KLADIVO NA PÝCHU

16.12.2014, Ostrava - Barrák

Už v úterý 16.12. se v ostravském Barráku zastaví, na jediném koncertě v České a Slovenské republice,  legendární death metalová mašina z USA – Deicide!

Deicide vznikli v Tampě na Floridě 21.července 1987, když kytarista Brian Hoffman odpověděl na inzerát, který si podal Glen Benton v místním časopise. V té době je ovlivňovaly kapely jako Destruction, Sodom, Venom, Bathory, Possessed, Death a Slayer. Kapela se skládala z Bentona (basa/zpěv), Hoffmana, Hoffmanova bratra Eric (kytary) a Steva Asheima (bicí). Během měsíce nahráli v Bentonově garáži velmi syrové první demo Feasting the Beast a začali příležitostně vystupovat. Roku 1989 ve studiu Morrisound nahráli Amon své druhé demo Sacrificial, producentem byl Scott Burns.

Po několika personálních změnách převzal Benton navíc roli zpěváka a kapela se přejmenovala na Carnage. Kytarista Phil Fasciana ze skupiny Malevolent Creation o vystoupení Carnage řekl: "Jsou jako tisíckrát intenzivnější Slayer."

Roku 1989 si pak kapela na doporučení Roadrunner Records změnila jméno na Deicide. Během své bohaté kariéry stihli nahrát 11 studiových alb a v Ostravě se můžeme určitě na průřez toho nejlepšího z každého alba.

Jako předkapely vystoupí Svart crown z Francie, které měli fanoušci možnost vidět například na festivalu Brutal assault a Italové Sawthis.

Celý večer začíná již v 19 hodin a vstupenky v předprodeji je možné koupit od 430,- korun v klubu Barrák, v hudebninách pod klubem a prostřednictvím sítě Eventim.

Na místě pak bude vstupné stát 480,- Kč.

www.barrak-club.cz


Zveřejněno: 10. 12. 2014
Přečteno:
2785 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář