PUSTINA

MOTOROVÁ PRDEL – Best off! CD 2010, vlastní náklad / Papagájův Hlasatel

Že nevíte, co je to punk – country? Já to do včerejška taky nevěděl. Pak jsem si ale rozšířil vzdělání a mohla za to Motorová prdel. Ta o sobě píše, že „současný zvuk skupiny je trochu rychlejší a v podstatě by se dal zařadit někam mezi country, dechovku, folk, hardcore, trashmetal a punk, zkráceně tedy country-punk“.

Prapodivně to vypadá už na papíře (nebo tedy na monitoru), ale kam se hrabe vizuální dojem na sluchový. Žádné country, žádný punk, natož hard core nebo thrash metal... to si jen pánové s prapodivnými pseudonymy dělají... no prdel. Ona pahudba zní jako neslučitelný mix harmoniky a trubky s baskytarou a bicími, kytaru byste hledali marně. A marně byste hledali nějaký lad nebo, nedej čert, hezký nápad. Celé to vypadá, jako kdyby se potkalo několik řádně podroušených kumpánů, kteří kdesi posbírali nástroje a začali na ně vyluzovat tóny. Po týdnu zkoušení a neustálého popíjení vyrazili do Hellsoundu a své blbnutí nahráli.

Tvorba textů taky mohla trvat maximálně jedno odpoledne, v podstatě cokoliv kohokoliv napadlo s čímkoliv zrýmovat, tak se hned hodilo na papír. Výsledkem jsou naprosto dementní říkanky typu „lepí se na paty, tamarín vousatý“, „je to moc těžkej úděl, mít motorovou prdel“, „z tvé lásky mám neštovice, protože jsi úřednice“, „po kilovém masu, vypil jsem piv basu“, „slimáku, slimáku, ty zrzavej čuráku“, „ententýkyšpalíky, dědek čumí z trafiky“... Poslouchat se tohle vážně normálně nedá, možná ta hrůza pobaví pár nadrátovaných kamarádů a nejspíš se nasmáli i autoři, když ty ptákoviny dávali dohromady.

Nevím, proč tyhle stupidity skončily na lisovaném cédéčku, pálenky by na to byla škoda. A netuším, kdo tohle vydrží jen tak poslouchat. A nechápu, jak se o distribuci může starat Papagájův Hlasatel, který jinak vydává tu lepší, tu slabší punk, ale nikoliv debility.

P.S. Výše uvedené věty jsou mířeny k obsahu alba a rozhodně nejsou myšleny jako urážka protagonistů. Myslím, že pánové dobře vědí, co vytvořili a mají ze všech negativních reakcí akorát... prdel. A rozhodně nejsou ani dementní, ani debilní, ani stupidní..., ale úplně naopak, protože na dotazy do "Deseti otázek" odpověděli jednak obratem, jednak dokonalou češtinou (narozdíl od jiných...).

Seznam skladeb:
 1. Motorová Prdel
 2. Holky z naší čtyrky
 3. Pampalíny
 4. Úřednice
 5. Tamarín vousatý
 6. Maso
 7. U pramene svratky
 8. Dědek
 9. Jsi krásná
 10. Zbynďa
 11. Pes
 12. Slimák
 13. Játra
 14. Ferda lívanec
 15. Podzim
 16. Sekaná
 17. Výheň
 18. Frnda
Čas: 26:33

http://bandzone.cz/motorovaprdel
www.phr.cz

Zveřejněno: 28. 07. 2010
Přečteno:
2790 x
Hodnocení autora:
2 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

30. 08. 2010 15:04 napsal/a Eva a Vašek
To: immortal
Už jsem se ti jednou snažil naznačit, že jsou věci nad rámec tvého chápání, tak to neřeš, immortale.
24. 08. 2010 23:38 napsal/a immortal
To: Eva a Vašek
By mne zajímalo, které jelito si může dát takovej nick. Jsi si spletl web ne? Tohle je adresa pro Tvou oduševnělou diskuzi: http://www.eva-a-vasek.unas.cz/
23. 08. 2010 21:48 napsal/a DW
Blame
it on reviewer:D
23. 08. 2010 20:09 napsal/a Eva a Vašek
immortal
Nedělej si starosti, to je a trvale zůstane mimo tvůj duševní rozsah i toho mistra, co tady píše jakési recenze. Neměli byste tolik mlátit hlavou.
06. 08. 2010 21:28 napsal/a Prdel forever !
motorová prdel
samý hovadiny - to se nedá číst - ať žije motorová prdel -jen tak dál chlapci !