KLADIVO NA PÝCHU

24.10.2013, BRNO –Melodka; 25.10.2013, PRAHA -Nová Chmelnice

24.10.2013, 20.00 hod., BRNO – Melodka, Kounicova 20

25.10.2013, 20.00 hod, PRAHA - Nová Chmelnice, Koněvova 219

Vstupné 450,- Kč

SKINNY MOLLY je americká kapela,jejíž ultrajižanský název už přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku ,kterými jsou Lynyrd Skynyrd,Blackfoot či Molly Hatchet!

Jižanský band SKINNY MOLLY založil v roce 2004 kytarista,zpěvák a skladatel Mike Estes spolu s další ikonou jižanského rocku kytaristou Davem Hlubekem. Název SKINNY MOLLY pak jasně a doslovně signalizuje na dřívější působiště dvou hlavních "otců zakladatelů". Estes prožil část devadesátých let v barvách Lynyrd Skynyrd, Hlubek byl zas klíčovou postavou slavné ranné éry Molly Hatchet.

Albový debut s názvem No Good Deed vyšel až v roce 2008, ovšem již bez Dave Hlubeka, který se vrátil zpět k Molly Hatchet. Mike Estes v té době paralelně s kariérou SKINNY MOLLY pak ještě působil ve slavných Blackfoot. S touto kapelou se také představil koncertně v Praze v roce 2011. Když v důsledku právních kliček klasičtí Blackfoot nesměli již po roce 2011 hrát, nastal prostor pro intenzivní koncertní i studiovou práci kapely SKINNY MOLLY. Druhá studiovka s názvem Haywire Riot vychází na podzim roku 2012 a po ní následuje evropské turné.Druhá část turné je plánovaná na letošní říjen a dvě koncertní zastávky v ČR budou v Brně a v Praze.

Tvorba SKINNY MOLLY představuje (v intencích jižanského rocku) zdařilý mix lehce countryrockového projevu Lynyrd Skynyrd s mnohem hutnějším rockovým výrazem Blackfoot. Koncertní setlist pak slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých kapel členů SKINNY. Dojde tedy i na hity typu Train Train od Blackfoot či na erbovní jižanskou hymnu Sweet Home Alabama od Lynyrd Skynyrd!

SKINNY MOLLY vyrazí na turné ve složení Mike Estes-ex Lynyrd Skynyrd, Blackfoot (kytara,zpěv), Jay Johnson-ex Blackfoot (kytara, zpěv), Kurt Pietro-ex Blackfoot (bicí) a Luke Bradshaw (basa).

Pro příznivce klasického jižanského rocku a potažmo i pro všechny hledače vysoké rockové kvality je zde jasná perspektiva skvělého hudebního zážitku. Koncert SKINNY MOLLY je čirou jižanskou extází špičkové kategorie!

Info a vstupenky - ag.Ozzy a potkan - tel. 603 531 943, e-mail: ozzyapotkan@seznam.cz, www.ozzyapotkan.cz

Související odkazy:
www.melodka.cz
www.novachmelnice.cz
www.skinnymollyrocks.com
Zveřejněno: 11. 10. 2013
Přečteno:
2819 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář