ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY na tour s BUCOVINA a SAILE - infočíst info »

INDIAN NIGHTMARE, DEMOLIZER - infočíst info »

AVERSIONS CROWN / PSYCROPTIC / WITHIN DESTRUCTION / HADAL MAW / HOLLOW WORLD - infočíst info »

LAIBACH - infočíst info »

WELICORUSS, YTIVARG, ANKHOR - infočíst info »

ČAD, CATASTROFY, LAHAR, VIOLENCE BY NATURE - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. 1 - infočíst info »

SÓLSTAFIR - infočíst info »


Další nové články

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „10 otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »

31. 12. 2018 | Dr. Kydy
Thrash Nightmare 2019 odtajňuje headlinera: SLAYER!celý článek »

20. 12. 2018 | Ankety
IMPULSEALER – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
ZOZOO – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
NIČITEĽ – „10 otázek“celý článek »


Koncerty

22. 2. 2019
KD Buřenice
Welicoruss + Lady Kate...

22. 2. 2019
Jihlava - Brick Bar
NAŠROT hardcore / crossover ( Havlíčkův Brod ) aku...

23. 2. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 23. 2. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

23. 2. 2019
Prostějov - The 27 Music Bar
Welicorus + Kervežekson...

1. 3. 2019
Sušice, U Chovatelů
Temný večer za zvuků záhrobních. na paškál si vás...

2. 3. 2019
Praha Modrá Vopice
Na druhý ročník akce BLEEDING EARS METAL MEATING s...

2. 3. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 2. 3. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 3. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 8. 3. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
» Reporty » DYING PASSION a EMBASSY OF SILENCE na turné, část 2. – Finsko

12. 5. 2014DYING PASSION a EMBASSY OF SILENCE na turné, část 2. – Finsko

24.4. - 26.4.2014, Helsinki, Hyvinkää, Riihimäki
Den první: středa 23.4.2014, Šumperk/Milovice

Sraz na zkušebně s Mikym, Jendou, Zuzkou, kuframa a váhou. Doladíme co vzít, co se vleze a nevleze. Rozloučíme se s Eliškou a vyrazíme směr Milovice, kde se potkáme s Honzou (mistr zvuku) a Filipem. Evelínka (Fildova dcerka) se nás už nemohla dočkat a tak šla spát později než obvykle, aspoň si maminka Helenka ráno přispí. Kluci jdou na večeři do hospůdky a my se Zuzkou dojíme řízky z neděle a makrelu z pondělí. Balíme, vážíme a zjišťujeme, že čas se krátí a na spánek nám zbývají 3 hodiny. Tak rychlo ještě vytiskneme playlisty, pojištění a jdeme spát.


Den druhý: čtvrtek 24.4.2014, Milovice/Praha/Helsinki

Budík je nekompromisní, v tu chvíli probudivší s mimózními pohledy srkají vynikající Filipovo kafíčko. Nakládáme do auta kufry a razíme směr letiště Václava Havla. Při odbavení mi na rentgenu najdou kleštičky na struny, loučím se s nimi statečně. Mě jako jediného proberou od hlavy k patě, pán zašmátral i na gulách, na dutiny naštěstí nedošlo. Vše v pořádku, nasedáme do letadla, pro Jendu a mě to je premiéra, ale zmákli jsme to s úžasem. Amsterdam, kde jsme měli mezipřistání, trval pár minut přes jednu hodinku. Výhodou bylo, že jsme měli kytary stále na palubě u sebe, což se už při druhem odletu na Helsinki nestalo. Kytary nám šoupli do zavazadlového prostoru. Mám o svého miláčka strach, snad mi tam z něj neudělají třísky na otop. V HELLsinkách na nás bude čekat Jussi a odveze nás na hotel. Let z Amsterdamu do Helsink zvládá kytarová sekce snadno také díky pravidelnému přísunu Heinekenu.
Tak a jsme tady. Kytary jsou celé a harampáky v kufrech taky. Vycházíme z letiště a tam nás čeká Jussi s cedulkou DYING PASSION. Nasedáme do dodávky a jedeme směr klub Liberté. Klub je ještě zavřený, tak dáváme naproti v hospodě místní pivo Korhu - nemělo žádnou pěnu, ale chutnalo skvěle. Sotva dopijeme a už se klub otvírá, tam nás přivítá paní majitelka a objasní nám průběh celého večera. Pak nás veze Jussi na ubytování. Krásný luxusní byteček s výhledem na přístav. Dáváme krátký relax, spršku a jedeme zpět na klub, kde se vítáme s EMBASSY OF SILENCE. Nazvučíme, doladíme pár technických vychytávek, které se později zdály ne tolik zdařilé, ale na další zastávce věřím, že to bude v cajku. Po zvukovce dáme večeři ve vedlejší asijské restauraci. Z repráků na nás valil Bon Jovi (proslýchá se, že majitel restaurace vařil Bon Jovimu v 80. letech na turné rýži). Ale myslím, že si všichni moc pochutnali, už jen proto, že to nebylo typické rádoby čínské jídlo, které známe v našich bistrech. Koncert proběhl bez nějakých výraznějších komplikací. Jen nás malinko trápí rýmička, zalehlé ucho z letadla, brutální únava, protože toho spánku bylo opravdu málo. Takže dáme pár piv a panáky s EMBASSY, pokřikujeme „Kippis perkele“ neboli „Na zdraví“ a po sléze nás klávesák Harri odveze na byt.  Ještě menší diskuze ohledně studia, budoucna a vůbec a jdeme spát.


Den třetí: pátek 25.4.2014, Hyvinkää
 
Ráno bylo příjemné, sluníčko, bohatá snídaně a procházka po pobřeží, kde pózujeme před fotografy. Balíme a jedeme k Jarnovi, kde dnes budeme bydlet. Na přemístění je velice pozitivní, že máme v dodávce ledničku s pivem. Je konec dubna, ale květena ve Finsku zatím žádná, ani sněženka. Čím víc se vzdalujeme od Helsink, tak příroda začíná být typicky skandinávská, borovičky, břízky, skalky a všude voní lesy. Přijíždíme k Jarnovi a nestačíme se divit - luxusní palác v přírodě. Stylový design, černý nábytek, pekelná suna, vířivka, úžasná terasa, kde jsme strávili většinu času. Slunce nabývalo na síle a mě se spálil nos. Jarnova manželka Sini nachystala vynikající oběd, po kterém jsme odpadli... příjemné zevlování. Takhle bych klidně strávil zbytek života. (úsměv) Jdeme s
Filipem na procházku omrknout, jak to vypadá v místních lesích. Snad tu nejsou medvědi. Ale Jarno mě ujišťuje, že jak se sem nastěhoval, tak medvědi utekli. Přidává se i Jenda a Honza. Po cestě nás zdejší lesy inspirovaly natolik, že jsme se rozhodli založit nový projekt, lesní black metal PERKELE. A po cestě jsme stihli už i nějaká promo fota.
Když jsme se vrátili zpět, tak už na nás čekal Harri s Anne, kteří nás převezli do klubu v Hyvinkää. Klub Jalostamo vypadal moc hezky, solidně vybavený zvukovým systémem, zdejší zvukař prý zvučil i METALLIKU.  Dáme zvukovku, pár piv, večeři a chystáme se na koncert. Dnes je to v rámci Chaotic Carnival a tak nás Ines líčí do strašidelných, upírských, gothic krás. Docela jsem se v tom našel a připadlo mi to vzrušující. (úsměv)  Začínají EMBASSY OF SILENCE a opět mě strhli, navíc ta gothic image jim perfekně pasuje. My jsme si koncert taky moc užili - bylo to poprvé s takovou vizáží. (smích)
Po přesunu k Jarnovi se konala parádní after párty. Jarnova žena Sini nachystala mexické nachos, které mi protáhly trubky, některým z něj zmizla rýma a ucho už taky odlehlo. Otevřel se i jesenický absinth a pařilo se až do rána.


Den čtvrtý: sobota 26.4.2014, Riihimaki

Vstáváme až někdy v poledne, Sini opět okouzlí úžasnou snídaní. A jdeme se detoxikovat do Jarnovy pravé finské sauny, kde jsou zabudovány i repráky a tak neustále paříme i v sauně. (úsměv) Pak vířivka, naše kůžičky jsou jako dětské prdelky a cítíme se jakoby ani neproběhla nějaká after párty, tedy svěží. Na Jarnově grilu už něco voní, ano žebra na grilu, sakra, já tu ještě přiberu. (smích) Jarno a Sini jsou velice pohostinní a milí lidé.
A pomalu se chystáme přejet do Riihimaki, ani se nám moc z Jarnova paláce nechtělo. Jedeme se prvně ubytovat, tentokrát  k Terovi (kytarista a mozek kapely). Jeli jsme ještě pár kilometrů na sever  a dojeli jsme na opravdovou samotu u lesa.
Kdyby mi někdo řekl, že se tu točil kultovní horor Lesní duch, tak bych tomu věřil. Ovšem vešli jsme dovnitř a takový dům je muzikantův sen. Nahrávací studio, zkušebna, několik pokojů a obývací místnost s krbem. Tero má nespočet kytar, které hned koštuji. Dáme večeři a jedeme do Riihimaki do klubu Escape. Dnes budou hrát s námi i TEARDOWN, smutný melancholický metal s klávesami a zpěvačkou, příjemné. V backstage opět spousta piv a jídla. Dnes je to náš poslední koncert, tak si to náležitě užíváme. Myslím, že se opravdu vydařil, jak zvukově, atmosférou, ale i odezvou. Musím poděkovat Terovi, který mě při songu „Surveillance“ překvapil a vyběhl za námi na podium v převleku za krávu a zapařil i se svou kytarou. Neskutečná dávka energie.  Loučíme se a jedeme k Terovi na Ghost House, kde se opět zvrhla pekelná after párty. Zuzka s Jarnem hráli na kytary a všichni zpívali, no masaker. Když jsem si dal s Terem suchý drink z Terovi  zahrádky, tak jsem do rána nevěděl o světě. Což mě trošku mrzí, protože všichni se báječně bavili. 


Den pátý: neděle 27.4.2014, Riihimaki/Praha

Ještě ráno v 8 hodin, kdy jsem se probral z kómatu, vidím Zuzku u ohně, jak debatují s Jussim a dámou v červeném (vypadlo mi jméno, Tinna?) o místních jezerech, kde se vydali ještě nafotit pár snímků.
A přichází ta smutnější část, loučení. Bude se nám opravdu stýskat, zažili jsme čtyři krásné dny s našimi  finskými přáteli a jejich bohatou pohostinností. Harri s Anne nás odvezou na letiště a máváme ještě z letadla. Do Prahy se vracíme až pozdě večer a ráno nás čeká těžká realita. Příště na viděnou přátelé.

Sepsal Standa (DYING PASSION)

Fotky

sdílet
Přečteno: 1430x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 12. 5. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 34) Helsinki PERKELE black metal

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 2. 2019 | Autor: Bury
Právě vyšlo LP švédských WARCOLLAPSE "Deserts Of Ash"čtěte zde »

18. 2. 2019 | Autor: Johan
UŽ JSME DOMA rozhodně nezahálíčtěte zde »

17. 2. 2019 | Autor: Johan
DREAM THEATER s novým videemčtěte zde »

17. 2. 2019 | Autor: Johan
BRATRSTVO LUNY vystoupí 1.6. 2019 na Tloskov Festu čtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Johan
AVERSIONS CROWN / PSYCROPTIC a další 19. 2. 2019 v Prazečtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Mikael
Kapela GATE představila nový videoklipčtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Bury
DROPOUT KINGS - Bad Day (Official Video)čtěte zde »

15. 2. 2019 | Autor: Johan
Achtung! Diktát LAIBACH zanedlouho v Brně!čtěte zde »

15. 2. 2019 | Autor: Bury
SISTERS OF SUFFOCATION - video The Machinečtěte zde »

15. 2. 2019 | Autor: Bury
ABORTED - Deep Red (OFFICIAL VIDEO)čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

11. 2. 2019 | Recenze
To nej... za rok 2018 – domácí nahrávkacelý článek »

30. 1. 2019 | Reporty
Žakynových padesát obrácených křížků / LAHAR, MAJSTER KATcelý článek »

20. 1. 2019 | Rozhovory
DARK GAMBALLE – Chtěli jsme jen zvětšit propast mezi lyrickým a brutálním, mezi popem a podladěným bordelem, mezi růží a buldozerem.celý článek »

1. 2. 2019 | Recenze
Únorové tipy – alba & koncertycelý článek »

24. 1. 2019 | Recenze
TITANIC – Soumrak Titánůcelý článek »

21. 1. 2019 | Recenze
MALLEPHYR – Womb of Wormscelý článek »


Poslední diskuse

To nej... za rok 2018 – domácí nahrávka
Datum: 14. 2. 2019 17:41:03
Autor: immortal
Titulek: Chybí :-)

diskuse k článku »

NECROS CHRISTOS, ASCENSION, VENENUM
Datum: 14. 2. 2019 16:39:45
Autor: Johan
Titulek: Fotogalerie doplněna!

diskuse k článku »

To nej... za rok 2018 – domácí nahrávka
Datum: 13. 2. 2019 09:54:13
Autor: Jirka D.
Titulek: ...

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 20:38:00
Autor: Iva
Titulek: videa z večera

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 10:58:12
Autor: Jindra
Titulek: Počet platících

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 10:35:58
Autor: Meyla
Titulek: Počet návštěvníků...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama