DARK GAMBALLE

Čtvrtek 4.11.2010, Slovensko - Trnava - Art club, start: 19:00

Norský čtyřlístek v čele s TAAKE a HELHEIM poprvé na Slovensku!!!

Na Slovensku vystoupí vůbec poprvé ve své historii zásadní ikona „true norwegian black metalu“ TAAKE.  Taake není blackmetalovým fandům snad třeba ani představovat. Do podvědomí se tento norský blasfemik vryl charismatickou trilogií desek „Nattestid, …Bjoergvin…, …Doedskvad“, která je po právu považována za kultovní. V roce 2008 kapela na tuto trilogii úspěšně navázala stejnojmenným albem “Taake“. Charakteristické nazvučení, obrovské charisma frontmana Hoesta a stoprocentní koncertní nasazení  – prostě zážitek, který vás posadí na prdel!!! Takže komu unikl tento vynikající set na jaře, kdy Taake vystoupili v Brně, má možnost tuto fatální chybu napravit v trnavském Art klubu.

Dalšími zástupci norské metalové scény z Bergenu není nikdo jiný než viking/blackový HELHEIM. Historie kapely sahá zpět až do roku 1992, kdy se sešli V´gandr (v současnosti působící také v spřízněných Taake) a H'grimnir. Jejich alba jako „Jormundgand“, „Av Norrøn Ætt“ a „Blod & Ild“ si nezapomenutelně vryla do paměti mnoha posluchačů a tak není divu, že i k nim se ve svých živelných vystoupeních kapela vrací.

VULTURE INDUSTRIES kráčí v avantgardou načichlém podhoubí, při jejichž poslechu přijdou na mysl kapely jako Arcturus, Winds, The Provenance či Age Of Silence. Kapela vznikla v roce 2002 v norském Bergenu a její členové také dále spolupracují s kapelami jako Taake, Enslaved, Helheim…. Jejich aktuální album The Malefactor’s Bloody Register  je po právu řadí ke špičce progresivního a extrémního metalu. I jejich vystoupení je pastvou nejen pro oči….

Čtyřlístek norských kapel uzavírá SULPHUR, pro změnu z Bergenu. Jejich našlápnutý black/death v podání bývalých členů Gorgoroth, Aeternus, Enslaved a Vulture Industries se dostane pod kůži úplně všem. Kapela je pověstná svou show, při které se nebojí výzvy, vzrušení a doslova ničí posluchače.

Jako support na trnavské zastávce Dark Essence Tour 2010 vystoupí ostravská Silva Nigra a plzeňská Panychida.

Předprodej lístků na tuto akci je pouze přes www.ticketportal.sk a končí 2.11.2010!!!

Související linky:
www.metalswamp.com/festival-cz
www.taake.svartekunst.no
www.helheim.com
www.vulture-industries.net
www.sulphur.no
www.silvanigra.cz
www.panychida.com

 

Zveřejněno: 11. 10. 2010
Přečteno:
2785 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář