Nejbližší koncerty
 • 26. 09. 2020Selfexile, Narcoleptic, Ytivarg, Shampoon Killer, Incarna...
 • 26. 09. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: ETERNAL EVIL - bl...
 • 26. 09. 2020Hrají: ZNOUZECTNOST ( Plzeň ), NAŠROT ( Havl. Brod ), ATO...
 • 26. 09. 2020Po vydařeném letním blackmetalovém večírku jsme se rozhod...
 • 27. 09. 2020Koncert skupin POWER 5, MY PUSE a THE PANT. Akce je v ned...
 • 03. 10. 2020Hrají: XIII. STOLETÍ ( Jihlava ), STOKER ( Brno ), KELWIN...
 • 09. 10. 2020Hrají: VISION DAYS ( Brněnec ), ZPUTNIK ( Praha ), DRIÁK ...
 • 17. 10. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: VIOLENTOR - infe...
TELEPATIE

SONNEILLON – Polymorphous CD 2009, Let Them Come Productions

Polská skupina Sonneillon existuje zhruba 2 roky, k zakládajícímu triu Seth (zpěv), Valsimont (kytara), Spirit (baskytara, klávesy, programování bicích) se po roce přidal Beh (baskytara) a loni v červnu pořídil kvartet první demo Polymorphous. To nejprve vyšlo v režii kapely na CD-R, následně zaujalo malý polský label LTCP, který jej letos vydal s jednou novou skladbou a videoklipem coby bonusy.

Symfonický, nebo atmosférický – jak libo – black metal, to je směr, kterým se Sonneillon vydali a že za svými vzory (Dimmu Borgir – jak jinak) silně pokulhávají, je nasnadě. Těch příčin je víc, takže popořadě. První, co nepotěší, je nepříliš kvalitní produkce. Průměrný zvuk, což je markantní zejména u kytary; nevyrovnaný mix, takže klávesy a samply spolehlivě přebíjejí ostatní nástroje. Další nedotaženou záležitostí jsou programované bicí, místy jednotvárné až běda. Ale aby se na adresu nahrávky nenesla jen nevlídná slova – v některých momentech je tvorba Sonneillon vcelku zajímavá. Povedly se obě instrumentální skladbičky, které nahrávku uvozují resp. uzavírají, potěší klávesy simulující klavír i snaha songy něčím zpestřit a rozčísnout vysokorychlostní marše odlehčujícími pomalejšími pasážemi. Nejsilnější momenty nabízí majestátní druhá polovina And I've Awaken a hlavně bonusová skladba Upon The Crimson Moon, která působí vedle staršího dema jako princezna vedle žebračky. Podstatně lepší zvuk, spousta nápadů, krásné melodie, čisté vokály i zastřené recitace vedle skřehotu – ohromný pokrok, překvapení na závěr a příslib do budoucna.

Videoklip je profi prací, na které se podílela řada tvůrců v čele s  Majou Janickou, která si střihla roli psychicky zdeptané slečny. Nevím, nakolik dnes zaboduje zakrvácený zpěvák s páskou přes oči zmítající se na zemi, ale alespoň si kapela dala práci a neodbyla klip pořízením záběrů někde na koncertu. Ostatně grafickým záležitostem se věnuje dostatečná pozornost, o pěkný obal se postaral Xaay, který pracoval třeba pro Behemoth, Nile nebo Necrophagist.

Seznam skladeb:
 1. Prologue
 2. Stream of Obscure Consciousness
 3. And I've Awaken
 4. Pluralis Majestatis
 5. Lost Lonely Soul
 6. Into the Unknown
 7. Epilogue
 8. Upon The Crimson Moon

Čas: 30:02

www.myspace.com/sonneillonsymphonic


Zveřejněno: 11. 10. 2009
Přečteno:
2869 x
Hodnocení autora:
6 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář