ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ETERNAL NOISE MISERY 2019 - infočíst info »

ROOT s INFERNO v Brně - infočíst info »

VOMITOR, PERFIDIOUS - infočíst info »

ET MORIEMUR a POSTCARDS FROM ARKHAM na společném mini-tour - infočíst info »

INSANIA představí na turné Kacířův kancionál - infočíst info »

SVARTIDAUDI, SATURNALIA TEMPLE, ALMYRKVI - infočíst info »

MONSTROSITY se vrací po víc než 15 letech dobýt Prahu! - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »


Další nové články

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »


Koncerty

27. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

27. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

27. 4. 2019
Jihlava - Brick Bar
Hrají: NEVIDIM underground music ( Praha, Jihlava,...

30. 4. 2019
Anděl, Plzeň
ELECTRONIC WITCHCRAFT Přehlídka toho nejzajímav...

30. 4. 2019
Anděl, Plzeň
ELECTRONIC WITCHCRAFT Přehlídka toho nejzajímav...

3. 5. 2019
Cheb
Po delší odmlce se brněnská kapela HEIDEN vrací na...

3. 5. 2019
Papírák Písek
Písek je město Power Violence a Grindcore! Všichni...

4. 5. 2019
Stará Ves u Rýmařova
BUGRFEST je mealový fest pořádaný čtyřmi bratry. V...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » DYING PASSION a EMBASSY OF SILENCE na turné, část 2. – Finsko

12. 5. 2014DYING PASSION a EMBASSY OF SILENCE na turné, část 2. – Finsko

24.4. - 26.4.2014, Helsinki, Hyvinkää, Riihimäki
Den první: středa 23.4.2014, Šumperk/Milovice

Sraz na zkušebně s Mikym, Jendou, Zuzkou, kuframa a váhou. Doladíme co vzít, co se vleze a nevleze. Rozloučíme se s Eliškou a vyrazíme směr Milovice, kde se potkáme s Honzou (mistr zvuku) a Filipem. Evelínka (Fildova dcerka) se nás už nemohla dočkat a tak šla spát později než obvykle, aspoň si maminka Helenka ráno přispí. Kluci jdou na večeři do hospůdky a my se Zuzkou dojíme řízky z neděle a makrelu z pondělí. Balíme, vážíme a zjišťujeme, že čas se krátí a na spánek nám zbývají 3 hodiny. Tak rychlo ještě vytiskneme playlisty, pojištění a jdeme spát.


Den druhý: čtvrtek 24.4.2014, Milovice/Praha/Helsinki

Budík je nekompromisní, v tu chvíli probudivší s mimózními pohledy srkají vynikající Filipovo kafíčko. Nakládáme do auta kufry a razíme směr letiště Václava Havla. Při odbavení mi na rentgenu najdou kleštičky na struny, loučím se s nimi statečně. Mě jako jediného proberou od hlavy k patě, pán zašmátral i na gulách, na dutiny naštěstí nedošlo. Vše v pořádku, nasedáme do letadla, pro Jendu a mě to je premiéra, ale zmákli jsme to s úžasem. Amsterdam, kde jsme měli mezipřistání, trval pár minut přes jednu hodinku. Výhodou bylo, že jsme měli kytary stále na palubě u sebe, což se už při druhem odletu na Helsinki nestalo. Kytary nám šoupli do zavazadlového prostoru. Mám o svého miláčka strach, snad mi tam z něj neudělají třísky na otop. V HELLsinkách na nás bude čekat Jussi a odveze nás na hotel. Let z Amsterdamu do Helsink zvládá kytarová sekce snadno také díky pravidelnému přísunu Heinekenu.
Tak a jsme tady. Kytary jsou celé a harampáky v kufrech taky. Vycházíme z letiště a tam nás čeká Jussi s cedulkou DYING PASSION. Nasedáme do dodávky a jedeme směr klub Liberté. Klub je ještě zavřený, tak dáváme naproti v hospodě místní pivo Korhu - nemělo žádnou pěnu, ale chutnalo skvěle. Sotva dopijeme a už se klub otvírá, tam nás přivítá paní majitelka a objasní nám průběh celého večera. Pak nás veze Jussi na ubytování. Krásný luxusní byteček s výhledem na přístav. Dáváme krátký relax, spršku a jedeme zpět na klub, kde se vítáme s EMBASSY OF SILENCE. Nazvučíme, doladíme pár technických vychytávek, které se později zdály ne tolik zdařilé, ale na další zastávce věřím, že to bude v cajku. Po zvukovce dáme večeři ve vedlejší asijské restauraci. Z repráků na nás valil Bon Jovi (proslýchá se, že majitel restaurace vařil Bon Jovimu v 80. letech na turné rýži). Ale myslím, že si všichni moc pochutnali, už jen proto, že to nebylo typické rádoby čínské jídlo, které známe v našich bistrech. Koncert proběhl bez nějakých výraznějších komplikací. Jen nás malinko trápí rýmička, zalehlé ucho z letadla, brutální únava, protože toho spánku bylo opravdu málo. Takže dáme pár piv a panáky s EMBASSY, pokřikujeme „Kippis perkele“ neboli „Na zdraví“ a po sléze nás klávesák Harri odveze na byt.  Ještě menší diskuze ohledně studia, budoucna a vůbec a jdeme spát.


