Asmodeus

IMPIOUS HAVOC - The Great Day Of Wrath MC 2006, Ravenheart

Další kazeta z produkce Ravenheart a opět Raw Unholy Black Metal, tentokrát z Finska. Nahrávka z roku 2003 vyšla původně pod Sombre Rcs. na vinylu, pak na kazetách i na CD a poslední verze, která je předmětem této recenze, obsahuje proti původnímu materiálu jednu skladbu navrch.

Jak už jsme si u ravenheartích kazet zvykli, i tentokrát obal vystačil s dvěma barvami. Hádáte-li růžovou a bledě zelenou, je to těsně vedle, protože Bé je správně a to je černá a bílá (smích). Ne, nechci si tady dělat legraci, prostě k blacku tyhle barvy patří a hotovo. Slovo „hotovo“ by se žel dalo použít i na grafické zpracování… texty na vnitřní straně obalu nedokáže kvůli mizernému tisku přečíst asi ani Bystrozraký. Vnější strana se stylovým obrázkem a seznamem skladeb naopak urazit nemůže.

Přiznám se, že to, co se nachází na pásku, je přesně ten druh black metalu, který mě oslovoval tak před dvaceti lety, kdy bylo nejdůležitější, že to je rychlý a drsný (smích). Pokud tyhle dva atributy někomu stačí dodnes, asi bude spokojený i s výkonem finského komanda. Většina skladeb uhání jako vítr, někdo do bzukotu kytar chrlí své pravdy a to vše pod monotónní palbou hodně jednoduše zahraných bicích. Mám vážný problém poslouchat tohle album celé v jednom kuse, nenacházím tam vůbec nic, co by mě k poslechu lákalo. Pravda, občas se zvolní tempo, ale k čemu to sakra má být, když to trvá chvilku a pak zase nekonečně nudný lomoz na jedno brdo. Řev – pořád stejný, kytara – pořád stejně vrčí a bzučí, basa – ona tam je?, bicí – brambory ze schodů. Jedinou výjimkou je sedmý song, který s trochou sebezapření vydržím poslouchat celý v bdělém stavu, snad díky vyjící kytaře, expresivnějšímu vokálu a troše rock´n´rollu.

Celkový dojem jedním slovem: šrot!

Seznam skladeb:

  1. Created by the Void
  2. Rape of the Holy
  3. End of Mankind
  4. Plague and Death
  5. God of the Weak
  6. Uncreation I
  7. Uncreation II
  8. Destruction Awaits
  9. Funeral Fog

Čas: 45:42

http://www.ravenheart.mysteria.cz


Zveřejněno: 22. 04. 2008
Přečteno:
2785 x
Hodnocení autora:
2 / 10

Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář