Info články
  Nejbližší koncerty
  • 30. 10. 2020Flowers for Whores - hardcore Praha Decultivate - hardco...
  • 14. 11. 202020 YEARS IN THE BLOOD - oslava 20. let na scéně sk. Mater...
  • 21. 11. 2020ELEKTRICK MANN poprvé ve Svitavách předvedou svoji alko r...
  • 21. 11. 2020Open - 18:00 Start - 19:00 Vlez - 300/350 19.00-19.3...
  • 27. 11. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: LAID TO WASTE - s...
  TRNY & ŽILETKY "Podměstí"

  SONNEILLON – Polymorphous CD 2009, Let Them Come Productions

  Polská skupina Sonneillon existuje zhruba 2 roky, k zakládajícímu triu Seth (zpěv), Valsimont (kytara), Spirit (baskytara, klávesy, programování bicích) se po roce přidal Beh (baskytara) a loni v červnu pořídil kvartet první demo Polymorphous. To nejprve vyšlo v režii kapely na CD-R, následně zaujalo malý polský label LTCP, který jej letos vydal s jednou novou skladbou a videoklipem coby bonusy.

  Symfonický, nebo atmosférický – jak libo – black metal, to je směr, kterým se Sonneillon vydali a že za svými vzory (Dimmu Borgir – jak jinak) silně pokulhávají, je nasnadě. Těch příčin je víc, takže popořadě. První, co nepotěší, je nepříliš kvalitní produkce. Průměrný zvuk, což je markantní zejména u kytary; nevyrovnaný mix, takže klávesy a samply spolehlivě přebíjejí ostatní nástroje. Další nedotaženou záležitostí jsou programované bicí, místy jednotvárné až běda. Ale aby se na adresu nahrávky nenesla jen nevlídná slova – v některých momentech je tvorba Sonneillon vcelku zajímavá. Povedly se obě instrumentální skladbičky, které nahrávku uvozují resp. uzavírají, potěší klávesy simulující klavír i snaha songy něčím zpestřit a rozčísnout vysokorychlostní marše odlehčujícími pomalejšími pasážemi. Nejsilnější momenty nabízí majestátní druhá polovina And I've Awaken a hlavně bonusová skladba Upon The Crimson Moon, která působí vedle staršího dema jako princezna vedle žebračky. Podstatně lepší zvuk, spousta nápadů, krásné melodie, čisté vokály i zastřené recitace vedle skřehotu – ohromný pokrok, překvapení na závěr a příslib do budoucna.

  Videoklip je profi prací, na které se podílela řada tvůrců v čele s  Majou Janickou, která si střihla roli psychicky zdeptané slečny. Nevím, nakolik dnes zaboduje zakrvácený zpěvák s páskou přes oči zmítající se na zemi, ale alespoň si kapela dala práci a neodbyla klip pořízením záběrů někde na koncertu. Ostatně grafickým záležitostem se věnuje dostatečná pozornost, o pěkný obal se postaral Xaay, který pracoval třeba pro Behemoth, Nile nebo Necrophagist.

  Seznam skladeb:
  1. Prologue
  2. Stream of Obscure Consciousness
  3. And I've Awaken
  4. Pluralis Majestatis
  5. Lost Lonely Soul
  6. Into the Unknown
  7. Epilogue
  8. Upon The Crimson Moon

  Čas: 30:02

  www.myspace.com/sonneillonsymphonic


  Zveřejněno: 11. 10. 2009
  Přečteno:
  2887 x
  Hodnocení autora:
  6 / 10

  Autor: Johan | Další články autora ...

  Fotogalerie


  Komentáře

  Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář