KLADIVO NA PÝCHU

06. 08. 2011, areál výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích

První srpnový víkend se na okraji Litoměřic ponese v duchu extrémní muziky a město opět zaplaví metalová vlna. Bude se konat již druhý ročník jednodenní akce s názvem Lt-fest. Tentokrát se na scéně objeví převážně české kapely, kterým ale dominují i formace ze zahraničí.

Kapela Saving Joshua pochází ze Švédska a na festivalu předvede kombinaci post-hardcoru, metalu a R&B. Tato pětice vystupuje od roku 2008 a za sebou mají mnoho odehraných koncertů jak ve Švédsku, tak i v mnoha evropských zemí. Letos se v Čechách představí již podruhé.

Mezi hlavní kapely se rovněž řadí zajímavý projekt z Dánska, který vznikl před deseti lety. The Psyke Project představí temnou a brutální odnož hardcoru, ovlivněnou např. Converge,  Neurosis nebo Norma Jean. Na podzim bude kapela nahrávat své již čtvrté album.

Až z Itálie přijedou posthardcoroví Rise Above Dead a předvedou své první oficiální EP z loňského roku. Hudba je doplněna vizuální podívanou, které dominuje vynikající výtvarná práce. Rozhodně něco pro fanoušky temných, metalových riffů.

Pětičlenná partička z Berlína Placenta zahraje melodický death metal. Začínali jako punková kapela a po několikaletém působení na hudební scéně mají za sebou dvě alba a jedno EP a po celém Německu odehráli již nespočet koncertů.

Jako další se představí Eskimo Callboy. Nemají nic společného s národy v arktické oblasti, ale rovněž zavítají ze sousedního Německa. Tahle zajímavá formace vznikla teprve minulý rok, i když pětice slavila úspěchy již se svými starými kapelami. Chytlavé melodie, pěkná dávka elektra a v neposlední řadě drzé texty jsou hlavní vizitkou této mladé kapely.

Dále přijedou belgičtí Planey. U nás již letos zahráli v rámci minitour s kapelou Martyr Defiled, kde podali opravdu skvělý výkon.

A do Litoměřic si opět přijedou zahrát plzeňští Shogun Tokugawa, až z Moravy zavítají deathcoroví Smashed Face, či z opačného konce žatečtí Beautiful Cafillery. Z Liberce přijede postharcorová partička Attic Vanity spolu s kapelou Drom (black/emo/hardcore) a z Prahy se představí progresivní The Blackstone Chronicles a postharcore Marina. Na festival to nebudou mít daleko litoměřičtí Anarchuz, Keep On Rotting, Ignorance, Clam De, Anime Torment, či nejmladší kapela Patapon, jež se pyšní věkovým průměrem 9 let.

Kapely zahrají na jednom podiu, k dispozici bude zastřešený pavilon s kapacitou cca 1000 lidí.

Mimo hudební vyžití je připravená bike exhibice, fireshow atd. K dispozici budou také stolní fotbálky, skákací hrad, workshopy, merchandise kapel či nově přednášky o zdravém životním stylu. Po celý den bude pro návštěvníky připravena veganská/vegetariánská strava z eko-farem z okolí Litoměřic.

Začátek akce je naplánován na 09:00 hod a skončí ve 02:00 následujícího dne.

Předprodej bude zahájen v síti Ticketstream za zvýhodněnou cenu 200,- Kč nebo na místě za 250,- Kč

Děti do 12-ti let v doprovodu dospělé osoby a ZTP/P mají vstup zdarma.

Areál festivalu je bezbariérový.

Více informací najdete na webu www.lt-fest.cz

 

Zveřejněno: 30. 06. 2011
Přečteno:
2781 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář