PUSTINA

ÚT 12.6.2012 ČESKÉ BUDĚJOVICE / KD VLTAVA

Turné legendy světové metalové scény

SEPULTURA (BRA - HC Groove Metal)

Poprvé v Českých Budějovicích!

ÚT 12.6.2012 ČESKÉ BUDĚJOVICE / KD VLTAVA www.kdvltava.cz

&

SPECIAL GUESTS

Historicky nejslavnější brazilská metalová skupina Sepultura zahraje 12. června 2012 poprvé v jihočeské metropoli. Zatímco při první návštěvě České republiky v roce 1996 si Sepulturu pod střechu nabité pražské Sportovní haly přišlo poslechnout patnáct tisíc příznivců, v posledním desetiletí dávají muzikanti ze Sepultury přednost menším sálům, kde si užívají těsnější kontakt s fanoušky. Díky tomu můžeme Sepulturu zažít naživo i v úterý 12. června 2012 v českobudějovickém KD Vltava. Vzhledem k omezené kapacitě sálu je pravděpodobné, že vstupenky v hodnotě 750,- Kč budou z předprodejních míst mizet již v prvních týdnech prodeje. Oficiální předprodej bude zahájen 26. 3. 2012 v síti Ticketstream (www.ticketstream.cz).

Sepultura přijíždí podpořit své aktuální album Kairos, které vyšlo u hudebního vydavatelství Nuclear Blast 24. června 2011.

Aktuální album Kairos se setkalo s velkým ohlasem rockových fanoušků po celém světě a je označováno za přirozeného následovníka kultovního alba Roots. Tak jako předcházející bylo i toto album nahráno v Trauma studiích v brazilském městě Sao Paulo. Produkce se ujal respektovaný producent Roy Z. (Judast Priest, Halford, Bruce Dickinson, Helloween atd.).

Sepultura se na hudební scéně pohybuje vice než 27 let a již se z ní stala kultovní metalová instituce. Vydala již 12 studiových alb, kterých se po celém světě prodalo přes 20 milionů kopií. Jejich vystoupení bývají skutečně nevšedním zážitkem.

Celosvětově uspěla se svým vlastním hudebním stylem, který ovlivnil celou generaci mladých kapel a který v sobě kombinuje prvky thrash metalu, death metalu, hard core s prvky tradiční brazilské lidové hudby. Sepultura v portugalštině znamená hrobka. Základ kapely byl položen již v roce 1980, kdy spolu začali hrát bratři Max Cavalera (zpěv, kytara) a Igor Cavalera (bicí). Samotná kapela vznikla v roce 1984, kdy se k bratřím Cavalerům připojili kytarista Jairo Guedez a basskytarista Paulo Jr. V roce 1985 vydala své první EP nazvané Bestial Devastations. Následující rok vyšlo první album kapely nazvané Morbid Visions. Po vydání Morbid Visions kapelu opustil Jairo Guedez a na jeho místo nastoupil Andreas Kisser. V roce 1987 vyšlo druhé album Sepultury pojmenované Schizophrenia, které bylo zlomem v historii skupiny. Všechna dosavadní alba vyšla u značky Cogumelo Records. Právě album Schizophrenia zapříčinilo to, že kapela podepsala smlouvu s Roadrunner Records. Pod hlavičkou Roadrunner records vyšlo v roce 1989 album Beneath The Remains, které bylo následováno dlouhým evropským turné. V roce 1991 se z dílny Sepultury vynořilo album Arise, které vyšlo 4. dubna. Díky tomuto počinu se kapela stala jednou z nejvíce velebených skupin 90. let. Následující album pojmenované Chaos A.D. vyšlo v roce 1993 a bylo velkým hitem mezi fanoušky metalové hudby, navíc se na něm poprvé začal objevovat zvuk punku. Tento trend pokračoval i na následujícím albu Roots (vydáno 1996). Nový zpěvák Derrick Green nahradil Maxe Cavaleru v roce 1997. Společně s Greenem kapela v roce 1998 vydala album Against. A po té následující album Nation. Na těchto dvou albech se Sepultura začala vzdalovat thrash metalu. V roce 2002 vyšlo živé album Under A Pale Grey Sky, což je záznam posledního koncertu Maxe Cavalery se Sepulturou. V témž roce vyšlo i EP Revolusongs. V roce 2003 skupina vydala album Roorback, které přineslo spoustu pozitivů. Pod hlavičkou SPV Records již vyšlo živé album Live in Sao Paulo. V dubnu roku 2006 vyšlo album Dante XXI a skupina vystoupila v Praze. Předposlední album A-Lex vyšlo v roce 2009 a dočkalo se skvělých reakcí jak fanoušků tak hudebních kritiků.

A tak neváhejte a přijďte si nechat promasírovat své sluchovody zvuky pravého brazilského pralesního peklíčka !

Vstupenky v předprodeji za 750,- Kč v síti Ticketstream www.ticketstream.cz

Turné pokračuje:

10. 6. 2012 VELKÉ MEZIŘÍČÍ / JUPITER CLUB www.jupiterclub.cz

11.6.2012 KRNOV / MC KOFOLA www.kofolamusicclub.cz

13.6.2012 MNICHOVO HRADIŠTĚ / VOSTROV www.vostrov.cz

14.6.2012 PARDUBICE / KD IDEON www.pvv.cz

15.6.2012 BÍLINA / BOŘEŇ MYSTERIA OPEN AIR www.borenmystria.eu

www.sepultura.com

www.myspace.com/sepultura

Video: www.youtube.com/results?search_query=sepultura

Bližší informace:

Lucie Konheferová

Email: lucie.konheferova@seznam.cz

Mobil: +420 739 323 339


Zveřejněno: 30 03. 2012
Přečteno:
2804 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář