Nejbližší koncerty
 • 28. 11. 2021Další dokonalé spojení, toť letošní podzimní turné hrdě s...
 • 03. 12. 2021Lineup: BIRDFLESH GUTALAX NUCLEAR VOMIT PAEDIATRICIAN...
 • 04. 12. 2021GRIND PARTY
 • 04. 12. 2021Našlapaná sestava.1000 x lepší než trapárna Power Grindc...
 • 17. 12. 2021Koonda Holaa
 • 17. 12. 2021METALURGIA FESTIVAL, oslava nejtvrdších kovových žánrů a ...
 • 18. 12. 2021Pár večerů před Štědrým dnem vám uštědří pár libozvučných...
TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

4672 – Takuboku CD-R 2013, vlastní náklad

Anglicko-polský projekt nazvaný 4672 existuje od roku 2010. Tehdy jej založil Artur Ostrowski, který sám nahrál debut 452Hz. Poté k sobě přibral zpěváka Piotra Majchera a spolu s dalšími hosty připravil druhou nahrávku nazvanou prapodivně „Takuboku“. Tu vypálil na potištěné kolečko, obalil ji do extrémně odpudivého obalu (pošetka s minimem informací) a hurá s ní do světa.

Já z jeho rozhodnutí žádné nadšení nejevím, protože CD mám doma od srpna a ne a ne někoho uvrtat do recenze. (úsměv) Takže nakonec to musím nějak vyřešit, protože mi přijde neslušné hodit CD za hlavu, když už ho kapela poslala. Takže obligátní: Berte tuto „recenzi“ spíše jako upozornění, že tento materiál vyšel...

Důvod, proč o nahrávku nikdo nestál, je nabíledni. Muzika je to hodně zvláštní, těžko zařaditelná, těžko poslouchatelná... Zjednodušeně by se dala popsat jako industriální metal, ale koketuje s noise, nebo space, nebo jak lépe popsat podivné sci-fi zvuky a zkreslené vokály. Přiznám se, že je pro mě poslech tohoto (naštěstí) krátkého materiálu nesnadný, nebaví mě to, nebo lépe řečeno mě to znervózňuje. On to asi bude záměr, 4672 prakticky rezignují na klasickou stavbu skladeb, vrství na sebe zatěžkané riffy a spoustu samplů, zpěvák do toho řve a jen tu a tam z toho lomozu vyjede kytara s nějakým řádně ujetým sólem, vyhrávkou, většinou několikasekundovou. Jinak je to podařený útok na posluchačovu mysl, kterou těch dvanáct (podle počítadla mého přehrávače, web projektu jich uvádí deset) skladeb rozseká na padrť. Těžko z téhle ujetosti vypíchnout nějakou skladbu, je to celé vyrovnané, skoro jako kdyby hrál jeden dlouhý, občas pauzou nebo nějakým elektronickým cvrkotem přerušený song.

Nervy drásající materiál je těžké hodnotit, asi se na světě pár šílenců, které to zaujme, najde; nejspíš se budou rekrutovat z kruhů, které se vyžívají v MESSUGGAH a jim podobných útočnících, ale na mě to je příliš komplikované.

Naopak produkce mi přijde adekvátní k předkládanému materiálu; sound je zahuštěný, zlý, a paradoxně je tím, co mě na nahrávce dokázalo aspoň trochu zaujmout, třeba zvuk bicích mi přijde zajímavý, není typicky industriální (plechový), ale spíše přirozený.

Seznam skladeb:
 1. Imput Stimulus
 2. I-Swarm
 3. Quantum Logic
 4. visual cortex – (V-1)
 5. Vault 0110
 6. Causality
 7. Currnet
 8. Esotericism
 9. Immient
 10. Output Impedance

Čas: 30:14

Sestava:

 • Artur Ostrowski
 • Piotr Majcher

Hosté:
 • Grzegorz Ambrozy
 • Rafal Bielinski
 • Piotr Wiesniewski

http://www.0110x.co.uk
https://www.facebook.com/spectrosphere

Zveřejněno: 15. 11. 2013
Přečteno:
3065 x
Hodnocení autora:
5 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář