DARK GAMBALLE

KEITZER – Descend Into Heresy CD 2011, F.D.A. Rekotz

Grindcore, hardcore, death metal... Na první pohled trochu nesourodá směska, nicméně nic lepšího mě při poslechu německé úderky nenapadá. Zběsilé tempo, vokál na pomezí deathmetalového chropotu a hysterického hardcoreového řevu, vyjící i hutně riffující kytary, všedrtící bicí – nespoutaná energie, agresivita, nářez non plus ultra... Tím bych svou první recenzi v životě na (skoro)grindcoreovou nahrávku v podstatě mohl uzavřít (úsměv).

Ale když už jsem přinesl tu „oběť“ a pustil se do poslechu německé mlýnice, pár slov na adresu Keitzer ještě přidám. On mě totiž poslech téhle chásky baví. Kdo by to byl řekl... A důvodem je nejspíš skutečnost, že kromě mnou nepříliš vyhledávaného grindu pánové přidávají nemálo hardcoreové nespoutanosti a deathmetlové rachoty. Skladby nejsou postavené na bezhlavém mlácení prázdné slámy, při vší té divokosti mají hlavu a patu, jen častější odlehčení by to chtělo. On se ten náhul po chvíli přece jen začne trochu slévat v jednu hustou valící se masu. Masu, kterou vydavatelská firma doporučuje zejména fanouškům Misery Index.

Zatímco hudba pulzuje ve výše uvedeném rozpětí, obal by se hodil spíše na blackmetalovou nahrávku. Kostlivci s kosami v pařátech uhánějí na koních na titulce, kostlivci i na dalších stranách, uvnitř ale punková koláž fotek, na nichž nechybí obrázky z koncertů, cest i záchodů (smích) – zatímco černěkovová grafika je oku libá, vnitřek je vyloženě nehezký a písmo je kvůli (pidi)velikosti fontu prakticky nečitelné; ten patlal, který to dával dohromady, by zasloužil...

Zvuk je jedním slovem devastující, studio Soundeslate (snad jsem název s pomocí lupy vyluštil správně) odvedlo dobrou práci, akorát u rytmičáku bych přivítal trochu plnější zvuk.

Seznam skladeb:
  1. Descend Into Heresy
  2. The Fallen
  3. Redemption
  4. Gifts Of Doom
  5. Betrayal And Desolation
  6. Wrath
  7. Chains
  8. Circles
  9. Rock'n'roll Damnation
  10. Your Last Days

Čas: 30:08

www.myspace.com/keitzer
www.fda-rekotz.com
 

Zveřejněno: 05. 04. 2011
Přečteno:
2804 x
Hodnocení autora:
7 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář