Nejbližší koncerty
  • 28. 02. 2024UNDERCROFT Death/Thrash metal (Chile) DEKAPITED Thrash...
  • 06. 03. 2024Stíráš si pot z čela při paralýze volbou během listování ...
  • 08. 03. 2024Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ), ...
  • 09. 03. 2024Tortharry, Murmur, Bloodcreek
  • 12. 03. 2024DAVID ELLEFSON (ex-Megadeth) - Bass Warrior Tour 2024. P...
  • 15. 03. 2024- - - First Spring HARDCORE THERAPY - - - 15. 3. 2024 - -...
  • 29. 03. 2024NAURRAKAR Nuclear Misanthropic Black Metal https://www....
  • 04. 04. 2024Conflict (uk), Ginnungagap (cz)
INSANIA

F.O.B., Trollech, Dusk, Craniotomy, Melissa, Mortifilia

Ef, ó, bé si pořád eště nedali pokoj a uspořádali další štaci tohoto metalového festíku. Vstupný se mírně vyhouplo přes svou obvyklou hranici a pivko se taky podražilo (ale nemůžu dávat FOB za vinu úplně všechno, že? Nebo že by mohli i za ozónovou díru a kyselý deště? :-)). Pódium taktéž dospělo do věku zasloužilého kmeta a tak bylo větší a nažranější než-li jindy, tudíž by teoreticky měli vidět i nevidomí a ostatní slepci, hehe. Ale, ale? Co se to děje? Je osm hodin ? avizovaný začátek a sál je narvanej asi jako OBI v neděli o půlnoci. Lidí zhruba tak, baj voko ?jó, je to jen můj neurčitej vodhad, ale dejme tomu, že je jich jako tak nějak málo?asi tak se to dá říct :-) Nu nic, no?

Začátek se nám posouvá stejně až na dvacet jedna nula nula a jedna kapelka nám vypadává, že prej má někdo něco se zdravíčkem (to chce prostě klid a nohy v teple). Pro někoho z prdele klika, pro jinýho ne (nedostavila se atmosféricko black-doom-death klávesoid banda MELISSA). No, já nepláču a ani nemusim se svým posmrkanym šnuptychlem lítat okolo a utírat nosy všem zdrceným metalistum, kteří jsou na měkko z toho že Melissa chybí, bůůůůů. (Nic ve zlym, samomasozřejmě nechci nikoho ranit, napadat, či urážet?i když ;-))

Nu tedy ? první hudební těleso večera šplhající se na pódium je lesní black metál TROLLECH. Už jsem je někdy viděl, ale jediný co si z nich pamatuju sou ty jejich hábity. To že maj mrtvýho bubenmajstra sem si nepamatoval a že hrajou, tak že se mi to nepáčí sem si taky nepamatoval. Nic pro mě, ale duše zbloudilé se seskupili čelem k nim a tak už od začátku je, i když ne vřící, kotel.

Dalšími jsou FOB a jejich schíza blast death metál. No, to se mi taky vůbec nepáčí (jak říkáme my Jihočeši) ? je to moc nahlas a barevný, takže jen tak postávám před pódiem a snažím se máváním rukama a upozorňováním třepetající se vlajkou apelovat na to ať už skončej, že na ně není nikdo zvědavej. Utvořila se nás taková malá skupinka, asi miliarda lidí, a všichni sme jim dávali najevo jak je nemáme rádi, ale oni furt drhnou tu svou. Furt přihazujou další skladby a myslej si snad, že někdo stojí o ty jejich ?novinky? co už hrajou asi půl roku :-) No, abych na tom našel něco pozitivního, tak hledám ? no, byly i ouplně nový věci ?The Need? a pak eště něco, nebo sem to teda možná už někdy slyšel, nevim, nepoznám to ? všechno je stejný ? brrr, brum,brum, písk, bum, ratata?no, to by stačilo, nemusim snad vysvětlovat, že se mi to líbilo, za krkem mě bolí a bude bolet eště dlouho, hehe.

Jo, ale abych nezapomněl -  musim si stěžovat na zvuk, ten se nějak nevyved (u Trollech to nepoznám, že, ale u FOB už jo, páč sem je asi dvakrát slyšel a viděl). Tím byly poznamenány i všechny následující kapely, dozajista, takže si dělám černej puntík! Pro příště?:-) Tak FOB sme z pódia vyhnali a už tam lezou teroristi z Pákistánu - DUSK. Celá kapela (oba dva) se tam rozkládaj a dávaj lidem ochutnat, zač je toho folklór ze země vzdálené. Mno, nebejt toho, že sou z Pákistánu, tak by asi neudělali kolem sebe žádnej humbuk, páč to podle mě nemělo omračující?no prostě cokoliv, hehe. Jedinej světlej moment pro mě nastal při skladbě ?Jahilia ?něco??, ale nevim jestli to bylo tím, že to byla dobrá muzika, nebo to že se blíží konec jejich vystoupení. :-). Já ten jejich orientální doom death metál prostě nedokážu ocenit, no, tak se nezlobte?:-) Každopádně by mě bývalo nikdy nenapadlo, že v Táboře uvidim v poměrně malym časovym rozpětí kapelu z Japonska a hnedle na to z Pákistánu. Co bude příště? Novej Zéland? Naulu a Tuvalu? No, nechám se překvapit?

MORTIFILIA ? to si dám líbit. Klepu palicí a ?su tak šťastné?:-) Ale to vám asi nestačí, tak navodím atmosféru -  tma! Ticho! - Řev, řev, řev, hluk, hluk, hluk, světlo, světlo. No, a hned je to jasný ? rychlej a tvrdej švédskej death metal z českých luhů a hájů. K poslechu a tanci jako stvořené.

Poslední kapelou večera byla další velmi exotická banda až ze Slovenska - CRANIOTOMY. Zvířecí prasopal s proklatě nechutnym vokálem, kterej si, pokud vlastníte aspoň jeden ušní bubínek, musíte zamilovat. ?Tato pohodová tancovačková death-grind kapela, se svým nenáročným mozek drtícím muzikálním průjmem, byla krásným vyvrcholením tohoto pokojného setkání stále se zmenšující obce metalových hlav v Táboře a širém okolí.? ? Tak by nejspíše napsali naši milí novináři a skoronovináři (kam se na mě hrabou :-))v Táborských listech. Tak zase příště, děcka.

Fotky by Hanka ZDE


Zveřejněno: 01. 11. 2004
Přečteno:
3740 x
Autor: Kýbl | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

03. 11. 2004 19:46 napsal/a manafob
...
kurva kýbl kam ty na to chodis :-)