Den třetí: pátek 25.4.2014, Hyvinkää
 
Ráno bylo příjemné, sluníčko, bohatá snídaně a procházka po pobřeží, kde pózujeme před fotografy. Balíme a jedeme k Jarnovi, kde dnes budeme bydlet. Na přemístění je velice pozitivní, že máme v dodávce ledničku s pivem. Je konec dubna, ale květena ve Finsku zatím žádná, ani sněženka. Čím víc se vzdalujeme od Helsink, tak příroda začíná být typicky skandinávská, borovičky, břízky, skalky a všude voní lesy. Přijíždíme k Jarnovi a nestačíme se divit - luxusní palác v přírodě. Stylový design, černý nábytek, pekelná suna, vířivka, úžasná terasa, kde jsme strávili většinu času. Slunce nabývalo na síle a mě se spálil nos. Jarnova manželka Sini nachystala vynikající oběd, po kterém jsme odpadli... příjemné zevlování. Takhle bych klidně strávil zbytek života. (úsměv) Jdeme s
Filipem na procházku omrknout, jak to vypadá v místních lesích. Snad tu nejsou medvědi. Ale Jarno mě ujišťuje, že jak se sem nastěhoval, tak medvědi utekli. Přidává se i Jenda a Honza. Po cestě nás zdejší lesy inspirovaly natolik, že jsme se rozhodli založit nový projekt, lesní black metal PERKELE. A po cestě jsme stihli už i nějaká promo fota.
Když jsme se vrátili zpět, tak už na nás čekal Harri s Anne, kteří nás převezli do klubu v Hyvinkää. Klub Jalostamo vypadal moc hezky, solidně vybavený zvukovým systémem, zdejší zvukař prý zvučil i METALLIKU.  Dáme zvukovku, pár piv, večeři a chystáme se na koncert. Dnes je to v rámci Chaotic Carnival a tak nás Ines líčí do strašidelných, upírských, gothic krás. Docela jsem se v tom našel a připadlo mi to vzrušující. (úsměv)  Začínají EMBASSY OF SILENCE a opět mě strhli, navíc ta gothic image jim perfekně pasuje. My jsme si koncert taky moc užili - bylo to poprvé s takovou vizáží. (smích)
Po přesunu k Jarnovi se konala parádní after párty. Jarnova žena Sini nachystala mexické nachos, které mi protáhly trubky, některým z něj zmizla rýma a ucho už taky odlehlo. Otevřel se i jesenický absinth a pařilo se až do rána.


Den čtvrtý: sobota 26.4.2014, Riihimaki

Vstáváme až někdy v poledne, Sini opět okouzlí úžasnou snídaní. A jdeme se detoxikovat do Jarnovy pravé finské sauny, kde jsou zabudovány i repráky a tak neustále paříme i v sauně. (úsměv) Pak vířivka, naše kůžičky jsou jako dětské prdelky a cítíme se jakoby ani neproběhla nějaká after párty, tedy svěží. Na Jarnově grilu už něco voní, ano žebra na grilu, sakra, já tu ještě přiberu. (smích) Jarno a Sini jsou velice pohostinní a milí lidé.
A pomalu se chystáme přejet do Riihimaki, ani se nám moc z Jarnova paláce nechtělo. Jedeme se prvně ubytovat, tentokrát  k Terovi (kytarista a mozek kapely). Jeli jsme ještě pár kilometrů na sever  a dojeli jsme na opravdovou samotu u lesa.
Kdyby mi někdo řekl, že se tu točil kultovní horor Lesní duch, tak bych tomu věřil. Ovšem vešli jsme dovnitř a takový dům je muzikantův sen. Nahrávací studio, zkušebna, několik pokojů a obývací místnost s krbem. Tero má nespočet kytar, které hned koštuji. Dáme večeři a jedeme do Riihimaki do klubu Escape. Dnes budou hrát s námi i TEARDOWN, smutný melancholický metal s klávesami a zpěvačkou, příjemné. V backstage opět spousta piv a jídla. Dnes je to náš poslední koncert, tak si to náležitě užíváme. Myslím, že se opravdu vydařil, jak zvukově, atmosférou, ale i odezvou. Musím poděkovat Terovi, který mě při songu „Surveillance“ překvapil a vyběhl za námi na podium v převleku za krávu a zapařil i se svou kytarou. Neskutečná dávka energie.  Loučíme se a jedeme k Terovi na Ghost House, kde se opět zvrhla pekelná after párty. Zuzka s Jarnem hráli na kytary a všichni zpívali, no masaker. Když jsem si dal s Terem suchý drink z Terovi  zahrádky, tak jsem do rána nevěděl o světě. Což mě trošku mrzí, protože všichni se báječně bavili. 


Den pátý: neděle 27.4.2014, Riihimaki/Praha

Ještě ráno v 8 hodin, kdy jsem se probral z kómatu, vidím Zuzku u ohně, jak debatují s Jussim a dámou v červeném (vypadlo mi jméno, Tinna?) o místních jezerech, kde se vydali ještě nafotit pár snímků.
A přichází ta smutnější část, loučení. Bude se nám opravdu stýskat, zažili jsme čtyři krásné dny s našimi  finskými přáteli a jejich bohatou pohostinností. Harri s Anne nás odvezou na letiště a máváme ještě z letadla. Do Prahy se vracíme až pozdě večer a ráno nás čeká těžká realita. Příště na viděnou přátelé.

Sepsal Standa (DYING PASSION)

Fotky

sdílet
Přečteno: 1472x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 12. 5. 2014

FotoGalerie (Počet obrázků: 34) Helsinki PERKELE black metal

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Rozhovory o Telepatie zinečtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Týnecký Mazec 2019, 22. 6. 2019, Týnec nad Labem - Letní parket Ostrov čtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Coornelus
STREETMACHINE mají nový klipčtěte zde »

24. 4. 2019 | Autor: Coornelus
NÁV vplouvá do svobodných vod black metalu nahrávkou Smrtcičtěte zde »

24. 4. 2019 | Autor: Bury
THE CRANBERRIES s novou skladboučtěte zde »

23. 4. 2019 | Autor: Johan
VULTURE INDUSTRIES, HELHEIM, MADDER MORTEM, 28. 4. 2019, Praha - Nová Chmelnicečtěte zde »

23. 4. 2019 | Autor: Bury
Nové video DEBUSTROLčtěte zde »

23. 4. 2019 | Autor: Bury
Nové video PHAL:ANGST čtěte zde »

22. 4. 2019 | Autor: Bury
INSANIA - Kacířův kancionálčtěte zde »

22. 4. 2019 | Autor: Bury
Nové video FIVE FINGER DEATH PUNCHčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

27. 3. 2019 | Reporty
HEAVY METAL THUNDER vol. 1, 23. 3. 2019, Písek - Divadlo Pod Čaroucelý článek »

3. 4. 2019 | Reporty
MALLEPHYR, DJEVELKULT, INFERNO, ACHERONTAScelý článek »

9. 4. 2019 | Reporty
TENGRI, ZMAR, NULAJEDNANULANULA, SEKEROMLATcelý článek »

26. 3. 2019 | Reporty
DIVERSITY, OBJECTcelý článek »

1. 4. 2019 | Recenze
Dubnové tipy – alba & koncertycelý článek »

30. 3. 2019 | Reporty
SÓLSTAFIRcelý článek »


Poslední diskuse

DER BLUTHARSCH AND THE INFINITE CHURCH OF THE LEADING HAND, OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP
Datum: 18. 4. 2019 22:39:54
Autor: Garfield
Titulek: Psychedelicko-metalový večer

diskuse k článku »

Václav Votruba – KNIHA KOVU (část 3: heavy metal)
Datum: 17. 4. 2019 19:06:34
Autor: Václav Votruba
Titulek: Rockpalace

diskuse k článku »

Václav Votruba – KNIHA KOVU (část 3: heavy metal)
Datum: 17. 4. 2019 10:33:03
Autor: Martin
Titulek: ...

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 17. 4. 2019 00:32:57
Autor: Bury
Titulek: Ano,

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 16. 4. 2019 20:40:26
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 16. 4. 2019 19:02:28
Autor: Johan
Titulek: Odpověď

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama