PUSTINA

10.3.2017, Praha - Modrá Vopice

Britští CONAN, rodáci z Liverpoolu vyráží na Evropské turné!

Fanoušci stoner/doom metalu budou mít možnost zaradovat se hned několikrát, oproti minulým tour se CONAN nenaskládají do dodávky, ale vyráží tourbusem v dobré společnosti zpřízněných kapel DOWNFALL OF GAIA, HARK a HIGH FIGHTER!

CONAN fungují a vždy fungovali jako trio. Existence kapely se datuje od roku 2006 a jediným původním členem kapely je dnes už vlastně jen zpěvák a kytarista Jon Davis. Od roku 2014 došlo k něčemu, co by se dalo nazvat prolomením ledů, ustálila se sestava, skupina vydala své druhé dlouhohrající album a začala se pomalu dostávat i do line-upů velkých festivalů, které do té doby anglány většinou přehlížely. Jestli je to hudbou samotnou, nebo stoupající oblibou tohoto žánru už necháme na Vás. Loni vydávají CONAN své aktuální album "Revengeance", v létě zahráli na BRUTAL ASSAULTU, kde doslova drtili vše živé v dosahu! Pamětníci samozřejmě vzpomínají i na Strahovský koncert v roce 2013!

Ve stejném roce, tedy 2013 se v Praze, ikdyž v jiném klubu objevili i němečtí DOWNFALL OF GAIA, jejich temný až blackový sludge, koketující s crustem si tu našel své fanoušky a jejich připojení k letošnímu turné nás jen těší. Kapela je pod křídli metalového vydavatelského kolosu Metal Blade Records, kde loni vydali své zatím poslední album "Atrophy". Je zvláštní, že stejně jako CONAN, mají na obalu své aktuální desky vlky, v jejich případě jednoho :-)

Velmi, opravdu velmi se těšíme na anglické HARK, kteří jsou z celého balíčku nejvíce "Sabbatovští". Melodický zpěv, mohutné riffy! Jejich druhé album "Machinations" by mělo vyjít u Season Of Mist asi tak 14 dnů před pražským koncertem!

Sludge/stoneroví HIGH FIGHTER z Německa si zahráli loni ve sklepení jedné nejmenované žižkovské hospůdky, takže ten kdo dění na scéně trochu sleduje, už ví s čím má tu čest. Zajímavostí je určitě ženský vokál, ten kdo nezná, ať zkusí jejich debut "Scars & Crosses"

FB event: https://www.facebook.com/events/727456907411096/

předprodej: http://obscure.cz/en/events/

doporučené video: https://www.youtube.com/watch?v=QkC5IJ-39UI


Zveřejněno: 07. 02. 2017
Přečteno:
2787 x
Autor: Johan | Další články autora ...

Fotogalerie


Komentáře

Zatím je tu mrtvo. Určitě nejsi bez názoru, tak buď první a přidej svůj komentář