Nejbližší koncerty
  • 26. 09. 2020Selfexile, Narcoleptic, Ytivarg, Shampoon Killer, Incarna...
  • 26. 09. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: ETERNAL EVIL - bl...
  • 26. 09. 2020Hrají: ZNOUZECTNOST ( Plzeň ), NAŠROT ( Havl. Brod ), ATO...
  • 26. 09. 2020Po vydařeném letním blackmetalovém večírku jsme se rozhod...
  • 27. 09. 2020Koncert skupin POWER 5, MY PUSE a THE PANT. Akce je v ned...
  • 03. 10. 2020Hrají: XIII. STOLETÍ ( Jihlava ), STOKER ( Brno ), KELWIN...
  • 09. 10. 2020Hrají: VISION DAYS ( Brněnec ), ZPUTNIK ( Praha ), DRIÁK ...
  • 17. 10. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: VIOLENTOR - infe...
TELEPATIE

Dámy a pánové, pekelnice a pekelníci, den radosti i smutku zároveň je tu. Dnes totiž pouštíme do světa páté studiové album Velkého mága Jiřího „BigBosse“ Valtera a jeho sólového projektu BIGBOSS BAND. Smutný nádech této události dodává fakt, že BIGBOSS BAND se tímto počinem pomalu ale jistě loučí se svou dráhou. Rozlučka to je skutečně emotivní. Mistr se totiž rozhodl, že v rámci desky „Než zemřu“ provede posluchače svým životem od A do Z. A že je nač vzpomínat! Namátkou (a ne nutně chronologicky) uveďme alespoň: šťastné dětství, které bylo násilně přerušené tehdejším režimem. První zážitky spojené s hudbou. Toulání se po lesích. Tragická ztráta životního přítele. Zakládání Šelepky (legendární brněnský klub). Kriminál. První krůčky s Root. Nelehké rodinné vztahy. Drogy a démon alkohol. Satanismus a jeho filozofický obsah. A pokračovat bychom mohli dál, až bychom se dostali do dnešních dní, které „Než zemřu“ ostatně také reflektuje. V nich zastihujeme Mistra, jenž bilancuje svůj život a hledí na svět, v němž – jak sám přiznává – nevidí nic příliš optimistického. Ano. To vše a mnohem víc vás čeká na ploše devíti skladeb, jež tvoří „Než zemřu“.

Pokud si tento výčet dobře prohlédneme, pak zřejmě nepřekvapí, že po hudební stránce nebude „Než zemřu“ nikterak skotačivým počinem. To ostatně není žádná novinka, neboť přinejmenším předposlední dvě desky BIGBOSS BANDu („Doomy Ballads“ a „Sbírka černých růží“) se nesou na potemnělých, sentimentálních a místy až doomových vlnách. Pro pořádek se ale také sluší dodat, že zde rozhodně nelze očekávat žádný black metal, ať už v „rootovském“ nebo jakémkoli jiném smyslu. BIGBOSS BAND byl a zatím stále je o realizaci se v odlišných hudebních sférách. Posluchači se tak naskytne příležitost plout na vlnách pomalejších tónů kytar a výrazných klávesových partů. Především se však nechte učarovat jedinečným, silným a hlubokým hlasem samotného Mistra, jenž svým vokálem dodává desce ono jedinečné kouzlo, které dokáže vytvořit jen Velký mág. Dojemnou atmosféru pak podtrhuje použití našeho mateřského jazyka, jenž jako jediný dokáže takto silné emoce plně předat přímo k srdci posluchače.

Kompoziční a producentský záměr se v případě „Než zemřu“ naplnil beze zbytku. Sluší se proto dodat, že celý nahrávací proces probíhal v Dejansound studio, kde se album také mixovalo a proběhl zde též finální mastering. Producentské trio ve složení BigBoss, Paramba a Dejan Petkovič zde dbalo na každý detail a výsledný, nádherně čistý a vyvážený zvuk, tomu skutečně odpovídá.

Tímto se již pomalu blížíme ke konci. Deska je hotová a připravená spatřit světlo světa. Jeji příchod na tento svět však ještě nebude znamenat definitivní konec BIGBOSS BANDu. Tím se trochu vracíme na začátek tohoto textu, kde jsme zmínili, že formace se „pomalu ale jistě loučí“. Skutečnou tečkou za dráhou tohoto atmosferického uskupení totiž bude série několika vybraných vystoupení, které jsou v plánu na rok 2020. Nezapomeňte proto sledovat oficiální kapelní kanály, ať to opravdové, živé loučení nezmeškáte. Mezitím se dobře seznamte s pátým studiovým počinem, jenž vychází právě dnes.

Pátá studiová deska „Než zemřu“ vychází u MetalGate Records ve formátu digipack a k dostání je na MetalGate e-shop. V digitální podobě je album k dispozici na Spotify, Google Play, Amazon, Deezer, Apple Music, Supraphonline a dalších online platformách.

www.metalgate.cz
www.facebook.com/BigBosssBand

Link na stream: https://youtu.be/vwn5cw893lA


Publikováno: 10. 12. 2019
Autor: Johan

Fotogalerie