Nejbližší koncerty
 • 26. 09. 2020Selfexile, Narcoleptic, Ytivarg, Shampoon Killer, Incarna...
 • 26. 09. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: ETERNAL EVIL - bl...
 • 26. 09. 2020Hrají: ZNOUZECTNOST ( Plzeň ), NAŠROT ( Havl. Brod ), ATO...
 • 26. 09. 2020Po vydařeném letním blackmetalovém večírku jsme se rozhod...
 • 27. 09. 2020Koncert skupin POWER 5, MY PUSE a THE PANT. Akce je v ned...
 • 03. 10. 2020Hrají: XIII. STOLETÍ ( Jihlava ), STOKER ( Brno ), KELWIN...
 • 09. 10. 2020Hrají: VISION DAYS ( Brněnec ), ZPUTNIK ( Praha ), DRIÁK ...
 • 17. 10. 2020Farářova sluj / Orthodox club Vystoupí: VIOLENTOR - infe...
KLADIVO NA PÝCHU

CD 2017, Indies Scope / rock/rock´n´roll / Česko

Pokud jste se ještě nesetkali s východočeskou kapelou THE COMPLICATION, tak vězte, že se jedná o rockovou partu se základnou v Jablonném nad Orlicí, která se začala formovat zhruba v roce 2009. O pět let později se potom dopracovala ke svému debutu s jednopísmenným názvem „U“ a letos koncem března přišla s druhým CD „Aspiring Child“, které mám teď právě před sebou.

Na Bandzone profilu skupiny se mimo jiných skutečností dočítám i to, že její muzika je založená na hlasité kytaře, hutné base, dynamických bicích a nalezneme v ní chytlavé melodické linky a výrazné refrény. Já po několika posleších můžu s klidným svědomím říct, že kapela opravdu nelže (úsměv) a všechny výše zmíněné, jí prezentované atributy, jsou v její tvorbě vážně obsažené, navíc ve výsledku zní jejich kombinace opravdu velice dobře. Z devíti představených anglicky zpívaných skladeb doslova tryská energie, která posluchače nekompromisně přitáhne k přehrávači a nepustí jej od něho dříve, než celá nahrávka skončí, což se stane zhruba po 30 minutách. Na to, že THE COMPLICATION mají ve svém obsazení pouze jednu kytaru, tak musím říct, že tenhle nástroj v rukách Radka Jeníčka na albu opravdu řádí (ne, že by rytmika nějak zaostávala, to vůbec) a jednoznačným způsobem udává ráz celé nahrávky. Ovšem nejenom instrumentální stránka CD je na výborné úrovni, totéž se dá v podstatě říct i o vokální části, která do muziky pěkně zapadá a jejíž ozdobou jsou určitě sborové refrény (zapojují se do nich všichni členové skupiny), které dodávají jednotlivým songům správný šmrnc. Z devíti skladeb, jež jsou kolektivním dílem kapely, se mi nejvíce líbí úvodní „Sign“, třetí „Not To Be Afraid“, pátá „Electronic Drug“ a osmá „Pleasant Pain“, ale v podstatě na CD nenajdeme žádný nezajímavý kousek. I v tomhle případě totiž nejspíš při výběru materiálu logicky převážila kvalita nad kvantitou, což je určitě fajn a ta půlhodinka celkového času je, myslím, naprosto dostačující.

Nahrávalo se ve studiu Bomb Jack v Hranicích pod dozorem Wendela Dreiseitla (ten je i spoluproducentem) a Richarda Gajdy a výsledný sound mě fakt hodně oslovil. Album vyšlo v podobě jednoduchého lakovaného digipacku s bookletem, jehož vydavatelem je firma Indies Scope. Zájemci se mohou pokochat i kompletními texty, proloženými fotografiemi všech členů kapely.

THE COMPLICATION jsou dalším v řadě hudebních těles, s jejichž tvorbou jsem se v letošním roce setkal poprvé a i oni patří mezi ty skupiny, které mě svou muzikou velice mile překvapily. Takže pokud někdo neustále dokola omílá, že u nás nejsou žádné zajímavé, takzvané neokoukané kapelky, určitě nemá pravdu, stačí jen dobře hledat, jelikož ne všechno kvalitní na vás nutně vyskočí hned po prvním kliknutí myší. (úsměv)

Seznam skladeb:

 1. Sign
 2. Poem Of Fire
 3. Not To Be Afraid
 4. Somebody
 5. Electronic Drug
 6. Acts And Mistakes
 7. Again
 8. Pleasant Pain
 9. Aspiring Child

Čas: 30:02

Sestava:

 • Jackob Sence – zpěv
 • Radek Jeníček – kytara, zpěv
 • Michael Schnaubert – baskytara, zpěv
 • Daniel Jeníček – bicí, zpěv


Bandzone
Facebook


Zveřejněno: 07. 07. 2017
Přečteno:
2964 x
Hodnocení autora:
8 / 10

Autor: Mikael | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář