TELEPATIE

CLIMAX – Zločin bez trestu CD 2009, Papagájův Hlasatel

Chaospunková skupina Climax funguje od roku 2002, na kontě má několik nahrávek (tu nej… coby split s americkou cháskou Lab Rats) a… s ničím se nesere. Při prvním poslechu jsem si říkal, jestli to vůbec kvartet Miki (kytara), Kráťa (zpěv), Karel (baskytara), Feros (bicí) myslí vážně nebo si z posluchačů dělá prdel… Votřesnej zvuk, neučesaná muzika na pomezí punku a HC, křik ve stylu „jak se to povede, tak je to dobrý“ a texty plný typickýho punkovýho nadávání na všechno kolem… samozřejmě bez jakýhokoliv náznaku řešení…

Ale což, nějaká ta špína k punku patří, klišovitý texty taky, takže Climax vlastně ctí tradice. Jenže jsou tradice a tradice… I dnes se většina pankáčů vydá do studia za účelem pořízení „rozumnýho“ soundu – ne tak Climaxové. Těžko říct, jestli je zvuk tak špinavej schválně, nebo je to kvalitou studia či nástrojů, každopádně je to běs. Bídnej je i Kráťův řev, cosi jako artikulace nebo frázování mu pranic neříká, huláká svý pravdy hrubým hlasem a většinou jen cosi drmolí (takže nebýt textů v bookletu, nebylo by možný dešifrovat poselství slov). Ono „cosi“ jsou kecy namířený proti systému, válkám, kolonizaci, civilizaci, komunistům, nacistům, víře, moderní zábavě… Texty jsou napsaný hodně jednoduše, naivně; vládne čeština, ale ve State control dojde i na anglinu.

Všech osm skladeb většinou odsejpá v hodně svižným tempu, jen začátky patří baskytarovým pomalejším brnkačkám, po nichž se rozjede marastickej nářez, kterej místy ozvláštňujou kytarový výjezdy nebo náznaky (protože jsou kratinký) sól. Prvních pět songů bylo nahráno v lednu 2009, zbylý tři o rok dřív, ale žádnej velkej rozdíl mezi nima není, jen ty starší jsou o něco delší a jsou nařvaný trochu civilněji. Na druhou stranu z kapely sálá obrovská energie, která asi na koncertech všechno převálcuje a pogachtivé dostane do varu.

Obal obsahuje texty v češtině i angličtině (což je chvályhodné), klasickou koláž z fotek z různých příležitostí a klasický základní informace. Titulní cover má asi cosi kritizovat, ale nechápu co… peníze, oprátka na krku kohosi s šátkem přes oči…??? Celkově je grafika mizerná, bez jedinýho nápadu.

Závěr: Bordel pro otrlý.

Seznam skladeb:
  1. Jejich cíl
  2. Zločin bez trestu
  3. Pohřbi vlastní rozum
  4. State control
  5. Krvavé kolonie
  6. Oběti války
  7. Odezva vyspělé civilizace
  8. Tak už dost

Čas: 17:04

http://bandzone.cz/climax


Zveřejněno: 02. 02. 2010
Přečteno:
2808 x
Hodnocení autora:
4 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

05. 02. 2010 13:05 napsal/a Fany
:-)
Já si myslím že názory recenzentů brát s nadhledem , hlavně pokud jde o 40tiletého metaláka co zná nanejvíš citron :-D a punku a undergroundu ví tak akorát prd.... hlavní je co si myslí lidi a i když není nahrávka super studiovka doma si to pouštím a vždy mě příjemně naladí na vaše pekelný koncerty:-) ať to šlape...
04. 02. 2010 15:32 napsal/a HaHa
pravda bude nekde jinde
nenandali jste si to náhodou sami???
02. 02. 2010 10:59 napsal/a Feros
:-D
Tos nám to teda nandal :-D :-D