Nejbližší koncerty
HUSMAN FEST

Po dlouhé přestávce se na naší hudební scéně znovu objevuje rockový fenomén, skupina MOTORBAND s novým albem a koncertním programem "SATISFAKCE".

První formace této skupiny ve složení Kamil Střihavka, Libor Matejčik (Motorband), Tomáš Krulich (Kabát), Daniel Hafstein (Brichta-band) a Jame (Motorband) byla první a také jedinou rockovou formací, která oslnila i zahraniční vydavatele. V roce 1990 odjíždí toto seskupení pod domácí manažerskou stájí "ART PRODUCTION K" natočit své první album "Made in Germany" do západoněmeckého Stuttgartu (jako vedlejší produkt nahrává tuto desku i v české mutaci, které se následně bez propagace a "proma" prodává na českém trhu celý náklad - 30.000 ks). Po manažerském a organizačním kolapsu se však skupina rozchází do jiných hudebních útvarů a Kamil Střihavka odchází na sólovou dráhu.

Po několika neúspěšných pokusech se Motorband znovu schází až v roce 2003, kdy duchovní otec skupiny, kytarista Libor Matejčik, objevuje nový vokální fenomén, zpěváka Josefa Šutaru a s ním začíná připravovat nové album. Do sestavy přichází dvojice mladých, hudebně vzdělaných bratrů Hasseových (Zbyněk - kytara, Roman - bicí) a navrací se původní baskytarista. Výsledkem je hudební formace s perfekcionistickým pojetím hry, které bezesporu předčí i technickou dokonalost původní sestavy, jenž tak oslnila zahraniční producenty. Herní pojetí doslovně naplňuje a vystihuje název skupiny - MOTORBAND. Současný vokální projev frontmana Josefa Šutary k tomu zachovává původní hlasovou barevnost (spjatou s hlasem Kamila Střihavky), navíc jí však přidává novou a kvalitnější dimenzi hlubším pocitovým rozměrem a prožitkem.

Nové album Satisfakce (vydáno u ARECA MULTImedia) nenese výrazné stopy původní tvorby Motorbandu, ale o to jasněji akceptuje nové hudební, zvukové i technické trendy. Aranže skladeb jsou v mnoha případech na tomto albu doplněny  smyčcovým kvartetem, jenž celému projektu dodává zajímavou hudební polohu a rozměr. Koncertní pojetí je samozřejmě zaměřeno na velké scénické formy, nicméně s ohledem na velikost a finanční možnosti našeho trhu byla připravena také malá (klubová) koncertní varianta.

Album Satisfakce skupiny MOTORBAND je jedním z mála hudebních projektů, kdy vás nezaujmou jedna či dvě skladby, ale jejich převážná část. Jediným poslechem ho "poctí" většinou jen ten posluchač, který tomuto žánru nijak neholduje.

Zdroj Motorband

www.motorband.cz


Zveřejněno: 06. 04. 2005
Přečteno:
3845 x
Autor: Redakce | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

11. 06. 2007 22:24 napsal/a Michal
MP3
ahoj chtěl bych někoho poprosit o poslání písničky Půlnoční bál(Break my hearth)díky moc!!! MOJE ICQ 440 480 308
19. 10. 2006 15:58 napsal/a owson
mp3
zkus DC :-)
18. 10. 2006 20:23 napsal/a nella
POMOOOC
neví někdo kde seženu mp3 Motorband-Půlnoční bál?? díky Nella
05. 11. 2005 18:22 napsal/a fík
kydy,ale pravda
Co se týče součastnosti Motorbandu,tak můžu říct, že takhle dobře tady žádná rocková kapela nehraje!!!
12. 04. 2005 12:55 napsal/a +++
Pěkný kydy
Tak sem se dlouho nenasmál!!! No třeba "Současný vokální projev frontmana Josefa Šutary k tomu zachovává původní hlasovou barevnost (spjatou s hlasem Kamila Střihavky), navíc jí však přidává novou a kvalitnější dimenzi hlubším pocitovým rozměrem a prožitkem". Co to je!!!! BLa, bla, bla... Pěkný kecy!!!!!