Nejbližší koncerty
  • 26. 09. 2020Selfexile, Narcoleptic, Ytivarg, Shampoon Killer, Incarna...
  • 26. 09. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: ETERNAL EVIL - bl...
  • 26. 09. 2020Hrají: ZNOUZECTNOST ( Plzeň ), NAŠROT ( Havl. Brod ), ATO...
  • 26. 09. 2020Po vydařeném letním blackmetalovém večírku jsme se rozhod...
  • 27. 09. 2020Koncert skupin POWER 5, MY PUSE a THE PANT. Akce je v ned...
  • 03. 10. 2020Hrají: XIII. STOLETÍ ( Jihlava ), STOKER ( Brno ), KELWIN...
  • 09. 10. 2020Hrají: VISION DAYS ( Brněnec ), ZPUTNIK ( Praha ), DRIÁK ...
  • 17. 10. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: VIOLENTOR - infe...
TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

28.09.2011 - BRATISLAVA – U OČKA , Karpatská 3 , začátek: 20.00

Na středu 28.září 2011 jsme pro všechny milovníky pořádného metalového nářezu nachystali do klubu U Očka v Bratislavě ( Karpatská 3 ) lahůdku v podobě vystoupení švédské moderní thrash metalové stálice DARKANE, která poprvé ve své historii přijíždí představit své koncertní kvality na Slovensko ...Jako doprovod si s sebou DARKANE přivážejí dvě vynikající melody deathové formace a to DESTINYTY z Francie a nekompromisni DEVASTATING ENEMY z nedalekého Rakouska .

DARKANE – jsou jednou ze základních moderních thrash / deathových formací ve Švédsku. Světová pódia válcující s neuvěřitelnou intenzitou a hráčskou dovedností. Historie této skupiny sahá až do roku 1996 , kdy skupinu založili kytarista Christofer Malmstrom a bubenik Peter Wildoer . Na základě dvouskladbového dema na němž skupinu doprovodil vokalista později hvězdných SOILWORK Bjorn Speed Strid a baskytarista Jorgen Loftberg , skupina získává kontrakt u War Music a nahrává debutové album „Rusted Angel“(1999). Alba se již neúčastní Bjorn Strid, který chytá laso od populárních SOILWORK a na jeho místo nastupuje Mackrory Lawrence ...Ihned po vydání alba, které získává pozitivní ohlasy jak od hudební kritiky, tak od fanoušků,  skupina vyráží na evropská turné, kde se představuje po boku kapel zvučných jmen, stejně jako na nejprestižnějších evropských festivalech. 
Následující album „Insanity“ již představuje nového vokalistu Andease Sydowa a skupina se usazuje pod křidly gigantu Nuclear Blast . I přes spoustu porodních bolestí při přípravě alba , v podobě poruch nahrávacích zařízení, ztráty finálních verzí nahrávky díky závadě softwaru a ve finále poškození studia v důsledku záplav , se toto opět setkává s pozitivní kritikou a tak není důvod nepodnikat další zajímavá turné včetně prvního amerického v roce 2001..
Třetí , koncepční album „Expanding Senses“ (2002) představuje pro DARKANE průlom mezi metalovou elitu, což bohužel v ten nejméně příznivý moment brzdí infekce zápěstí bubeníka Petera Wildoera začátkem 2004.  Díky tomu skupina přerušuje svou činnost až do doby vyléčení svého spoluhráče . Volný čas využívají ostatní členové pro své solové aktivity jako jsou vydání sólových alb nebo spuštění ultra thrashového projektu TERROR 2000.
Po roce hybernace a uzdravení bubeníka se DARKANE opět pouštějí do nahrávání nového alba „Layers Of Lies“ (2005 ), které podporují opět intenzivním koncertováním, z něhož hodlají připravit své první koncertní DVD „Layers Live“ . Diky průtahům při realizaci DVD a osobním neshodám ovšem skupinu opouští zpěvák Andreas Sydow a na jeho post nastupuje zpěvák populárních CONSTRUCDEAD a THE DEFACED Jens Broman ...
V roce 2006 potom DARKANE konečně vydávají své avizované DVD.
Rok 2008 je ve znamení dalšího alba „Demonic Art“, které představuje skupinu jako progresivní death thrashovou smečku, která se nebojí ani akustických a symfonických aranží, které ještě zvýrazňují thrashující pasáže ...Album je opét přijato velice pozitivně ve všech koutech světa a kapela opét intenzivně koncertuje ..
V roce 2011 DARKANE ohlašuje návrat původního vokalisty Mackroryho Lawrence a věnuje se přípravám svého šestého alba ...

DESTINITY – brutální thrash deathová formace z francouzského Lyonu . Na svém kontě mají pět studiových alb a jedno koncertní DVD. Poslední album „XI reasons To See“ přijíždějí představit i na tomto turné poprvé na Slovensko.
Věříme že tahle thrashová parta se vám hluboce vryje do paměti ....

DEVASTATING ENEMY – jsou nová metalová monstra z Rakouska. Na scéně se pohybují teprve od roku 2009, nicméně díky debutovému albu „The Fallen Prophet“(2010), na kterém umně kombinují death thrashové pasáže s melodickými refrény a epickými kytarami se o nich mluví jako o příslibu nejen rakouské současné metalové scény ...

28.09.2011 – Bratislava – U Očka, Karpatská 3, 20:00
předprodej: Ticketportal ....
předprodej: 10,-E, na místě 13,-EZveřejněno: 28. 08. 2011
Přečteno:
2809 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář