLAUS FEST 2026 - program zveřejněn ... - 22. 12. 2025 / Johan
BŘEZFEST 2026 zve na XIII. STOLETÍ, DARK GAMBALLE a další ... - 21. 12. 2025 / Bury
Obscene Extreme Festival představuje další kapely pro rok 2026 ...
- DESTRUKTORRR vol. 2
- LVMEN, CODE NAME LINHART
- SVĚTEC Z PEKLA – Petr Štěpán vzal velkoryse na vědomí, že některé scény, které se mu nelíbí, nebo by byl nejradši, „aby filmařům ve střižně spadly takzvaně pod stůl“, jak řekl na premiéře prvního dílu v Jihlavě, ho až ikonicky charakterizují.
- PARAMBUCHA číslo 18
- CELEBRARE NOCTEM FEST X
- ENTRAPPED – Světlo je mrtvý
- M.A.C. OF MAD – Keep Music Evil
- SATAN KLAUS FEST 2025, 27. 12. 2025, Volyně – Na Nové
- TRNY & ŽILETKY – Písně jsou přívětivější po posluchače, ale i tak si vyžadují pozorný poslech, abys odkryl všechny vrstvy, které obsahují.
- VERPA – Reborn Back To Death
- DESTRUKTORRR vol. 2
23. 12. 2025 08:13 / K.
rozhovory
Hodnotit kvalitu rozhovoru je ošemetná vec. Já sem zase u... - NIKANDER – Sekyra prohnaná kolenem
16. 12. 2025 19:17 / Radouš
Já bych řek, že to lety uzrálo :-) - PARAMBUCHA číslo 18
16. 12. 2025 12:34 / Slavnar
dekujeme Johane za peknou recenzuru <3 - LVMEN, CODE NAME LINHART
13. 12. 2025 02:20 / Peťan
Lvmen
Lvmen jsem zkoušel tolikrát a nikdy mě to nechytlo. Vlast... - DESTRUKTORRR vol. 2
12. 12. 2025 14:39 / ...
Díky za tvoji recenzi k zinu. Díky za ní hlavně díky tomu... - LVMEN, CODE NAME LINHART
10. 12. 2025 09:16 / Coornelus
+++
Pěknej report, kluci, a parádní fotky, Jindro! Souhlasím ... - MOROUS, WHIPSTRIKER, APOKALYPTIC RAIDS
04. 12. 2025 14:27 / Bhut
zjevně atraktivní akce
Zaujala mě fotografie č.22, na které lze spatřit hned 5 f... - CORONER – Dissonance Theory
19. 11. 2025 07:59 / Horaguru
Ano, díky ;-)
Žel, zároveň velice pravděpodobný :-))) - CORONER – Dissonance Theory
18. 11. 2025 22:23 / Pekárek
Ten závěr recenze je opravdu vtipný.:-) - ÚTOK Z JÁMY vol. 1
15. 11. 2025 23:46 / ....
Asi by stačilo mít sebereflexí a nekopat kolem sebe za ná...



