TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

BLACK SABAAKA – Sebranka CD 2010, vlastní náklad

Víte, co vznikne, když zkřížíte Black Sabbath a Žlutého psa? Černý pes neboli Black Sabaaka (úsměv). Parta s tímhle anglicko-ruským názvem vznikla už v roce 1996 a tudíž letos slaví patnácté narozeniny. A jako dáreček si s předstihem nadělila profilové CD, které obsahuje skladby z několika uplynulých let.

Když jsem v předchozím odstavci zmínil Black Sabbath a Žlutého psa, nebylo to jen kvůli inspiraci při vymýšlení názvu, ale hlavně kvůli hudbě, kterou Black Sabaaka produkují. Mix zemitého hard rocku s jižanským a s dotyky blues je po hudební stránce zřejmě v pořádku, problém nastává, když zpěvák Honza Domecký otevře pusu. Ne, nezpívá špatně, k danému žánru jeho ochraptělý hlas vcelku sedí, ale ty texty... to je prostě... jak to slušně napsat... průser. Možná je to u podobných kapel normální, ale mně to přijde úplně mimo mísu a poslech těch čtyřiceti minut mi ty bláboly a kraviny dokonale otravují.

Ona mě moc nebaví ani vlekoucí se muzika, ale uznávám, že pánové hrají to svoje na slušné úrovni a mají to obalené ucházejícím, možná lehce přebasovaným, zvukem. Některé melodie mi přijdou kdesi vypůjčené, k autorství se ale hlásí kapela. K autorství bookletu se zase hlásí Petr Mička, který zamrzl někde v osmdesátkách.

Je mi líto, poslech „Černého psa“ je pro mě záležitostí jednoho odpoledne, během kterého jsem nenašel důvod, abych se v budoucnu k cédéčku vracel. Nejsem na podobnou muziku naladěn... Black Sabaaka se v mých uších profilují jako pes se studeným čumákem, který nekouše.

Vzhledem k výše uvedenému... nebodováno.

Seznam skladeb:
 1. Beruška 2010
 2. Želva
 3. Turek
 4. Irsko
 5. Podivná holka
 6. Krysy
 7. Hoď na něj loď
 8. Růžová
 9. Kolikrát?
 10. Jen tak městem táhnout
 11. Sloni
 12. Mlok

Čas: 40:44

http://bandzone.cz/blacksabaaka
www.blacksabaaka.7x.czZveřejněno: 16. 05. 2011
Přečteno:
2830 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

30. 05. 2011 12:36 napsal/a Domy
Recenze 2
Cením si na - jak vystihl Corbow - naše poměru poměrně obsáhlou diskusi nad naším dílem. Jako mnoho slavných umělců ani nečekáme, že nás někdo pochopí ještě za našeho života :)))
30. 05. 2011 08:57 napsal/a Venca
Was?
Johan: Já myslel, že jsi slavil osmnáctku teprve nedávno... :-)))
29. 05. 2011 21:12 napsal/a corbow
tak uz jsem tu
Poslechnul jsem si to a souhlasim s Johanem. Pak jsem projel bandzone...no kapela nema zadny koncerty a 39 fanousku. Mozna tu napisou vsichni z rodinného klanu:) K obalu> spis mi to pripada jak psychotest..chapu, ze Usama, beruska, zelva, krysy, holcicka a mlok je sebranka..ale jak k tomu pasuje otaznik, turisticka sipka, lod, panelaky a \"bloby\"? Ctyrlistek, to je jina, tam ta sebranka je jasna. Graficky? !!
28. 05. 2011 18:12 napsal/a DW
Hm
zatím se tu sešli jen pánové/dámy co kluky z kapely znají osobně a zpěvák, co tu recku bere tak, jak se brát má - s nadhledem. Tak asi ještě počkáme na názory ostatních :)
28. 05. 2011 16:53 napsal/a Alfons
k bookletu
Pan recenrent měl věnovat více času nejen nahrávce, ale i bookletu, který zjevně viděljen z jedoucího vlaku. Ať to zkusí ještě jednou a možná konečně pochopí smysl těch naivních obrázků. tohle si fakt kapela vysloužila neprávem. Asi málo krve, hrubiánských textů a drsné muziky, která bývá většinou bez nápadu a melodie, ale hlavně, že to burácí, že? To, že někdo skládá chytlavé rify hned neznamená, že vykrádá. Chci konkrétní příklad. Palec dolů za tenhle článek.