Nejbližší koncerty
  • 23. 02. 2024Plzeň, Pod Lampou
  • 24. 02. 2024SEVEN (České Budějovice) + DEAD DANIELS (Praha) společně ...
  • 28. 02. 2024UNDERCROFT Death/Thrash metal (Chile) DEKAPITED Thrash...
  • 06. 03. 2024Stíráš si pot z čela při paralýze volbou během listování ...
  • 08. 03. 2024Hrají: XIII. STOLETÍ legendární gothic rock ( Jihlava ), ...
  • 09. 03. 2024Tortharry, Murmur, Bloodcreek
  • 12. 03. 2024DAVID ELLEFSON (ex-Megadeth) - Bass Warrior Tour 2024. P...
  • 15. 03. 2024- - - First Spring HARDCORE THERAPY - - - 15. 3. 2024 - -...
F.O.B. - Outside The Palace Walls

Sedmého listopadu se všichni fanoušci extremního metalu dočkají jistě zajímavého večírku. Do České republiky opět zavítá legenda světového deathmetalu, floridští Deicide.

Kapela, která své počátky datuje do konce osmdesátých let, je stále věrná svému nekompro-misnímu zvuku a brutálnímu projevu, který se stal inspirací mnoha death-metalových kapel.

Skupina vznikla v roce 1987 v americkém státě Florida a záhy vydala dva demonahrávky, Feasting The Beast (v roce 1987) a Sacrificial (1989), v té době ještě pod názvem Amon. Poté, co podepsali smlouvu s Roadrunner Records, změnili název kapely na Deicide a v roce 1990 vydali první dlouhohrající desku s prostým názvem Deicide. Jejich první koncertní turné proběhlo ale až v roce 1992, po vydání alba Legion. V průběhu tohoto turné byli Deicide několikrát kritizováni za své výroky, týkající se obětování zvířat, a například jejich koncert ve švédském Stockholmu musel být po čtyřech skladbách ukončen, protože na pódiu byla údajně nalezena bomba.

Deicide, přestože jsou považováni za satanistickou kapelu, nepoužívají umělou krev ani blackmetalový make up. Jsou to mistři temného umění a žádné z těchto ?podpůrných? prostředků nepotřebují. Satanovu odplatu všem křesťanům a jejich lžím a pokrytectví provolávají s neutuchajícím nasazením, čímž si vysloužili mnoho protestů a vyhrožování nejen ze strany radikálních křesťanů.

Co se týče studiových nahrávek, Deicide jsou poměrně plodná kapela. Po albu Legion následovala v roce 1993 reedice prvního dema pod názvem Amon: Feasting The Beast, dále v roce 1995 Once Upon The Cross a v roce 1997 Serpents Of The Light. V roce 1998 vydali živou nahrávku s názvem When Satan Lives, a další řadové desky následovaly ? Insineratehymn (2000), u kterého se kapela úspěšně pokusila o návrat k původnímu, syrovému zvuku, In Torment In Hell (2001) a jako poslední Scars Of The Crucifix (2004). Přes poměrně vysoký počet alb si Deicide zachovávají svůj charakteristický styl a jejich postavení coby velice kontroverzní kapely se nemění.

Poté, co Deicide v roce 2004 opustili dva ze zakládajících členů, oba kytaristé, Eric a Brian Hoffmanovi, funguje kapela ve složení Glen Benton (zpěv, baskytara), Jack Owen (kytara), který do roku 2004 působil v Cannibal Corpse, Ralph Santolla (kytara, ex-Death a Iced Earth) a Steve Asheim (bicí).

Společně s Deicide vystoupí v pražském klubu Futurum od 19 hodin švédští Visceral Bleeding, další Američané z Floridy ? Wykked Wytch a holandští Prostitute Disfigurement. Přibližme si tedy i je.

Visceral Bleeding vznikli koncem devadesátých let a rozhodli se dát cestou syrové brutality spojené s technickou zručností a jít ve stopách svých vzorů, kapel jako Suffocation či Monstrosity. Na podzim roku 2000 vydali první album s názvem ?Internal Decomposition?, které bylo po celém světě přijato velice pozitivně. Během listopadu a prosince 2001 nahrála kapela první dlouhohrající desku s názvem Remnants of Deprivation, která vyšla v březnu 2002. Kapela ustála menší personální změny a v květnu roku 2004 vydává u Neurotic Records druhé album, Transcend into Ferocity. Visceral Bleeding si kromě turné s Deicide zahráli či v blízké budoucnosti zahrají například s Obituary, Nile, Cannibal Corpse či Suffocation.

Floridští Wykked Wytch, svoji tvorbu prohlašují za směs death/thrash/gothic/black metalu s melodickými prvky, technickou zručností a hardcorovou agresivitou, v jejímž středu stojí démonická zpěvačka Ipek. Právě ta kapelu v polovině devadesátých let založila v americkém městě Philadelphia a v září 1996 na svém vlastním labelu vydala debutové album s názvem Something Wykked This Way Comes. Kapela začala záhy koncertovat s takovými formacemi, jako jsou Testament, Dying Fetus, Savatage či Overkill.

V roce 1999 se Ipek obklopila novými spoluhráči a během roku 2000 začínají pracovat na druhé desce, která vychází v roce 2001, tentokrát u britské firmy Demolition Records. V témže roce kapela koncertovala například se Six Feet Under, Morbid Angel a Monstrosity. Třetí studiová nahrávka, Nefret, spatřila světlo světa v zimě 2004 a následovalo šestitýdenní evropské turné s Carpathian Forest, Tsjuder a E-Force.

Prostitute Disfigurement, kteří vznikli v Holandsku koncem roku 2000 pod názvem Disfigure, dostali ihned po svém vzniku nabídku nahrát desku u holandské společnosti Dismemberment Records. Jejich debut s názvem Embalmed Madness vyšel v říjnu 2001 a byl okamžitě rozprodaný. V srpnu 2003 vydává kapela u německé firmy Morbid Records druhé album s názvem Deeds of Derangement. Také tato deska získala skvělé recenze, skupina vystupovala mimo jiné s kapelami Suffocation či Exhumed a objevila se také na českém festivalu Obscene Extreme. Počátkem června letošního roku vydali u Neurotic Records své třetí album, Left in Grisly Fashion, a vydávají se na své první rozsáhlé evropské turné.

Zdroj: www.shindy.cz


Zveřejněno: 03. 11. 2005
Přečteno:
3485 x
Autor: Redakce | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář