SELFEXILE

BURIED GOD - PROMO 2001 CD-R 09/2001 - Selfrelease

Nětkeří z Vás možná znají německou kapelu Impending Doom, jejímž kytaristou je muž ortodoxních názorů na metalovou hudbu a aristokratického vystupování. Tenhle ?týpek? se nám nyní představuje i ve vlastním projektu nazvaném Buried God, ovšem v jiné roli. V nové kapele sedí za bicíma a nutno říci, že má rytmus v těle.

Muzika, kterou nám Buried God na svém promu nabízí není žádný prstíčkářský, či jiný tvrdý oříšek, ale pěkně tvrdá thrash/deathová hudba, kterou bych žánrově i dobově zařadil někam k proslulým Slayer. Pravda, zpěv je brutálnější, basa s kytarou jednodušší, ale jako celek je to velmi poslouchatelné.

CD obsahuje 4 skladby, které jsou řekl bych velmi profesionálně zaranžované. Nechybí střídání rytmů, jednoduchá, ale působivá kytarová sóla, chytlavé riffy a zpěvu je zde taky tak akorát.

Zvuk celé nahrávky je dost profi a podílel se na něm taky človíček, kterého jsem zmínil v úvodu, jelikož jeho povolání je zvukař. Holt vo tom asi něco ví a tuší jak udělat písničku i se zvukem.

Buried God jste měli stejně jako já možnost vidět na živo na Žižkovo vraždícím palcát touru, kde ač to byla jejich první štace, předvedli výbornou show. Nevím co zamýšlejí BG dál, ale doufám, že brzy vylezou s plnohodnotným albem a věřte, že budu jeden z prvních, kdo si ho sežene a naposlouchá.


Zveřejněno: 05. 02. 2002
Přečteno:
3069 x
Autor: Bendis | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář